wibako

żwirownia przesiewanie na mokro

żwirownia przesiewanie na mokro

Postprzez adamzwirownia » 25 Sty 2023 19:00

Marka i model maszyny: extec 5000st

Witam zwracam się z takim pytaniem ponieważ do tej pory przesiewałem żwir na sucho ale z racji tego że ne taki materiał zbyt jest u nas średni to myślę o przesiewaniu na mokro sprzęt może nie jest najwyższych lotów bo to extec5000st dwu pokładowy 3x1.5m. Chcę go przerobić ale chodzi mi o to ile taki przesiewacz potrzebuje wody? ponieważ mam dwa zbiorniki po około 2000m2 każdy i tylko średnio 1-1.5m głębokie czy tyle wody wystarczy?
Z tego co czytałem to około 80% wody wraca reszta mam nadzieję że najdzie z powrotem naturalnie. Złoże jest czyste bez gliny i iłu. Punkt piaskowy słaby bo około 90%.

adamzwirownia
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 17 Sty 2016 23:37

Maszyna: VOLVO EC240CL LIEBHERR 554 Atlas 1704lc EXTEC 5000st

Firma: kopalnia


Reklama

simmet

Re: żwirownia przesiewanie na mokro

Postprzez GrzegorzGR » 30 Sty 2024 16:18

I jak kolego, mam nadzieje, że udało się przerobic przesiewacz :wink: Jak finansowo to wyszło? Firmy zewnętrzne chcą kwoty przewyższające wartośc urządzenia :lol:

Ja aktualnie jestem na etapie koncepcyjnym. Mam stary przesiewacz z Łęczycy 2 pokładowy, zakład z pp ok. 85%, także bez szaleństw, w złożu w piasku trafia mi się losowo przebłysk jakiegoś lessu. Glina to na pewno nie jest, ale piasek też nie :lol: Zanieczyszcza partie towaru. Ciekawe czy na mokro udałoby się to zneutralizowac

GrzegorzGR
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Sty 2022 00:04

Maszyna: Ł34

Firma: Własna działalność


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej