wibako

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

Postprzez pablo12 » 08 Paź 2018 11:30

Nam chodziło o maszyny która mają podział na klasy III II I a koparko ładowarki nigdy nie miały podziału na klasy przed 1.04.2017 jak i po nowym rozporządzeniu tam tylko doszedł zapis pod tabelką ze moza pracowac minki koparce 4 ton i ładowarce 8 ton tyle !! A druga sprawa osobiscie wysyłaałem książeczkę by zaktualizować Z klasy II na I Ładowarkę i są wpisy I Klasa wiec /... :banan:

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Re: Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

Postprzez lukasb » 08 Paź 2018 13:07

Gracjan napisał(a):W zeszłym tygodniu zadzwoniłem do instytutu z pytaniem jak się ma posiadanie uprawnień na kop-ład III względem operowania na mini do 4t i ładowarkach do 8t jeżeli uprawnienia zdobyłem przed 1 kwietnia 2017 i dostałem odpowiedź iż mogę pracować na tych ładowarkach i minikoparkach, nie muszę wysyłać żadnych dokumentów do warszawy aby dopisali to rozszerzenie, nie muszę przystępować do egzaminu weryfikacyjnego, po którym zostałaby naniesiona korekta do książki operatora. W razie kontroli też nie mam się czego obawiać bo po prostu podpieram się tą ustawią, w której jest odnośnik pod tabelką z maszynami. Co jeszcze mi powiedział to to, że jakiekolwiek dopiski do książeczki mogą nanieść jedynie po zdanym egzaminie, nie ma czegoś takiego jak wysyłanie książeczki do warszawy i tam coś dopisują. Jeszcze powiedział mi, że ustawodawca nie zawarł w tym rozporządzeniu informacji dotyczących osób, które zdały przed 1 kwietnia dlatego przyjmuje się iż ta ustawa odnosi się do wydanych WSZYSTKICH uprawnień niezależnie od daty kiedy je uzyskano. :faja:


A z kim konkretnie rozmawiałeś?
Bo po 1, prawo nie działa wstecz.
Po 2, w rozporządzeniu mamy:
w tabeli:
"2 Koparkoładowarki 1) − wszystkie – –"
i pod nią wyjaśnienia:
"1) Kwalifikacje operatora, który uzyskał uprawnienia w tej specjalności, upoważniają go do obsługi koparki jednonaczyniowej do 4 ton masy całkowitej, ładowarki jednonaczyniowej do 8 ton masy całkowitej oraz koparkospycharki."

Czyli jedynie zapis w książeczce "Koparkoładowarki wszystkie klasa trzecia" uprawnia do pracy dodatkowymi maszynami, wcześniej było "Koparkoładowarki wszystkie typy klasa trzecia"

Po 3. nie do końca jest tak, że ustawodawca nie zawarł informacji o wcześniejszych uprawnieniach, bo czym jest zapis choćby taki:
"2. Świadectwa oraz wpisy do książki operatora stwierdzające uzyskanie uprawnień na podstawie przepisów dotychczasowych
wydane na:
1) koparki jednonaczyniowe klasy II są równoważne ze świadectwem oraz wpisem do książki operatora na koparki jednonaczyniowe
klasy I," itd.

Po 4. strona CKSOM przy IMBiGS wyraźnie podaje (http://cksom.imbigs.pl/index.php?page=r ... operatorow) zasady aktualizacji wpisów. Sam z tego korzystałem.


Nie traktuj tego jako atak na swoją osobę, po prostu z czymś innym się spotkałem, dlatego pytam.

lukasb
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 03 Kwi 2014 11:22

Maszyna: Volvo BL71

Firma: Mo


Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

Postprzez Gracjan » 08 Paź 2018 13:27

Jak najbardziej rozumiem, ja odniosłem się bardziej do sytuacji, w której mam papiery na kopład bo nie wiedziałem sam do końca czy to mnie upoważnia do tych dodatkowych mini i ładowarek bo robiłem papiery przed 1 kwietnia 2017. Reszte co opisałem to powtórzyłem to co mi przedstawił facet przez telefon.
Czyli jedynie zapis w książeczce "Koparkoładowarki wszystkie klasa trzecia" uprawnia do pracy dodatkowymi maszynami, wcześniej było "Koparkoładowarki wszystkie typy klasa trzecia"
Mam ten 2 zapis "Koparkoładowarki wszystkie typy klasa trzecia" w książce i facet mi powiedział, że mogę robić na tych dodatkowych maszynach. Jedynie jak się chyba przekonać kto ma rację to przy kontroli się okaże na budowie czy można czy nie można w końcu bo człowiek już głupieje.
Nazwiska niestety nie pamiętam.
„Młodym ludziom wydaje się, że w życiu najważniejsze są pieniądze. Na starość są już tego pewni.”
- O. Wilde

Awatar użytkownika
Gracjan
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 19 Cze 2010 00:10
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Pochwały: 7

Nowelizacja Ustawy Dotycząca Uprawnień Operatorów!!

Postprzez pablo12 » 26 Gru 2020 14:16

Kosmetyczna Zimany w rozporządzeniu operatorów
Mase całkowita zamieniono na masa eksploatacyjna
w Koparkach i Ładowarkach
Do Wielozadaniowych nośników osprzętów dopisano
1) Wielozadaniowych nośników osprzętów nie stanowią wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym
napędem podnoszenia, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia
21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. z 2019 r. poz. 667, z późn. zm.). <---- W mojej ocenie nie moża robić na tych uprawnieniach na wózkach widłowych tylko trzeba mieć uprawnienia UDT

Noi oczywiscie będzie nowy wzór książeczki jak prawo jazdy :) :faja: :faja: :faja: :faja: :D :D :D
Załączniki
obraz2.jpg
obraz1.jpg

pablo12
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 28 Paź 2010 11:29
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 2

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej