wibako

Chcę założyć firme

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Chcę założyć firme

Postprzez maciek8 » 10 Kwi 2012 17:52

Witam!
Posiadam uprawnienia na koparki oraz długie doświadczenie i tak sobie pomyślałem żeby założyć firmę która świadczyła by usługi sprzętowo-brukarsko-budowlane ponieważ znam się na brukarstwie i budowlance. Na początek nie brał bym się za duże prace ale np. za budowe jakiejś altanki, domu do którego zatrudniał bym okolicznych murarzy oraz położenie jakiegos kawałka chodnika. Na początek na pewno chciał bym wziąść kredyt i kupić koparko ładowarke case ranger 580 i dokupić jakieś graty np; szpadle, szpachelki. Środkiem transportu ludzi był by mój bus z paką citroen jumper, a póżniej jeżeli interes by wypalił to kupił bym ciężarówke z licencją na własny użytek.

I dla tego mam do was pare pytań
1 jakie są koszty początkowe oprucz kupienia koparki, gratów
2 Ilu ludzi potrzebował bym do położenia chodnika, budowy domu?
3 I jakie jeszcze mógł bym świadczyć usługi?
4 I czy jest popyt na takiego typu usługi?

maciek8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Kwi 2012 17:38

Reklama

simmet

Chcę założyć firme

Postprzez marcos-81 » 10 Kwi 2012 18:40

maciek8 napisał(a):ponieważ znam się na brukarstwie i budowlance

Więc jak się znasz to do kogo to pytanie??
maciek8 napisał(a):2 Ilu ludzi potrzebował bym do położenia chodnika , budowy domu?


Co do kosztów to założenie firmy nie jest trudne trochę papierów i po sprawie.
Popyt na tego typu usługi jest ale konkurencja jeszcze większa.

maciek8 napisał(a): ciężarówke z licencją na własny użytek


Temat rzeka jako firma budowlana nie bardzo podciągniesz to pod użytek własny.

W dzisiejszych czasach ciężko jest wbić się w rynek usług budowlanych, ogromna konkurencja ,niskie stawki. Przemyśl to dokładnie co by potem Bank domu za kredyt Ci nie zabrał.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Chcę założyć firme

Postprzez dawidg2 » 10 Kwi 2012 19:14

maciek8 napisał(a):to kupił bym ciężarówke z licencją na własny użytek.
marcos-81 napisał(a):Temat rzeka jako firma budowlana nie bardzo podciągniesz to pod użytek własny.

jeśli przewoże kupione przez siebie towary i je wykorzystuje do swoich celów to się wtedy bierze wypis że jest na potrzeby własne. Licencja potrzebna tylko jak świadczysz usługi trasportowe za opłatą. np robię u klienta kostkę i wożę piasek to wtedy mam to na własny użytek czyli licencji niepotrzeba.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Chcę założyć firme

Postprzez master123 » 10 Kwi 2012 19:30

marcos-81 napisał(a):W dzisiejszych czasach ciężko jest wbić się w rynek usług budowlanych, ogromna konkurencja ,niskie stawki. Przemyśl to dokładnie co by potem Bank domu za kredyt Ci nie zabrał.

zgadzam się w zupełności. Ja rozpoczynając działalność liczyłem na solidny zysk rzędu 8-10 tys zł miesięcznie z jednej maszyny (kołówki). Niestety rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała moje oczekiwania ( dochód 8-10 tys zł/mies.. może i jest ale jak jest praca cały czas tj. minimum 200 godzin w miesiącu). Okazuję się, że pracy nie ma 200 godzin w miesiącu przez 8 - 10 miesięcy w roku a jak jest to za nędzne stawki a jadę tylko za stawkę w miarę godną, poniżej moich oczekiwań po prostu nie jadę. Może i miałbym roboty więcej ale jakbym robił za 80 zł/h. Dodam, że nie miałem kredytu ani leasingu na maszynę bo gdybym miał takie zobowiązanie "na plecach" to mogę śmiało powiedzieć, że już bym nie miał własnej kopaczki ( prawdopodobnie raty by mnie zjadły - mówię o maszynie np za 200 tys zł gdzie rata by mogła wynieść przykładowo 5 tys zł). W takim wypadku musiałbym się zgodzić pracować za miskę ryżu lub zamknąć działalność. Zapewne wybrałbym drugą opcję...

Oczywiście nie musisz się zniechęcać bo nikt tutaj nie chcę nikogo na samym początku dołować, że jest źle i będzie jeszcze gorzej itp itd. ale niestety taka jest prawda i sam musisz sobie to przemyśleć czy chcesz się przemęczyć na "swoim" czy u kogoś pracując spokojnie i mając dużo rzeczy w dupie a co za tym idzie spokojną głowę.
Jeśli chcesz mieć własną firmę to radziłbym ci zadziałać w innej branży chyba, że naprawdę lubisz to co robisz i będziesz na tyle operatywny, bystry i cwany, że dasz radę w tym biznesie jaki sobie wybrałeś

Pozdrawiam i życzę powodzenia
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Chcę założyć firme

Postprzez Jooras » 10 Kwi 2012 19:41

maciek8 napisał(a):1 jakie są koszty początkowe oprucz kupienia koparki ,gratów

Koszta początkowe są niskie, zus dla nowych przedsiębiorców to jest 300 zł podajże przez 2 lata potem wzrasta do normalnych stawek. Biuro rachunkowe to wydatek 100 - 200 zł mniej więcej. Wiadomo pieczątki i jakieś tam pierdoły to sprawy groszowe. Przydało by się mieć parę złoty na jakąś reklamę do tego. Czy wnosi się jakieś opłaty w urzędach za nipy regeony wpisy itp. itd. to nie mam zielonego pojęcia.

Polecam skoczyć jutro do kiosku z gazetami i kupić sobie "Dziennik Gazeta Prawna" będzie o zakładaniu nowej firmy i pozyskiwaniu na nią funduszy z UP i UE.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Chcę założyć firme

Postprzez skrzatster » 10 Kwi 2012 22:21

Niedawno przerabiałem wiec odpowiem : )
1 Założenie firmy
Wchodzisz na :https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG.CMS.ENGINE/?D;a8cdf50b-1243-476b-9959-5e38eae6505e Po lewej załóż działalność gospodarczą przechodzisz przez kreator wypełniając wszystko a na końcu drukujesz wniosek i składasz do urzędu gminy/miasta
Ważne! Musisz mieć podany adres email gdyż wszystko będzie ci na niego przychodzić! Na maila przychodzi Ci po paru dniach potwierdzenia założenia działalności gospodarczej i z tym wio do księgowej : ) Numer REGON jest nadawany automatycznie po około 2 tygodniach i też informacja o jego nadaniu przychodzi na email : )

Dodatkowo jeszcze napiszę że przy wyborze kodów PKD warto wspomóc się wujkiem google gdyż jest tam wszystko wyjaśnione : )

2 Zus
Ogólnie zgłoszenie składa księgowa także tutaj nie trzeba się nachodzić : ) Koszt preferencyjnego około 400 zł miesięcznie (aktualne)

3. VAT
Musisz się udać do Urzędu skarbowego celem wypełnienia deklaracji czy chcesz być tzw. Vatowcem czy nie (możliwość odliczania Vatu)

4. Prowadzenie księgowości
Tutaj sprawa ceny zależna od księgowości. Ogólnie 2 rodzaje prowadzenia albo na ryczałt albo na książke (ta opcja jest droższa) Tutaj w wyborze pomoże księgowa gdyż niektóre rodzaje działalności gospodarczej wykluczają możliwość prowadzenia na ryczałt.

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Chcę założyć firme

Postprzez BH RUDA » 10 Kwi 2012 22:24

Przez pierwsze 2 lata 300zl + 100ksiegowa, potem 800 + ksiegowosc = okolo 1000zł jako jednoosobowa.
Na poczatku radzil bym nie stawac sie vatowcem.
Co do zatrudniania ludzi - to tu juz kwestia umowy. Gdyby to miala byc o prace, to koszty masakryczne, wiec zgaduje jakas umowa - zlecenie..
Kwestia miejsca, gdzie bedziesz kopaczke trzymal, serwisowania i napraw - zgaduje ze uzywka. Jeśli trafi sie w zlym stanie, to moze to byc kilka - kilkanascie tys do dolozenia..
Jak sie umie naprawiac, ma sie czym i gdzie i dostęc do schematów, to jeszcze nie tak źle...
Zreszta, do kostki to lepiej kupic na poczatek skoczka i pare mlotkow, kop-lad w altance raczej sie nie sprawdzi, chyba ze wymiarami bedzie to 2cx, nie kazdy ma pod domem wystarczajaco miejsca, pozwoli sobie na rozjechanie i zniszczenie terenu, a czasem przez przypadek mozna cos rozwalic - najlepiej pomyslec o jakims dobrym ubezpieczeniu od działań..
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 375
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Chcę założyć firme

Postprzez maciek8 » 16 Kwi 2012 12:07

Ach no to widze że koszty początkowe są niskie, ja u siebie na podwórku posiadam miejsce w którym postawił bym garaż na koparke. Myśle że u mnie z robotą nie będzie problemu ponieważ najbliższa firma budolana musi przyjeżdżać z ok 13 km. A panowie gdy w zimie chciał bym odśnieżać drogi koparką to co musiał bym zrobić? wystartować do przetargu?

maciek8
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Kwi 2012 17:38

Chcę założyć firme

Postprzez marcin 11 » 16 Kwi 2012 12:51

jakie gminne,powiatowe :?:
przetarg -raczej na pewno moze jako podwykonawca ale ciezko
łatwiej poszukac prywatnych zlecen typu markety duze firmy itd ale nie spodziewaj sie kokosów

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Re: Chcę założyć firme

Postprzez skrzatster » 16 Kwi 2012 13:20

Ewentualnie w gminach czasem po prostu ludzie "sami wychodzą" żeby drogę im odśnieżać to niekiedy idzie z wolnej ręki bez przetargu tylko ofertę się pisze

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Chcę założyć firme

Postprzez owczarekniemiec » 16 Kwi 2012 13:46

Kolego przemyśl wszystko dokładnie 3 razy zanim otworzysz działalność, Jeśli masz żonę dzieci, to musisz mieć co miesiąc jakiś dochód ( a z tym bywa różnie, musisz spłacać kredyt, robić opłaty za firmę, dać kasę pracownikom ) Ja otworzyłem rok temu działalność, kupiłem koparko-ładowarkę i LICZYŁEM tak samo jak master123 hehehe Niestety rzeczywistość okazała się inna. Jeśli nie masz znajomości to ciężko a nawet bardzo ciężko się gdzieś wbić na budowę, A do ludzi na usługi też nie będziesz dziennie jeździł (oczywiści ci tego nie życzę ). Na mój plus przemawia to że jestem kawalerem , i co zarobie to jakoś powoli ciągnę swoją "prężną firmę" hehe

Chyba że u ciebie w okolicy nie ma nikt koparko=ładowarki albo jest ich malutko, to do dzieła. :)

A co do odśnieżania, zimą koparkę nie jest tak łatwo odpalić hehe, piszesz że będziesz miał garaż to ci może ułatwi sprawę ale koparką nie odśnieża się tak przyjemnie jak np jakimś traktorem chociażby poczciwą 60-tką. Licz się też z tym że w zimę cała hydraulika przy odśnieżaniu też dostaje w dupę (tak słyszałem od tych co próbowali odśnieżać koparkami, podobno uszczelki mogą przymarzać i leją siłowniki itp.)
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Chcę założyć firme

Postprzez master123 » 16 Kwi 2012 14:33

maszyn jest dużo i robi się od czasu do czasu, a na dłuższą robotę jak chce się gdzieś wkręcić to stawki są nędzne i terminy 30-35 dniowe z fakturowaniem miesięcznym. Gdyby tylko zleceń było dużo to by było całkiem ok ale ich nie ma za specjalnie, wiele firm ma swój sprzęt a drobnych firm z jedną maszyną jest od groma i dlatego jest jak jest a i inwestycji będzie coraz mniej i podejrzewam, że ten rok zweryfikuje sens istnienia takich drobnych działalności jak moja np. :faja:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Re: Chcę założyć firme

Postprzez owczarekniemiec » 16 Kwi 2012 14:40

No jest ciężko nie ma co ukrywać. :wall: ale master123 nie możemy się łamać :P jeszcze im pokażemy :evil:
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Chcę założyć firme

Postprzez master123 » 16 Kwi 2012 14:58

jakbym chciał pracował bym nawet od dziś w delegacji w pewnej firmie dość dużej ( koparek mają 20 sztuk). Z racji że mam niby 1,5 roku doświadczenia udokumentowanego to właściciel proponuje mi 15 zł netto na godzinę i umowę o pracę. Pracy w miesiącu około 240-280 godzin.
Wiem, że jak zamknę teraz działalność to już raczej nigdy nie zechce mi się wejść jeszcze raz w to samo i dlatego chce jeszcze się przemęczyć i w końcu wyjść na prawidłową ścieżkę :faja:
Jakbym miał do tego jeszcze jakąś minikoparkę na, którą to mam dość sporo tel i jakąś niewielką wywrotkę to ciągłość pracy powinna być bo jak nie kołówka to mini by robiła lub wywrotka i dlatego też chce się dorobić troszkę i wtedy już będzie można mam nadzieje normalnie funkcjonować bo w końcu nie po to się zakłada swoją działalność by zarabiać tyle samo co operator u kogoś albo i mniej.
owczarekniemiec na razie się nie poddajemy ale sił mamy coraz mniej i miejmy nadzieje że nam wystarczy by przetrwać :wink:
Nie mogę znieść tego że jest 16 kwietnia, normalna elegancka pogoda (u mnie akurat trochę pada ale ja uwielbiam robić na maszynie w czasie deszczu :wink: ) a ja siedzę sobie w domu i pisze na forum jak to jest źle :D Chęć do pracy jest wielka ale tej pracy nie ma. Inwestycje jakoś niemrawo się ruszają, ludzie nie mają kasy i tak to jest niestety. Jak udało mi się wkręcić w tamtym roku na 3 miechy ciągłej roboty ( 240 godzin w miesiącu wyrabiałem) to byłem mega szczęśliwy. Stały dopływa kasy, terminy płatności nie były przeciągane, stawka nie aż taka tragiczna jak na warunki pracy i tak powinno być ale niestety przez resztę roku były to zazwyczaj parugodzinne fuchy lub parodniowe i wyszło że więcej stałem jak robiłem a jak podzieliłem cały mój zysk przez 12 miesięcy to naprawdę nie było się czym chwalić bo właściwie tyle samo zarobiłbym u kogoś z tym, że pracując u kogoś w normalnym wymiarze czasu pracy przez cały rok i mając wszystko w dupie :wall:
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Chcę założyć firme

Postprzez marcos-81 » 16 Kwi 2012 18:17

master123 napisał(a):(u mnie akurat trochę pada ale ja uwielbiam robić na maszynie w czasie deszczu )


A ja dziś pojechałem na robotę i deszcz mnie wygnał :wall:


Co do własnej działalności nie jest łatwo .Ale nikt nie zabroni spróbować.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
https://www.facebook.com/koptechsochaczew
http://www.koparkasochaczew.oferteo.pl/

Awatar użytkownika
marcos-81
Operator

  • Posty: 415
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 14:26
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 13

Maszyna: CAT 432E
Kubota KX41-3V
Mercedes 1323
Volvo FM10 6x4


Chcę założyć firme

Postprzez marcin 11 » 16 Kwi 2012 18:52

marcos-81 napisał(a): master123 napisał(a):(u mnie akurat trochę pada ale ja uwielbiam robić na maszynie w czasie deszczu)

i u mnie ale ja staram sie nie tracić czasu i latam od miejsca do miejsca i dogaduje robote oraz robie kosztorysy takie proste bo juz sie nadzialem ze facet by chciał a później budzi sie z ręką w nocniku ze kasa sie skończyła dla tego wole wstępnie wycenić by koleś wiedział ile to go wyniesie
master123, mi tez chodzi po głowie i wywrotka i mini ale najpierw musze zarobic na razie kupie chyba jednak multicara tak jak pisałem w innym temacie przykład z dzisiaj po wizycie w sklepie ogrodniczym facio dowiadując sie ze mam kopaczke od razu chce humus ale nie jakieś ilości wielkie ale na działki tu 1t tu 3t a współpracuje z ekipą brukarzy więc od czasu do czasu sie trafia więc dodatkowe złotówki
maciek8, jak czujesz ze będziesz miał robote to startuj ale moim zdaniem podstawa to kontakty z firmami oraz to abyś umiał robić tym sprzętem bo nikt ci za nauke nie zapłaci zjebi... sobie opinie i lepa, ja robiłem pare latek na k-l i ładowarce a po kupnie maszyny znajomemu za paliwo kopałem 3 dni aby poznać sprzęt i wstydu sobie nie narobić powodzenia

marcin 11
Operator

  • Posty: 378
  • Rejestracja: 11 Lis 2011 10:03
  • Miejscowość: Bolków
  • Pochwały: 4

Maszyna: volvo ew160b , volvo vhd 5oska

Firma: P.P.T.U "KAMAR"


Re: Chcę założyć firme

Postprzez elcoo » 15 Maj 2012 00:55

Witam,

Na twoim miejscu zastanowiłbym się raczej nad jakąś specjalistyczną dziedziną, jeżeli chcesz połączyć prace ziemne i budowlane,
dobrym pomysłem byłoby na przykład wykonywanie płyty fundamentowej "Legalett" kompleksowo - robota jest banalnie prosta i na upartego można wykonać w pojedynkę. Popyt powinien być spory, a technologia stosunkowo nowa to i konkurencja nie taka duża.

Inna ciekawa specjalizacja to montaż pomp ciepła na gotowo, tylko tutaj potrzebujesz już więcej kwalifikacji.

W branży budowlanej jest jak w każdej innej, jeśli jesteś pracowity i solidny, to zawsze będziesz miał robotę, tylko trzeba się liczyć z tym, że raz pod domem, a innym razem będzie trzeba przejechać ze 30 km.

Co do ciężarówki, to paradoksalnie jest to urządzenie raczej zbędne w budownictwie jednorodzinnym, każda hurtownia zapewni Ci transport materiału, my niekiedy zamawiamy materiał za kwotę niższą niż 1000 pln i hurtownia bez gadania wiezie nam zamówienie ze wschodniej części Wrocławia do wioski na drugim końcu.

Najgorszy jest oczywiście początek, kiedy jeszcze nie masz na tyle zadowolonych klientów, aby oni z poleceń zapewnili Ci robotę non stop. Tutaj warto nawiązać znajomość z okolicznymi architektami lub ogólnie fachowcami od adaptacji projektu i wrysowaniu projektu na działce dla inwestora. Procedura wygląda tak, że inwestor kupuje projekt z katalogu i idzie z tym projektem do firmy, która mu ten projekt "dopasuje" do działki, a tam oprócz omówienia różnych spraw związanych z budową inwestor dostaje namiary na wykonawców "sprawdzonych" oczywiście i twoja w tym głowa, żeby być tym sprawdzonym wykonawcą od robót, które chcesz wykonywać.

Sam jestem na etapie adaptacji projektu i tak to własnie wygląda od strony inwestora. A że inwestor zazwyczaj się nie zna to woli wybrać poleconych wykonawców.

Jeśli chodzi o ekipę, to do wybudowania niewielkiego domu jednorodzinnego na upartego wystarczą dwie osoby, są jednak pewne etapy budowy, przy których potrzeba określonej kwalifikacji, tak więc, cieśla i dekarz (jeśli klient będzie miał w projekcie jakieś wyokrąglenia dachu, to bez doświadczonego fachowca, się nie podejmuj :)) zbrojarz się przyda, chociaż możesz zamówić gotowe elementy. Prawdziwi murarze (z zawodu i z dużym doświadczeniem) są teraz bardziej potrzebni przy ogrodzeniach z klinkieru niż przy budowie domów głównie z Silki albo z Porothermu. Generalnie ekipa 3 - 5 wydaje się optymalna.

Pozdrawiam i życzę sukcesów z firmą.

elcoo
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Maj 2012 00:08

Chcę założyć firme

Postprzez xkopacz » 16 Maj 2012 21:40

Witam.Jestem operatorem w jednej z największych firm brukarskich. Korytuje chlopakom terenik pod kostke. Wiem ile co kosztuje... postawienie obrzeży, ulozenie kostki itd. Na Twoim miejscu zajalbym sie tylko uslugami typu wykopy itd. U mnie w firmie daja gwarancje na 3 lata na kostkę. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jakie są koszty zdjecia 100 metrow piccolo i polozenia od nowa bo jakis tam majster dal za malo podbudowy a za duzo planta. Walnij się o kilka cm, zle wylicz spadki..... nie myli sie tylko ten ktory nic nie robi... i pozniej napraw to co ci nie wyszlo... Koszta w granicach 15-20tys zl zatrudniajac ekipe ktora to zrobi w ciagu tygodnia o ile zrobi w tydzien... Też mysle o zalozeniu firmy ale jak widzę to pierwsza sprawa, gdzie mieszkasz... Stawki są rózne. W mazowieckim są wieksze, w lubelskim np mniejsze itd. Zajmij się czlowieku odwodnieniami na poczatek, eko szambami itd i samymi uslugami, wykopy, korytowania itd. Kostke radze zostawic na pozniej. Jesli masz duzo kasy i dajesz gwarancje na te kostkę to powodzenia ale licz sie z tym ze poprawki są bardzo drogie. Pzd

xkopacz
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 Mar 2012 15:23

Maszyna: volvo EC


Re: Chcę założyć firme

Postprzez Mornia23 » 20 Kwi 2021 16:21

Polecam przeczytać ten artykuł https://cvwork.pl/jak-zalozyc-firme-bez ... ch-krokow/ który krok po kroku przedstawia to, w jaki sposób dziś założyć firmę nie wychodząc z domu.

Mornia23
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Sty 2021 20:18

Maszyna: JCB

Firma: własna


Chcę założyć firme

Postprzez Koparka » 07 Sty 2022 19:42

pewnie :D

Koparka
Operator

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 28 Lut 2007 21:13
  • Miejscowość: okolice Krakowa
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej