wibako

Przyłącza wod kan.

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Przyłącza wod kan.

Postprzez Rafal_k » 30 Lis 2011 20:45

Witam, mam kilka pytań odnośnie wykonywania przyłączy wod, kan. Mam JCb 3 CX , chcialbym wykonywac przylacza wod kan, znalazlem ciekawe urzadzenie mianowice digga łańcuchowa(jest na allegro) chcialbym ja zamontowac do 3 CX-a, trzeba miec uprawnienia na takie roboty? jak to mniej wiecej wygląda od strony technicznej, co jest potrzebne? i jakie stawki są mniej wiecej za wykonywanie takich usług. pozdrawiam .

Rafal_k
Młodszy operator

  • Posty: 142
  • Rejestracja: 25 Cze 2009 18:02
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Przyłącza wod kan.

Postprzez przemol » 30 Lis 2011 21:39

Rafal_k napisał(a):co jest potrzebne?



mufy
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Przyłącza wod kan.

Postprzez korba71 » 02 Gru 2011 20:24

Kolego z 3cx kanalizacja i woda? troszke tego nie widze, niekiedy trzeba sie wpinac na kilku metrach, kopac i wsadzac szalunki, reszte można wypożyczyć, zgrzewarki czołowe lub elektrooporowe, zageszczarki, korki do kanalizacji ale taniej miec swoje, mozna sie wpinac do wody pod cisnieniem mozna kupic wszystko, a czy sie opłaci raczej na pewno.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Przyłącza wod kan.

Postprzez gienua » 09 Gru 2011 17:57

Witam. a jak jest z uprawnieniami na takie roboty?? Bo szykuje mi sie pare takich fuch i zastanawiam sie czy nikt sie nie przyczepi.

Jakie robicie spadki na kanalizacji?? Tylko napiszcie w cm/Mb a nie w %:D
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Przyłącza wod kan.

Postprzez motodarek » 09 Gru 2011 18:13

gienua napisał(a):Tylko napiszcie w cm/Mb a nie w %


:wall: A jak myślisz 1 cm z metra to ile %.
Zakładam że w Twoich okolicach metr też ma 100 cm.
Nie pomyśl czasem że jestem złośliwy, tylko ręce opadają ;)
Jak zrobisz 3% spadek będzie dobrze, jak dasz 3cm /mb będzie podobnie ;)
Jak nie ma z czego to i 0,5% spadek też da radę.

motodarek
Operator

  • Posty: 356
  • Rejestracja: 03 Cze 2007 17:54
  • Miejscowość: EP
  • Pochwały: 4

Maszyna: JCB 3CX

Firma: malutka


Przyłącza wod kan.

Postprzez gienua » 09 Gru 2011 18:20

W sumie :wall: sorry:D w ten sposob nie pomyslalem. Troche z kątami pomylilem ale to juz nie wazne. Nie no też czasami jak zobacze pytanie na forum to "ręce opadaja":D No ale po to jest forum... Dzieki.

A jak z tymi uprawnieniami bo nie wiem czy moge sie bez problemu brać za przyłącze kanalizacyjne...
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Przyłącza wod kan.

Postprzez marcin 11 » 09 Gru 2011 20:58

mozesz nie trzeba uprawnien jak chodzi o przyłącza toszke w tym robilem jak bedziesz potrzebowal jakiejs pomocy to pisz .
ogólnie kanaliza to dobra robota ale trzeba czasami uważać bo wpiecie sie do starej sieciowki czasami potrafi narobic problemów :D

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Przyłącza wod kan.

Postprzez korba71 » 09 Gru 2011 21:31

No kolega własnie pisze ze potrzebuje pomocy, w jakim sensie kanalizacja to dobra robota? ta robota stwarza same problemy, jest skomplikowana, pracochłonna, niekiedy niebezpieczna, wspomne o podziemnych kolizjach, a wpinanie sie do istniejących ciągów jest banalnie proste mówie o wodzie gazie sanitarce i deszczówce, pozwolenia to raczej tylko w urzedzie miasta ewentualnie jakis nadzór budowlany, zarzad dróg i mostów, niekiedy trzeba zając pas drogowy albo chodnik na wszystko musisz miec pozwolenia, najlepiej jak zasiegniesz porady w urzedzie miasta.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Przyłącza wod kan.

Postprzez przemol » 09 Gru 2011 21:36

korba1971 napisał(a):w jakim sensie kanalizacja to dobra robota?



finansowym :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Przyłącza wod kan.

Postprzez korba71 » 09 Gru 2011 21:49

Jak wszystko idzie w miare to pewnie a jak sie zacznają problemy, trzeba wypozyczyc szlunki pompy, agregaty cena troche spada, znasz sie pewnie na tym i sam wiesz jak jest.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Przyłącza wod kan.

Postprzez marcin 11 » 09 Gru 2011 21:55

co jest skomplikowane w kanalizie, wodzie nie kumam za bardzo gaz owszem ale tu juz gazownia dziala z reszta wpiecie tylko
kolizje kolego a gdzie ich niema chyba w szczerym polu a i nie zawsze, szkoda ze juz nie mam fot z Bolesławca to byla masakra ale kopalo sie
a dobra jest to robota bo kasa fajna czy to za samo kopanie czy za położenie ja bym tylko takie fuszki chcial
przy wiekszosci robót zajmuje sie pas, zglasza sie do drogówki czy urzędu norma ale najcześciej robi to zleceniodawca lub wlasciciel posesji
kazda robota ma plusy i minusy zależy jak sie do niej podejdzie
kolega gienua pisze ze mysli o takiej robocie i spoko jcb jest super sprzet

dopisze później co mam jeszcze w tym temacie bo musze mykac

pracujac w starej firmie na nh b115b mialem glowice obrotowa engcon super rzecz do takiej roboty możesz kopac podsiembiernie, odsiembiernie i na boki kopiac pod studnie szamba u kogos na posesji nie rujnujesz nikomu podwórka i tu wolał bym zainwestowac niż w przystawke łańcuchową na allegro jest używana za fajna kase
przy takiej robocie sprawa wygląda dwojako tj albo tyko kopiesz i reszta Cie nie interesuje,
albo kopiesz kładziesz i podpinasz i tu juz potrzebny jest sprzet ale tez bez jakis cudów pompe mozesz wypożyczyć gdyby cie zalewalo potrzebny agregat i szlifierka i podstawowe narzędzia
do wody zgrzewarka tez wypożyczalnie maja i tyle
jak bedziesz mial wiecej roboty warto zainwestowac w swoje to normalne ale na początek po co wywalac taką kase
ostatnio coraz wiecej pojawia sie robót na przydomowe oczyszczalnie, gminy dofinansowują wiec temat dosc ciekawy

a zapomnialem pytales jak wycenic kanalizacje tu jest różnie u mnie ostatnio pod domem kopal miejski zgm dla gminy i brali 220zl za mb cena oczywiscie brutto czyli niecale 180 netto cena szok ale w tym mieli 3 studnie betonowe i juz nie jest tak fajnie
kazda robote musisz wycenic z osobna jaki odcinek, jaka głębokosc, średnica rur, ilosc kolan chociaz teoretycznie, co musisz zostawic po sobie czy jest to pole czy czyjes podwórko
wiec rozpietosc jest naprawde wielka musisz sobie zrobic jakis kalkulator spisac ceny poszczególnych rur za m koszty muf, studzienek rewizyjnych, ile liczysz za kopanie i pod robote sobie wyceniac indywidualnie
powodzenia

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Przyłącza wod kan.

Postprzez gienua » 10 Gru 2011 13:27

No wlasnie o ooczyszczalniach przydomowych tez myslalem. Muszę sie wybrac do najblizszego BOŚ Banku bo moja cudowna gmina nie dofinansuje oczyszczalni. A slyszalem ze wlasnie w Boś mozna dostać kredyt chyba z dofinansowaniem na oczyszczalnie. nie wiecie jak to sie odbywa i czy to w ogóle mozliwe?? Gdyby tak zalatwiac papierki za klienta moze by bylo tych zleceń troche tym bardziej ze kanalizacja która wlasnie budują nie dotrze do kożdego mieszkańca gminy. Kiedyś mi sie obilo cos o uszy ze do 2000 któregoś tam roku każdy powinien byc podlączony do kanalizacji lub posiadac przydomowa oczyszczalnie. Prawda to??
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Przyłącza wod kan.

Postprzez korba71 » 11 Gru 2011 00:34

Jak u was panowie wyglada sprawa ze studniami? od dwóch moze lat u mnie w firmie zamawiaja gotowe studnie, szczelne przejscia pod odpowiednim kątem, gotowe kinety tylko osadzic i podłaczyc, zamiast zaprawy uszczelki gumowe albo specjalna masa, wczesniej zawsze kupowali zwykłe trzeba było wykuwać otwory obrabiac zaprawą pierscienie, robic formy do kinet i samemu wylewac beton, mnóstwo czasu to zajmowało, czy wy tez kupujecie gotowe studnie według projektów czy sami na miejscu sobie radzicie?

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Przyłącza wod kan.

Postprzez Dj_Francuz » 11 Gru 2011 01:25

http://www.youtube.com/watch?v=pHL-J3Ke1J0 korba1971 u Ciebie pewnie wygląda to tak u mnie w okolicy najczęściej wycinali szlifierką kątową z tarczą diamentową kwadrat wsuwali rure na rogach gruz i potem beton i to to robili mało profesionalnie ale ja na to nic nie poradzę na pewno w.w studnie są lepsze i szybsze w montażu :wink:
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Przyłącza wod kan.

Postprzez korba71 » 11 Gru 2011 14:56

Odniose sie jeszcze do sprawy kanalizacj, kolega marcin przedstawia prace przy kanalizie jakby to była wycieczka do Krakowa, agregat, katówka to wierzchołek góry lodowej. Trzeba miec niwelator piłe do asfaltu najlepiej spalinową moze byc na wózku ale moze też byc reczna, jakis dobry młot elektryczny, drabiny, musze wspomniec o zageszczarach, skoczek i jakas ubijarka jakakolwiek najlepiej by miec mała i wieksza ale niekoniecznie, a transport tez wynajmowac? jakiekolwiek małe gówniane auto kosztuje 50zet za jeden kurs, bez zaplecza sprzetowego i z kopład mozna robic kanalize w jakims waskim zakresie, łatwo sobie kopac waska łyzką na dwa metry i rozwijac cienką rurke ze zwoju, zobacz kolego temat o kamionce, użytkownicy zamiescili tam zdjecie, kołówki wymiekają, niekiedy kanaliza jest na 4 metrach saczy sie woda, nie mozna robic rozkopów czysta kaskadera, nie chce nikogo zniechecac. Pracuje w duzej firmie i ciagi robimy raczej duzego kalibru, separatory, odstojniki, przepompownie, studnie bezodpływowe, oczyszczalnie scieków przy stacjach paliw, moge nie miec pojecia o mniejszych pracach np przy posesjach ale ogólnie jakies pojęcie mam i jesli kolega by sie jednak zdecydował to raczej nie mozna wszystkiego wypożyczać koszty zjedza cały zysk lepiej kupic wszystkie elektronarzędzia i piłe spalinowa, niwelator i zageszczarke, agregat. Płoty, szalunki zgrzewarki mozna wypożyczyć, pozostaje kwestia taniego transportu, pewnie sie ze mna nie zgodzicie ale mam to gdzieś.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Przyłącza wod kan.

Postprzez marcin 11 » 11 Gru 2011 16:56

korba1971 masz racje niwelator, pila do asfaltu, mloty itd zgadza sie z reszta sztab ludzi, tak jak robi sie kanalize dla calej wsi albo wymiane starej na nowa w jakims miescie, ale wydaje mi sie ze robią to duże firmy które nie pisza czy jcb 3cx sie do tego nada
tu temat dotyczy przyłączy kanalizacyjnych czy wodnych na dużo mniejsza skale. Narzędzia które wypisalem to niezbedne minimum gdyby ktos trafil na jakas robote
wiemy wszyscy ze kopie sie zawsze jak najplyciej normy mówia, byle spadki były
a owe spadki idzie przy odrobinie wyobrazni wyliczyc na podstawie zwyklej metrowej poziomicy
caly potrzebny materiał na miejsce dowozi hurtownia
niestety czasy sa takie ze sprzetu jest coraz wiecej i zdarza sie ze na samym wynajmie ciężko jest sie utrzymac i trzeba myslec o tym by samemu zaczac cos dzialac rozwijac sie
korba1971 kanaliza to nie wycieczka do Krakowa ale nie róbmy z igly widly az tak trudne to nie jest czasami zdarza sie ze ludzie recznie kopia, klada i podpinaja i daja rade my posiadajac kopaczki mozemy zrobic to lepiej szybciej i czasami taniej wiec czemu nie dzialac
Jak napisał gienua do 2000 któregoś (sprawdzam wlasnie) roku wszyscy powinni byc skanalizowani tak mówi dyrektywa unijna. Sam jestem w trakcie rozmów z firmą dostarczajaca przydomowe oczyszczalnie oraz z gmina w sprawie dotacji BOŚ tez fajnie dziala w tym temacie gdyż jest to temat który w najbliższym okresie bedzie coraz mocniej atakowany
gienua gdybyś mial jakas robote i problem z jej zrobieniem pisz postaram sie cos doradzić
pozdrawiam wszystkich

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Re: Przyłącza wod kan.

Postprzez Dj_Francuz » 11 Gru 2011 19:40

marcin 11 napisał(a):
korba1971 kanaliza to nie wycieczka do Krakowa ale nie róbmy z igly widly az tak trudne to nie jest czasami zdarza sie ze ludzie recznie kopia , klada i podpinaja i daja rade my posiadajac kopaczki mozemy zrobic to lepiej szybciej i czasami taniej wiec czemu nie dzialac



ta kanalizacje szpadelkiem tom można kopać ale na posesji ale to też nie zawsze jeśli chodzi o 3CX to rzeczywiście zbyt dużo tym nie zdziałasz jak koledzy napisali bez sprzętu nic nie zdziałasz bo ciągłe wypożyczanie to za duże koszty poza tym jak ktoś Cię wynajmuje to patrzy też jak podchodzisz do roboty bądźmy szczerzy ludzie czasami mają dziwne zwyczaje
viewtopic.php?f=6&t=15352&p=75689&hilit=kamionka#p75689 propo tematu o kamionce spróbuj w tych warunkach 3cx wykopać KANALIZACJA a KANALIZACJA niby to samo a dwie różne rzeczy koparko-ładowarką można się "rzucić" na kanalizacje ale w wymiarze od głównej ulicy pod sam dom klienta bo od podstaw np przez pole prowadzić kanalizacje ... pozostawię bez komentarza prawda jest taka ze ludzie chcą kop-ład wykorzystać do wszystkiego a tak się nie da im więcej ludzi zrozumie to wcześniej tym lepiej czasami takie kaskaderowe wybryki mogą sie tylko skończyć tragicznie
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

http://xat.com/Kopaczka Zapraszam na forumowy chat

Awatar użytkownika
Dj_Francuz
Fachoperator

  • Posty: 2154
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 10:12
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 32

Przyłącza wod kan.

Postprzez gienua » 12 Gru 2011 14:50

Ale ja sie nie rwe na nie wiedomo co... Kanalizacje robi duza firma. A ja chce tylko robic same przylącza do domów. I wydaje mi sie ze z 3cx'em bez problemu dam rade. TA firma wypuszcza rury do granicy dzialki. wiec to raczej nie jest problem wykopac dolek ok 2m 3cx'em.
http://koptrans.info - Prace ziemne

Awatar użytkownika
gienua
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 Cze 2010 17:42
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX, LIEBHERR A900, IVECO EUROTRAKKER 260e34

Firma: KopTrans


Przyłącza wod kan.

Postprzez lordkubus » 12 Gru 2011 21:04

Zależy ostatnio robiłem przyłącze gdzie wpięcie do studzienki było na 4,5m....

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Przyłącza wod kan.

Postprzez przemol » 12 Gru 2011 22:18

lordkubus napisał(a):Zależy ostatnio robiłem przyłącze gdzie wpięcie do studzienki było na 4,5m....



z jakiego powodu nie wpieles sie wyzej?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej