wibako

Dom szkieletowy czy murowany

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez brodaty » 20 Gru 2017 08:13

Cześć,
Mamy działkę i w perspektywie kolejnego roku chcielibyśmy się zaczać budowac. Domek o powierzchni około 130 m kw. I teraz pytanie, czy wchodzić w technologię szkieletową czy murowaną. Nie potrzebuję domu na 300 lat, a na jakieś 50-60. Czy warto wchodzić w szkieletową? Jakieś doświadczenia?

brodaty
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2017 12:05

Maszyna: brak

Firma: ----


Reklama

simmet

Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Gru 2017 09:19

Szkielet. Na facebooku jest grupa domy szkieletowe czy jakoś tak. Ludzie sobie bardzo chwalą, cenowo podobnie a jest dużo szybciej postawiony dom
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez ksieciunio » 21 Gru 2017 01:37

Mur-beton 100% ,bedzie trwaly a dzieci jeszcze sprzedadza za dobry pieniadz .
A jakies wersje odchudzone ...widac w stanachm troche mocniej powieje i juz niema dach nad glowa.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez makumba » 21 Gru 2017 12:45

Polecam dom z porotermu ,mur trójwarstwowy, ciepły solidny i oszczędny dom na wiele lat,

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez mariuszww » 02 Sty 2018 12:03

Zauwazylem ostatnimi czasy jakies dziwne zapedy na stawianie domkow szkieletowych. Wydaje mi sie ze to jednak slabe rozwiazanie patrzac na to pod wzgledem wytrzymalosci. Wiadomo u nas jakies mocniejsze porywy wiatru czy tez huragany sa rzadkoscia ale warto tutaj spojrzec na Stany Zjednoczone. Przyjdzie wiekszy powiew i domy leza jak zapalki. Nie bardzo rozumiem takiego toku myslenia .. w sumie oni lepiej zarabiaja to moga sobie pozwolic na oplacenie pakietu ubezpieczenia full wypas z ktorego pozniej beda budowac to samo. Sam przymierzam sie do budowym w tym roku .. znalazlem w sieci kilka ciekawych projektow i mam zamiar je wykonac z pomoca mojego szwagra budowlanca. Jest jedna kwestia nad jaka sie mocno zastanawiam .. skad wziasc beton towarowy oraz jakie powinien miec parametry. U mnie w okolicy z jednym z wiekszych dostawcow jest http://betonnadom.pl/lokalizacje/beton-olsztyn Mieliscie moze z nimi do czynienia? Interesuja mnie obiektywne opinie bylych klientow. Jesli macie ewentualnie innego sprawdzonego dostawce to prosze o namiar. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez mariuszww, 21 Sty 2018 16:35, edytowano w sumie 1 raz

mariuszww
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 02 Sty 2018 11:36

Maszyna: JLG

Firma: 1337


Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez DLis » 03 Sty 2018 12:31

Jednak co beton to beton a nie jakieś angielskie niedoróbki.

DLis
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Cze 2017 08:26

Maszyna: JCB

Firma: własna


Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Sty 2018 13:19

No tak beton to beton ale stare drewniane domy które maja 150 lat i są zadbane nadal stoją a to co murowane to fajnie zie sypie jak domek z kart. Nie raz burzyłem dom który miał 20-30lat bo deweloper dał dobra kasę za działkę i dom trzeba było zburzyć. Technologia idzie do przodu. Dom z drewna jest dużo cieplejszy i szybciej się nagrzewa oraz oddaje ciepło niż beton. Ja jak bym się miał budować to tylko drewniany dom.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez Podezal » 31 Sty 2018 15:44

Dokonując wyboru pomiędzy technologią murowaną a szkieletową, należy przeprowadzić dogłębną analizę własnych potrzeb i przewidywanego sposobu eksploatacji budynku. W polskich warunkach wybór systemu szkieletowego wymaga wręcz zmiany filozofii i podejścia do funkcji, jakie ma spełniać dom. Głęboko zakorzeniony w rodzimej tradycji pogląd, że stawia się go dla wielu pokoleń sprawia, iż jego wielkość i standard wykończenia często znacznie przekraczają potrzeby inwestorów.

Podezal
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 31 Sty 2018 15:40

Maszyna: seat ibiza

Firma: sony


Re: Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez ttrm » 20 Sty 2022 08:57

Mam znajomego który posiada dom w technologii szkieletowej i generalnie chwali sobie. Dom przychechał do niego tirem. Wszystkie prefabrykaty, elementy były złożone wcześniej, w hali produkcyjnej. Drewno dobrze wysuszone. To ważne, aby budynek nie dawał oznak zużycia po latach. Budowa trwała kilkanascie dni, zakończona stanem surowym zamkniętym. Wykończenie robił sam we własnym zakresie. Ważną kwestią jest to, aby dobrze zaizolować te wszystkie miejsca którymi może uciekać ciepło - tzw kominy termiczne. Tego typu domy bardzo dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Odsyłam jeszcze do https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/st ... orownanie/ witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji zarówno na temat technologii murowanej jak i szkieletowe - oraz porównanie obydwu.
Ostatnio edytowany przez ttrm, 24 Sty 2022 10:16, edytowano w sumie 1 raz

ttrm
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Sty 2022 12:30

Maszyna: xxx

Firma: xxx


Re: Dom szkieletowy czy murowany

Postprzez SebastianKursy » 20 Sty 2022 15:05

Witaj kolego zobacz sobie domy drewniane , organizowałem w takim zakładzie kurs suwnic . te domy są super jakby mnie było stać to stawiał bym na taki , z zewnątrz nawet nie widać że to drewno.
Tutaj masz link do tej firmy, siedziba w Siemianowicach Śląskich , przed fabryką stoi ekspozycja , można wejść i pooglądać wraz z przedstawicielem , który wszystko wytłumaczy.
Pozdrawiam Seba
https://wolfhaus.pl/

SebastianKursy
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 17 Sty 2022 14:24

Maszyna: Podest ruchomy P-183

Firma: Diagno-Test Sp. z o.o. Ośrodek Szkoleń Zawodowych
41-400 Mysłowice, ul. Świerczyny 72


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej