wibako

Usługi brukarskie??

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 21:21

marcin 11 napisał(a):dlatego ważniejszy bedzie pracownik czy dwóch którzy wiedzą co z czym na majstra przyjdzie ci czas z reszta a ty to niby dyrektor
sorki nie mogłem sie powstrzymac


Kolego dla mnie majster,a pracownik czy dwóch którzy znają się na robocie to to samo. Po prostu potrzebuje człowieka czy dwóch którzy odnajdą się w temacie. A co do tego dyrektora to się niestety mylisz, bo to ja raczej się będę słuchał ICH co i jak zrobić a nie oni Mnie. Ja jedynie dysponuje wiedzą teoretyczną którą odszukałem w internecie oraz na tym forum, natomiast po wiedzę praktyczną udam się do osób którym będę płacił.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Reklama

simmet

Usługi brukarskie??

Postprzez marcin 11 » 12 Mar 2012 21:23

masz 4 osoby i pewie na ryku juz troche fach znasz i metry lecą a on startuje po co mu koszty na początku aby na swoje wychodził i nie doplacał do interesu za poprawki
wejdzie w rytm roboty nakręci to i majstra wezmie a tak poza tym mało który majster sam klepie

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Usługi brukarskie??

Postprzez GEO-TRANS » 12 Mar 2012 21:30

Ja tylko próbuje zrozumiec kto co rozumie pod pojeciem "majstra"
Dla jednych to osoba która tylko kieruje robotami a dla innych tak jak w moim przypadku pracownik jak kazdy inny tylko ma wieksze doświadczenie i dostaje inna kase. To tyle wiec jak pisze o majstrze to mam na mysli goscia ktory wchodzi na budowe i nie musze sie martwic ze ktos cos spie....li.

Awatar użytkownika
GEO-TRANS
Młodszy operator

  • Posty: 165
  • Rejestracja: 13 Sty 2010 15:57
  • Miejscowość: Mysłowice

Maszyna: JCB 3CX Contractor


Re: Usługi brukarskie??

Postprzez prezes85 » 12 Mar 2012 21:31

GEO-TRANS napisał(a):Ja tylko próbuje zrozumiec kto co rozumie pod pojeciem "majstra"
Dla jednych to osoba która tylko kieruje robotami a dla innych tak jak w moim przypadku pracownik jak kazdy inny tylko ma wieksze doświadczenie i dostaje inna kase. To tyle wiec jak pisze o majstrze to mam na mysli goscia ktory wchodzi na budowe i nie musze sie martwic ze ktos cos spie....li.



brygadzista kieruje brygada i sam robi
majster kieruje częścią prac, sam nie robi

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 21:32

GEO-TRANS napisał(a):To tyle wiec jak pisze o majstrze to mam na mysli goscia ktory wchodzi na budowe i nie musze sie martwic ze ktos cos spie....li.



Dokładnie takiej osoby będę szukał.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Usługi brukarskie??

Postprzez korba71 » 12 Mar 2012 21:36

U mnie nie pracuja tylko kierownicy, wszyscy inni pracuja bez wyjatku.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Usługi brukarskie??

Postprzez GEO-TRANS » 12 Mar 2012 21:39

owczarekniemiec napisał(a):Dokładnie takiej osoby będę szukał.


Szukaj, ale nie jest łatwo znaleśc takiego człowieka. Ja jak zaczynalem to straciłem kupe kasy na "fachowcach".
Na drugi rok sie okazywało że trzeba było kostke sciagac i poprawki robic bo zle ubite itd.
W tej robocie liczy sie bardzo dokładnośc i trzymanie sie pewnych reguł

korba71 napisał(a):U mnie nie pracuja tylko kierownicy ,wszyscy inni pracuja bez wyjatku .

Dokladnie. Ja nie mam kierowników bo nie potrzebuje takiego stanowiska bo zatrudniam 5 ludzi.
Ale jak ktos prowadzi mało działalność to czy ktos sie zna lepiej na robocie czy gorzej i czy mowi sie na niego majster, brygadzista czy jak kolwiek to nie stoi nad wykopem w białym kasku tylko robi ramie w ramie.
Ostatnio edytowany przez Jooras, 12 Mar 2012 22:23, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeśli chcesz coś dopisać używamy opcji edytuj zamiast pisać kolejnego posta.

Awatar użytkownika
GEO-TRANS
Młodszy operator

  • Posty: 165
  • Rejestracja: 13 Sty 2010 15:57
  • Miejscowość: Mysłowice

Maszyna: JCB 3CX Contractor


Usługi brukarskie??

Postprzez Jarewa » 12 Mar 2012 21:45

prezes85 napisał(a):za nie dlugo bedzie wiecej firm brukarskich niz Polakow


No kurde u mnie już prawie tak jest więcej firm prywatnych brukarskich niż wszystkie razem wzięte.

owczarekniemiec napisał(a):Wiadomo że majstra bym musiał znaleźć dobrego który się zna na robocie żeby po miesiącu od ułożenia nie było lipy z falującą kostką. Panowie a ile takiej osobie znającej się na robocie powinno się zapłacić ?


Odpuść sobie zakładanie takiej firmy. I zajmij się czymś na czym sam się znasz bo wyjdzie tak że otworzysz firmę i będziesz jeszcze musiał dopłacać na majstrów. A płace? na pewno więcej od Ciebie.

Nie wróże nic dobrego.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 21:54

No oczywiście nie nastawiam się że od razu kogoś takiego znajdę. Kolego a jak z tym złym ubiciem? Jeśli wykorytuje na 30cm, zniweluję teren oznaczę spadki, ułożę obrzeżą chodnikowe, później nawiozę warstwę piasku żeby oddzielić glinę od kamienia (tak czytałem) i na to kamień np. kliniec 4-31,5 mm ubije to zagęszczarką (porządnie) na to piasek albo piasek z cementem którego nie ubijam tylko wyrównuje pod kostkę (chyba) i na to kostka i później znowu ubijanie z płytą gumową. I czy tak wykonana kostka pofałduje się?
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Usługi brukarskie??

Postprzez Jarewa » 12 Mar 2012 22:09

owczarekniemiec napisał(a):na to piasek albo piasek z cementem którego nie ubijam tylko wyrównuje pod kostkę


To się ubija i też porządnie i dopiero ubite ściąga pole.

owczarekniemiec napisał(a):Zarządzanie przedsiębiorstwem


Jak się nie mylę twoje zdanie z zarządzaniu w tej firmie będzie ostatnie. Będą więcej mieli ludzie od których będziesz uzależniony.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 22:12

No widzisz bardzo przydatna informacja :) No a co do drugiego cytatu, to na początku na pewno bo pamiętać trzeba że słuchać się należy bardziej doświadczonego ale również można wyrazić swoje zdanie na dany temat. Ale z czasem ja również nabiorę doświadczenia i wtedy słuchać się będą mnie a jeśli będę się mylił to mnie poprawią. Niestety człowiek uczy się przez całe życie.

Oczywiście kolego Jarewa konkurencja to nic dobrego. No a zaskoczę Cię bo próbuję się zająć właśnie tym tematem którym zajmowałem się przez ostatnie kilka lat tzn. Zarządzanie przedsiębiorstwem, przynajmniej taki dostałem papierek po studiach ;/ .

No ale wiadomo świstek świstkiem, a wszystko okaże się po kilku latach pracy.
Ostatnio edytowany przez Jooras, 12 Mar 2012 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jeśli chcesz coś dopisać używamy opcji edytuj zamiast pisać kolejnego posta.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Usługi brukarskie??

Postprzez radix » 12 Mar 2012 22:21

Powiem ci tyle że samym papierem sprawy nie załatwisz - jak trudno jest ugrać temat brygady brukarskiej przeczytasz tutaj http://www.forum-brukarskie.pl/topics29/902.htm, jak wygląda sprawa zarobków dla pracowników i co na ich temat sądzą prowadzący firmy brukarskie znajdziesz tutaj - http://www.forum-brukarskie.pl/topics29/1035.htm. Lektura tych dwóch wątków powinno już ci dać do myślenia na temat tego za co zamierzasz się zabrać.

Mam nadzieję że Rudesmen nie pogniewa się że próbuję przeciagnąć temat brukarstwa z forum o maszynach budowlanych do forum tematycznego bezposrednio odnoszącego się do tego zagadnienia. Jest nas kilkunastu użytkowników z forum brukarskiego którzy gościmy także tutaj - sami tez polecamy kopaczkę - jako kopalnię wiedzy na temat ciężkiego sprzetu wykorzystywanego w brukarstwie.

Awatar użytkownika
radix
Pomocnik operatora

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 08 Kwi 2008 22:49
  • Miejscowość: Wlkp

Maszyna: NH LB110B ; Kramer 480, Kramer 312SE


Usługi brukarskie??

Postprzez marcin 11 » 12 Mar 2012 22:23

jeszcze tylko jedno majster kilku ludzi pamietaj ze tych ludzi trzeba utrzymać musisz miec robotę cały czas nie tylko przez miesiąc a później do domu i jak znajde cos to zadzwonie w ten sposób bedziesz miał samych dziadów
sam jestem w podobnej sytuacji tzn dopiero w tym roku wchodze na rynek jako ja i nie szaleje mam mlodego sąsiada robotny powol bede próbował moze studiów nie posadam ale doświadczenie na pewno
radze naprawde powoli zacznij abyś sie nie zachłysnął

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 22:31

marcin 11 napisał(a):jeszcze tylko jedno majster kilku ludzi pamietaj ze tych ludzi trzeba utrzymać musisz miec robotę cały czas nie tylko przez miesiąc a puzniej do domu i jak znajde cos to zadzwonie w ten sposób bedziesz miał samych dziadów


Kolego dobrze o tym wiem. Każdy z nas chciałby mieć ciągłość pracy.

marcin 11 napisał(a):sam jestem w podobnej sytuacji tzn dopiero w tym roku wchodze na rynek jako ja i nie szaleje mam mlodego sąsiada robotny powol bede prubował


Kolego ja zakupiłem sprzęt w tamtym roku i świadczę nim usługi ale po prostu z ciekawości próbuję się dowiadywać o nowych możliwościach w których mogę się zrealizować.

marcin 11 napisał(a):moze studiów nie posadam ale doświadczenie na pewno

I posiadasz Kolego więcej niż Ja , studia w tych czasach to kuuuupa nic więcej.
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Usługi brukarskie??

Postprzez marcin 11 » 12 Mar 2012 22:38

owczarekniemiec napisał(a):I posiadasz Kolego więcej niż Ja , studia w tych czasach to kuuuupa nic więcej.


nawet nie zdajesz sobie sprawy ile bym dał by je miec niestety nie były mi dane :cry:

osobiście popieram ze masz ochotę wejść w brukarstwo ja też łapie sie czego tylko moge mnie tam wsio ryba byle kasa była moge nawet smieci ładowac byle placili za to
Ostatnio edytowany przez marcin 11, 12 Mar 2012 22:40, edytowano w sumie 1 raz

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Usługi brukarskie??

Postprzez owczarekniemiec » 12 Mar 2012 22:43

marcin 11 napisał(a):nawet nie zdajesz sobie sprawy ile bym dał by je miec niestety nie były mi dane

nic nie stoi na przeszkodzie żeby takowe zrobić (jedynie chęci)
marcin 11 napisał(a):osobiście popieram ze masz ochotę zejść w brukarstwo ja też łapie sie czego tylko moge mnie tam wsio ryba byle kasa była moge nawet smieci ładowac byle placili za to


No takie kolego mamy czasy że łapiemy się tego na czym można zarobić,
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Re: Usługi brukarskie??

Postprzez leoś 3cx » 12 Mar 2012 23:12

Może nie majstra a brygadzisty koledze potrzeba ;) takiego zaufanego, który musi wiedzieć o co chodzi, a no i nawet nie wiesz co odpowiedzialność potrafi z pracownikami zrobić, u nas "franek"(dobry pracownik) nie dbał o nic, przyjechał szef dał chłopakowi 1PLN na h więcej i powiedział tak "franek od dziś będziesz odpowiedzialny za sprzęt który macie na budowie" Panowie no chłopak nie do poznania, każda łopata musi być umyta, młotki - komplet, coś się popsuje franek zgłasza szefowi itd. Jak nie ma kogoś odpowiedzialnego to potem maniane odstawiają bo i tak nie wiadomo kogo opi....
Gdzie Pan Bóg nie może tam koparko-ładowarkę pośle :)

leoś 3cx
Młodszy operator

  • Posty: 117
  • Rejestracja: 09 Sty 2012 00:22

Usługi brukarskie??

Postprzez kamil2345 » 04 Sie 2021 10:49

Witam.
Jeśli nie wiesz jak zacząć i potzrebujesz projektu kostki zapraszam do http://www.arquitecto.pl
Dobra cena, dowolna ilosc poprawek, ponad 1100 realizacji

kamil2345
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Sie 2021 10:45

Maszyna: lenovo p17

Firma: arquitecto


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej