wibako

Kontrolka ciśnienia oleju

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez legal14 » 14 Kwi 2022 16:55

Witam, niedawno zmieniłem olej silnikowy oraz filtry i po rozgrzaniu silnika jak zmniejszę obroty na minimum to zapala się kontrolka i jest sygnał dźwiękowy.. Lekko dodam gaz i jest spokój, zmniejszę i znowu świeci.. Jak koparka postoi trochę o odpalę to też jest ok ale tylko do czasu jak się zagrzeje.. Dzisiaj natomiast miałem sytuację że nawet na pełnym gazie kontrolka świeciła i piszczała.. Postanowiłem zmienić olej ale po rozgrzaniu silnika sytuacja się powtórzyła.. Przyczyna może być czujnik czy coś z olejem bądź filtrem może być nie tak?

-- 14 Kwi 2022 16:55 --

Dodam że maszyna to bobcat e16 z 2014r, 950mth..

legal14
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 11:32

Maszyna: bobcat e16

Firma: osoba prywatna


Reklama

simmet

Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 14 Kwi 2022 19:11

Silnik. Zawsze możesz to manometrem potwierdzić.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez legal14 » 14 Kwi 2022 20:37

Wcześniej było ok, po wymianie oleju na pierwszej robocie ok. 8 godzin nic się nie działo, dopiero na następnej zaczęło szwankowac.. W którym miejscu można się podpiąć, ktoś jakieś dane ciśnień posiada?

legal14
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 11:32

Maszyna: bobcat e16

Firma: osoba prywatna


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 14 Kwi 2022 21:15

Niemniej 0,5 bar. Na gorącym i bieg jałowy. Podpinać zamiast czujnika ciśnienia oleju. Gwint calowy R 1/8
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez legal14 » 20 Kwi 2022 11:45

a w ktorym miejscu znajduje sie czujnik? od strony rozrusznika? bo od strony klapy to nie widzialem cos.. gdzies cos czytalem i ktos pisal ze 3 bary powinny byc?

-- 19 Kwi 2022 09:56 --

Orientuje się ktoś ile może kosztować remont silnika? Np. szlifowanie wału itp?

-- 20 Kwi 2022 11:45 --

Witam, dzisiaj po zmierzeniu cisnienia wyniki są następujące: zimny silnik wolne obroty 4,4bar, duze obroty 6,4bar, ciepły silnik wolne obroty 2,3bar, ciepły silnik 3,7bar. Po konsultacji z pewnym serwisem wniosek taki że ok jest ciśnienie (według katalogu ciepły silnik wolne obroty to minimum 0,5bar a wysokie obroty od 2 do 4bar). Prawdopodobnie czujnik cisnienia oleju jest uszkodzony gdyż cały jest mokry z oleju (oby to było to)..

legal14
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 11:32

Maszyna: bobcat e16

Firma: osoba prywatna


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez legal14 » 04 Sie 2022 00:06

Okazało się że czujnik ciśnienia wadliwy, pon wymianie wszystko śmiga

legal14
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 11:32

Maszyna: bobcat e16

Firma: osoba prywatna


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 07 Lis 2022 15:17

Witam ja mam ten sam problem co wyżej tez na wolnych obrotach swieci kontrolka i piszczy wymienilem czujnik cisnienia jakie pol dniówki bylo Ok a nastepnie znow na wolnych obrotach zaczela sie swiecic kontrolka i piszczeć gdzie szukac ?

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 07 Lis 2022 16:14

W diagnostyce. Od tego zaczynasz. Potem piszesz na forum. Nie odwrotnie.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 07 Lis 2022 16:23

Co moge więcej zdiagnozować skoro mam wszystko to samo co kolega wyżej opisał ? Tylko po wymianie czujnika na nowy maszyna przepracowała pare godzin i znowu pojawił się problem zapalającej sie kontrolki na wolnych obrotach

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 07 Lis 2022 17:03

To wymień jeszcze 50. Przecież wkręceni manometru i potwierdzenie ciśnienia jest za trudne...
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 07 Lis 2022 17:08

o jest jak i kolegi wyzej to raczej manometr byl juz wkręcony… jesli bym mial za malo bar to nie bylo by pytania

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 07 Lis 2022 20:50

Jakoś nie napisałeś że sprawdziłeś i co wyszło.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 08 Lis 2022 10:09

Na zimnym silniku na jałowym 2 bary na obrotach 4 i 2 kreski



Na cieplym na jałowym 4 bary na obrotach 4 i 3 kreski

Jak juz jest bardzo rogrzana gdzies godzina pracy na wolnych jest 2 kreski ponizej 4 bar na obrotach 1 kreska powyzej 4 bar

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez BKK » 08 Lis 2022 20:21

Jeśli ciśnienia poprawne, to odpiąć czujnik i metodą Macajewa i Szarpakowa sprawdzić wiązkę. Może się kabelek przetarł i zwiera. Jak wymieniałeś czujnik, to go ruszyłeś i przez chwilę był spokój.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 08 Lis 2022 21:46

Ta.. faktycznie mierzone. Ale co to już nie wiadomo. Ciśnienie podaje w barach, temperatura oleju w stopniach Celsjusza a obroty silnika w obrotach na minutę i te trzy rzeczy stanowią całość pomiaru ciśnienia oleju.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 08 Lis 2022 22:40

W koparce nie wyswietla
Mi temp oleju jak i obrotow… po podpieciu manometry wyszly mi takie liczby gdzie wydaje mi sie ze cisnienie jest dobr. No wlasnie po wymianie czujnika nie odrazu znowu to swiecilo chyba ze ewentualnie pech i czujnik padl ? Czy moze lepiej poszukac orginalu bo wydaje mi sie ze dostalem zamiennik

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kamal » 09 Lis 2022 08:35

Sondę temperatury da się włożyć przez bagnet są też pirometry jak się chce to się zrobi.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez BKK » 12 Lis 2022 22:04

Oczywiście, że nowy nie znaczy sprawny. Szczególnie, jeśli to jakiś zamiennik nie wiadomo skąd.
Odepnij też czujnik i sprawdź, czy kontrolka wtedy nie świeci. Bo jak przywiera kabelek, to czujnik jest niepotrzebny.

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kjuba7 » 13 Lis 2022 09:50

Jak odepne czujnkk wtedy nie swieci kontrola

Kjuba7
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Lis 2022 15:13

Maszyna: Jcb 8026

Firma: Nasz dom


Re: Kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez legal14 » 27 Gru 2022 20:10

Ja wymieniłem na oryginalny bobcat bo innego nie mogłem dostać..ale niestety cena też sporą.. coś ok 300zl..

legal14
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 11:32

Maszyna: bobcat e16

Firma: osoba prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej