wibako

Własna działalność

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Własna działalność

Postprzez KarolNH » 21 Cze 2021 09:17

Dzień dobry. Nie wiem czy w dobrej kategorii temat. Planuje założenie własnej działalności i świadczyć usługi koparko ładowarką. Ale kompletnie nie wiem z czym to się je. Jaką formę opodatkowania wybrać. I np jak wygląda rozliczanie się na ryczałcie. A jest może ktoś kto ma własną działalność i dodatkowo pracę na etacie. O jeszcze mam takie pytanie na jakich stronach się można ogłosić. Pozdrawiam

KarolNH
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2021 08:47

Maszyna: Nh b115

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Re: Własna działalność

Postprzez KarolNH » 25 Cze 2021 14:43

Tak chyba zrobię i tam uzyskam najwięcej informacji. Dziękuję

KarolNH
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 21 Cze 2021 08:47

Maszyna: Nh b115

Firma: Własna działalność


Własna działalność

Postprzez Audytor » 07 Gru 2021 10:18

Proszę pamiętać, aby założyć także stronę internetową firmy. Strona internetowa jest bowiem naszą wizytówką. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności powinniśmy zadbać o dobrze przemyślaną stronę internetową. Rodzaj prowadzonej działalności nie ma tu znaczenia. Polecam także kontakt z fachowcami, którzy doradzą, a nawet stworzą taką stronę. Birdcode.pl jest jedną z prestiżowych firm, która pomaga w takich kwestiach.

Audytor
Nowicjusz

Maszyna: BG 24 H

Firma: Piles


Re: Własna działalność

Postprzez kowal46 » 05 Gru 2022 14:52

Ja mam wizytówkę na Google Moja Firma. Ogłaszam się na lokalnych portalach z ogłoszeniami i planuję zrobienie swojej strony i pozycjonowanie jej (tylko to już musi zrobić mi jakas agencja bo ja nie mam pojecia o tym :P)

kowal46
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 Gru 2022 14:48

Maszyna: Minikosiarka Sany

Firma: Własna działalność


Re: Własna działalność

Postprzez BKK » 24 Lut 2023 21:08

Jak założysz własną działalność, to najpewniej szefa będziesz miał takiego skurwy..na, który będzie cię gonić do roboty, że strach :lol: :lol: :lol:

BKK
Młodszy operator

Maszyna: różne naprawiam

Firma: prywatna działalność, elektromechanika pojazdów nietypowych, motocykli, wynalazków, zabytków


Re: Własna działalność

Postprzez robkopmit » 04 Maj 2023 09:36

Szczerze to nie wiem czy własna firma to taki dobry pomysł, przynajmniej dla mnie. Mam dobrą robotę, idę na 8 - 10 godzin w zależności od ilości pracy, robię swoje i wracam do domu. Nie martwię się klientami, maszynami, podatkami itd. Zarabiam dobrze. Jak czasami widzę ile szef musi się napocić by pozałatwiać wszystkie sprawy i dopilnować firmy to mu wcale nie zazdroszczę.

robkopmit
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 Maj 2023 09:22
  • Miejscowość: Białystok

Maszyna: różne

Firma: MTIW-BUD


Re: Własna działalność

Postprzez rudesmen » 14 Maj 2023 16:38

Oczywiście że działalność aby być pracownikiem i mieć parę złoty na rękę więcej to strzał w kolano, a nawet dwa :menel:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Własna działalność

Postprzez KorneliaPiasek » 14 Gru 2023 13:27

W dzisiejszych czasach chyba nie opłaca się własna działalność. Ja miałam, mąż miał. Sytuacja na świecie tak się zmienia, że ciągle coś niestety. Młodzi mają łatwiej bo mniejszy podatek, ale po przekroczeniu 26(?) roku życia lipa, a klientów wcale nie przybyło przez pandemię, wojnę na Ukrainie. Ale jeśli już otwierać własną działalność to zainwestowałabym od razu w dobrą, pozycjonowaną stronę internetową bo to faktycznie dziś najlepsza wizytówka jaka może być.

KorneliaPiasek


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej