wibako

jakie uprawnienia zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

jakie uprawnienia zrobić?

Postprzez lukaszgoldwing » 02 Lut 2010 20:33

Witam koledzy, jestem pierwszy raz na tym forum. Mam takie małe pytanko do Was,zamierzam zrobić kurs ma koparke... i tu własnie mam dylemat,czy ma być to na koparke czy lepiej zrobić koparko -ładowarke??? jesli mozeci to prosze o pomoc.niemam za duzo czasu na zastanowienie a moze wybrac te 2 kursy? :roll: [
Ostatnio edytowany przez lukaszgoldwing, 02 Lut 2010 20:57, edytowano w sumie 1 raz

lukaszgoldwing
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2010 20:12
  • Miejscowość: zabłotce

Reklama

simmet

Postprzez Z33 » 02 Lut 2010 20:49

zrób na rozściełacz albo walec, zauważyłem że w firmach asfaltowych takich poszukują dosyć często. równiarka lub spychacz też w cenie.

Awatar użytkownika
Z33
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 02 Kwi 2007 07:46
  • Miejscowość: Polska

Postprzez lukaszgoldwing » 02 Lut 2010 21:04

mysle zakupic jcb 3 cx,pozatym pracowałem na koparce jcb js130 w anglii 2 lata bez uprawnień.dylemat mój polega na tym ze lubie robic tą i tą!wróciłem niedawno do kraju no i niedaleko mojej miejscowosci ma ruszac budowa a 4.mysle ze zapotrzebowanie bedzie,jutro musze podjąć decyzje bo od 8.02 rusza kurs na te 2 kat.chciał bym sobie zrobic teraz jakis kurs z w/w bo na walce i maszyny do układania mas bitumicznych dopiero nabur będzie od stycznia.

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 8:05 pm ]
od marca :wink:

lukaszgoldwing
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2010 20:12
  • Miejscowość: zabłotce

Postprzez dawidg2 » 02 Lut 2010 22:27

Najlepiej to zrób to i to nawet to możesz połączyć (jeśli ośrodek się zgodzi) jak masz pojęcie o tej robocie. Ja chodziłem na kurs to byli tacy co robili 2 kategorie za jednym zamachem.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez lukaszgoldwing » 07 Lut 2010 10:32

poczytałem troszke fora i nikt nie narzeka na robote walcową :wink: tylko sie dostac...własnie zpisałem sie na walce i koparki.zobaczymy jak to bedzie.pozdrawiam

lukaszgoldwing
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2010 20:12
  • Miejscowość: zabłotce

Postprzez hans » 07 Lut 2010 14:17

na walcach dobrze placa bo zeby 3 razy nie rosna :mrgreen:
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez dominlesne » 26 Sty 2011 15:55

Witam.
Mój dziewiczy post :wink:
Podobnie też planuję zrobić kurs (mam chęć przekwalifikowania się). Nie wiem czy ma jeszcze sens robić papiery w tym fachu, bo co rusz widzę posty o braku jakieśkolwiek chęci zatrudniania szczególnie zaraz po kursie. Do tej pory myślałem żeby robić naraz koparki kat.3 i koparko-ładowarki. Myślałem może na walec, ale jeszcze nigdy nie spotkałem oferty pracy w moim regionie na to ustrojstwo, a szukam już długo :wall:

Czy myślicie, że te dwie kategorie to dobry pomysł w dzisiejszych czasach?

Chętnie wysłucham wszystkich rad i opinii jak wygląda sytuacja w kuj-pom lub konkretnie w Bydgoszczy.

Odnośnie kursu to myślałem o firmie Kursal - dobrze uczą?
Zna ktoś może jakieś alternatywne firmy szkolące na terenie Bydgoszczy?

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez kane » 26 Sty 2011 17:51

No niestety robi się powoli przesyt na operatorów. A sadze , że za 2 lata będzie masakra.
I do it, because i like it.

Awatar użytkownika
kane
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 24 Mar 2008 19:13
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: Hitachi ZX 400 lch-3


Postprzez hans » 26 Sty 2011 18:59

Kursal to w Bydgoszczy i okolicach jedyna rozsadna szkola. Konkretnie to kursy na kop-lad i kop 3kl odbywaja sie w Nakle i Rudzie kolo Wyrzyska ale po tym kursie przynajmniej wiesz jak sie poslugiwac maszyna.
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

dominlesne, a za swoje czy z UP?

Postprzez Dzikulec » 26 Sty 2011 21:33

Jak koledzy pisza,powoli zaczyna byc przesyt operatorow koparek,koparko-ładowarek.Wielu malo doswiadczonych i srednio doswiadczonych nie ma stalej pracy: pracuja po pol roku na 12 miesiecy,a stawki to 10-12zl /h najczesciej i to bez umowy.Pomysl,czy sensem jest robic uprawnienia ze swojej kiesy,skoro nie bedziesz robil,a jak juz wsiadziesz,to nie na dlugo i za psie pieniadze.
Pomysl o innych maszynach.
Ja generalnie wycofuje sie z koaprek,koparko-ladowarek,a mam 2 klase i teraz np. staram sie popraktykowac na sprzecie nie majac uprawnien jeszcze: spychy,rowniarki,walce itp.
Zrobisz papiery na koparki,koparko-ladowarki i jak polowa Polski wiele lat temu robila papiery na wozki,tak teraz na kopaczki,i bedziesz zalowal wydanej kasy na osrodek szkolenia

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dominlesne » 26 Sty 2011 21:41

hans napisał(a):Konkretnie to kursy na kop-lad i kop 3kl odbywaja sie w Nakle i Rudzie kolo Wyrzyska ale po tym kursie przynajmniej wiesz jak sie poslugiwac maszyna.


Z tego co mi wiadomo to kursy na ten sprzęt są w Bydgoszczy (choć pewnie praktyka może na wyjeździe).
Pytałem też w Kursalu o operatora obrabiarek CNC i kazali mi kontaktować się z oddziałem w Nakle, a o koparkach odpowiedzieli z miejsca.

Swoja drogą ma ktoś z Was jakieś obeznanie, jeśli chodzi o CNC, może warto pójść w te stronę :?:
Dodam, że kurs jest drogi jak ja pier... frezowanie i toczenie - 2x 3200zł.

[ Dodano: Sro Sty 26, 2011 8:55 pm ]
Dzikulec napisał(a):Zrobisz papiery na koparki,koparko-ladowarki i jak polowa Polski wiele lat temu robila papiery na wozki,tak teraz na kopaczki,i bedziesz zalowal wydanej kasy na osrodek szkolenia


W jakim mieście robisz jeśli wolno spytać? Szybko, żeś się wyrobił jak na twój wiek :wink:
To rzeczywiście słabo sprawy się mają, choć ja nigdy przeszukując oferty na żaden inny sprzęt poza koparkami i żurawiami nie widziałem ofert. Może trzeba szukać na specjalistycznych forach, nie mam pojęcia :wall:
Odnośnie kosztów kursu to u mnie z UP przynajmniej mogę zrobić za 10% kursu, ale do wartości 3000, powyżej dopłacam. Haczyk jest jeden, że muszę w ciągu miesiąca po kursie założyć działalność lub podjąć pracę.
Szkoda, że nic o czym piszesz nie ucza w Kursalu :/

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez hans » 26 Sty 2011 23:28

na CNC warto robic jak masz pewna prace, kilka lat temu mialem ponad roczny epizod z wykrawarka laserowa i prasa krawedziowa. Generalnie jak jestes obryty w komputerach i rysunku technicznym to z obrabiarkami dasz sbie rade juz po lepszym szkoleniu stanowiskowym ale jak masz pusto w glowie w tej materii to dobrze zrobic taki kurs. Zasadniczo to nie pchaj sie w to jak nie masz upatrzonego miejsca pracy bo zazwyczaj ciezko znalezc miejsce a jak znajdziesz to przewaznie jest to praca w trybie ciaglym albo za psie pieniadze jako pomocnik.
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez przemol » 26 Sty 2011 23:31

Dzikulec napisał(a):i to bez umowy


nie znam operatora bez umowy
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. I wtedy przychodzi ten, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi. Albert Einstein
Usługi brukarskie śląsk. 507458481 mpbruk@mpbruk.pl

Awatar użytkownika
przemol
Operator

  • Posty: 270
  • Rejestracja: 13 Mar 2009 18:18
  • Miejscowość: Radzionków
  • Pochwały: 5

Maszyna: cat 428c


A ja znam takich,co bez umowy

Postprzez Dzikulec » 27 Sty 2011 00:00

...a jak juz dawali,to umowe zlecenie

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dominlesne » 27 Sty 2011 01:11

hans napisał(a):na CNC warto robic jak masz pewna prace


Jak bym miał jakiegoś pewniaka nawet bym tu nie zajrzał :wink:
Ja nie mam żadnego doświadczenia w tej materii myślę, że z tego powodu to nie dla mnie. Poza tym uczą tego w szkołach zawodowych, więc pewnie konkurencja na rynku jest niemała.
Dla takich technicznych inaczej jak ja :D to chyba tylko maszyny budowlane, drogowe i za karę spawanie :P

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez siwy23j » 27 Sty 2011 16:27

Witam!!!
Jest to moja pierwsza wizyta jak i post na tym forum. Jestem na etapie zapisywania się na kurs tylko jeszcze nie wiem jaki, cały czas myślę o koparko- ładowarce, ale jeszcze do końca nie jestem przekonany czy mam wybrać tą specjalność czy może inną? Jak jest z pracą jako operator maszyn ziemnych, pracujecie w takich firmach dlatego może wiecie. Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia i najbardziej mnie zastanawia czy mam jakieś szanse po ukończeniu kursu na zatrudnienie i czy to jeszcze się opłaca wyłożyć 2tyś na kurs i dopiero szukać pracy? Czekam na wypowiedz doświadczobych w tym fachu. Pozdrawiam...

siwy23j
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Sty 2011 16:14
  • Miejscowość: Piaseczno

Nie musiales pytac,bo info jest na forum

Postprzez Dzikulec » 27 Sty 2011 18:17

Najlepiej bedzie,jak przegladniesz forum w dziale : szukam pracy i pogaduchy.Odpowiedz bedziesz mial zaraz

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez dominlesne » 27 Sty 2011 20:42

@hans

Nie zauważyłem wpierw, że też z Bydzi. Orientujesz się jak to tutaj sprawa wygląda, jest się w stanie coś podłapać choćby za grosze tak żeby się wpierw otrzaskać w temacie?
Wiesz może na jakiego typu sprzęt u nas jest większe zapotrzebowanie?

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez hans » 27 Sty 2011 20:44

kryzys ma to do siebie ze na ten czas dobrze miec fach w reku i nim zarabiac a zmiany fachu pozostawic na dobra koniunkture. Niestwety najlatwiej bedzie Ci przeczekac w fachu ktory juz masz nie inwestujac teraz w siebie bo i tak wykorzystasz to dopiero jak sie zmieni rynek. Chyba ze masz wolne srodki, zrobisz papiery a zmienisz prace dopiero wtedy , kiedy bedziesz wiedzial ze nie stracisz.
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Racja

Postprzez Dzikulec » 27 Sty 2011 22:58

kryzys ma to do siebie ze na ten czas dobrze miec fach w reku i nim zarabiac a zmiany fachu pozostawic na dobra koniunkture. Niestwety najlatwiej bedzie Ci przeczekac w fachu ktory juz masz nie inwestujac teraz w siebie bo i tak wykorzystasz to dopiero jak sie zmieni rynek. Chyba ze masz wolne srodki, zrobisz papiery a zmienisz prace dopiero wtedy , kiedy bedziesz wiedzial ze nie stracisz
- mądra opinia.Ja odczuwam na sobie skutki postępowania na przekór ekonomii w gospodarce.
Ostatnio edytowany przez Dzikulec, 29 Sty 2011 17:45, edytowano w sumie 1 raz

Dzikulec
Młodszy operator

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 30 Lip 2009 23:21
  • Miejscowość: Katowice

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej