wibako

Nowy w branży

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Nowy w branży

Postprzez luigi7 » 15 Lis 2021 13:15

Cześć Forumowicze,

We wrześniu odebrałem uprawnienia na koparkoładowarki klasa III. Chciałbym wejść do branży, ale nie wiem jak zacząć. Nie mam żadnego doświadczenia poza tym, które zdobyłem na kursie. Ostatni rok przepracowałem na budowach podglądając trochę pracę operatorów przy wykopach ziemnych (głównie ławy fundamentowe). Jak przebiega typowa 'rozmowa o pracę' na operatora? Jakiej stawki mogę oczekiwać, żeby nie napisać: żądać? Moje miejsce zamieszania to Łódź. Wiek: 30 lat.

Pozdrawiam,
luigi7

luigi7
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 Lis 2021 12:55

Maszyna: brak

Firma: brak


Reklama

simmet

Nowy w branży

Postprzez rudesmen » 17 Lis 2021 17:43

Nie przeprowadzam rozmów o pracę na takie stanowisko, ale z mojej perspektywy rozmowa przebiega tak:
"Jakie ma Pan doświadczanie?"
I teraz kwestia czy akurat dany pracodawca zdecyduje się powierzyć Ci sprzęt za xxx tys zł, jeśli nie ten to inny w końcu znajdzie się firma gdzie na gwałt potrzebują operatora.
Myślę tak to wygląda w mniejszych firmach

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2176
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Nowy w branży

Postprzez gruszon18 » 17 Lis 2021 18:33

To są pojedyncze przypadki, ale są pracodawcy którzy zatrudniają ludzi bez doświadczenia dlatego że to doświadczenie gdzieś trzeba zebrać. Po to są okresy próbne.. Po za tym zazwyczaj jak się starasz o pracę operatora to ktoś też chcę zobaczyć czy faktycznie umiesz pracować takim sprzętem. Kolejna rzecz, to pieniądze za jakie zgodzisz się pracować, i jakim sprzętem. Jeśli jesteś elokwentny to pracodawca jak jest bystry zobacz z jakiej gliny jesteś i zaoferuje Ci dobra stawkę.

Rozmowa przebiega zazwyczaj właśnie zaczynając od doświadczenia w pracy na sprzęcie, od wyjaśnienia obowiązków na tym stanowisku w tej konkretnej firmie, potem najpewniej ogląda się sprzęt, operator próbuje swoich sił. I przy takim przebiegu jeśli otrzymujesz znaki o chęci zatrudnienia dostajesz umowę na czas określony. Wtedy pracodawca ma okazję sprawdzix czy jesteś tym kogo szuka, a Ty sprawdzasz czy opłaca się pracować za takie pieniądze na takim sprzęcie. Potem już zostaje decyzja czy chcesz pracować czy wolisz szukać dalej, czy idziesz na kompromis między praca na sprzęcie a pieniędzmi, czyli jak sprzęt gówniana to lepsza stawka, albo jak nowy to odrobinę mniejsza albo jak praca wymagajaca dużo umiejętności to wtedy się chce stawkę podnieść.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej