wibako

jakie uprawnienia zrobić?

O czym tylko chcecie :).

Moderatorzy: peckiel, Dj_Francuz

Postprzez dominlesne » 01 Lut 2011 19:03

Wiem, wiem, ze to Ty :D
Co do tych szkoleń to pewnie teraz znowu będzie co roczny wysyp operatorów, bo właśnie jest przydział środków z UP i program z UE - no nic trzeba się będzie przebijać w tłumie za robotą :wink:
Orientujesz się jak to wygląda z tym postojem zimowym na innych maszynach niż koparkowe - też ich dotyczy?

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Reklama

simmet

Postprzez hans » 01 Lut 2011 21:24

nic nie wiem o zadnym postoju zimowym. jezeli chodzi o prace i przerwy to teraz juz nie ma czegos takiego ze sie nie robi. robi sie nawet w zmaznietej glebie, jak nie ukopie to rozkuje i ukopie. Z reszta , w dzwigu nie mam tego problemu :faja:
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Zalezy od firmy

Postprzez Dziklc » 01 Lut 2011 23:28

Jak firma wygrala wiele przetargow,to i zima jest robota
Poza tym zima zazwyczaj trudno jest pracowac koparka na wielkiej przestrzeni,bo zrywanie zmarzliny jest kosztowne
Jeszcze bardziej to dotyczy pracy spycharka
Dzikowski

Dziklc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Sty 2011 12:15
  • Miejscowość: Skoczów

Postprzez dominlesne » 02 Lut 2011 00:08

...a właśnie do koparko-ładowarki da się pług założyć :idea:

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Chyba do traktora...

Postprzez Dziklc » 02 Lut 2011 22:34

...bo ma zaczep :-)
jeslic hodzi o te zmarzline,to zrywaki moze sie nadaja
Dzikowski

Dziklc
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Sty 2011 12:15
  • Miejscowość: Skoczów

Postprzez dominlesne » 02 Lut 2011 23:03

Jeszcze hans mam jeno pytanko, na ten 100tonowiec, którym jeździsz to papier na HDS nie wystarczy trzeba jeszcze na dźwigi robić (plus prawko rzecz jasna)?

p.s. na taką maszynę pewnie niezłe branie :wink:

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez hans » 02 Lut 2011 23:24

to Ci sie udalo z tym HDS :P HDS to inaczej żuraw przenośny/przewożny a LTM 1100 to żuraw samojezdy/samochodowy i jest to inna grupa uprawnien. Żeby robic na takim, musisz wpierw zrobic 2 wczesniejsze etapy uprawnien. Wczesniej było tak jak w koparkach 3 , 2 i 1 klasa , teraz jest w zaleznosci od tonażu do 16 ton pierwsze uprawnienia , poźniej musisz popracować , robisz drugie do 30 lub do 50 w zalezności jaką masz praktykę a dopiero później jak masz na tych wiekszych maszynach godzin nastukane to mozesz starac się o uprawnienia bez ograniczeń.
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez dominlesne » 03 Lut 2011 12:08

Trochę już ogarniam temat bardziej niż, gdy tu zajrzałem pierwszy raz za co dzięki wszystkim odpowiadającym na moje posty. Ciężko mi się było zdecydować na drugą maszynę pomiędzy koparką, a ładowarką lub ładowarką teleskopową. Ta ostatnia wydaję się ciekawa z racji możliwości tylko, czy jest to popularna maszyna? Robią u Was może na takiej?

Padło na koparkę, ale może szarpnę się jeszcze na coś :D

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

Postprzez hans » 03 Lut 2011 18:36

u mnie w firmie jest taka Bobcat T40170 i kumpel na niej ma full roboty bo ma kosz do ludzi , widly i teraz łyżkę z rekinem. Podnosi 4 tony na krótkim wysiegu , długość wysiegnika 17m. Malarze od nas juz nie chca na budowe rusztowań targać, wszystko z kosza :lol:
usługi dźwigowe do 100t, transport niskopodwoziowy maszyn.

hans
Młodszy operator

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 04 Cze 2008 23:48
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez dominlesne » 03 Lut 2011 19:26

No przydatna zabawka, ale przypuszczam, że kolega już robił w firmie zanim wyrobił papierek na tą maszynę. Pewnie mało nie kosztuje i zakład musi dobrze prosperować żeby sobie pozwolić na luksus :wink: a od nas to znam konkretnie jedną góra 2 porządnie zarabiające firmy budowlane.

Co do szkolenia mam nadzieję, że przez duży nabór nie zwiększa liczby kursantów na jedna maszynę. Ciekaw jestem jak to będzie.

dominlesne
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 26 Sty 2011 15:35
  • Miejscowość: kuj-pom

jakie uprawnienia zrobić?

Postprzez irekiiroirek » 10 Sie 2020 09:50

Ja mogę podać przykład z rynku brytyjskiego. Mam certyfikaty na koparkę, walec i ładowarkę. I najczęściej pracuje na koparce. Ale o wiele lepsza praca jest na walcu. Mniejsza konkurencja i trochę większa kasa. Tyle tylko że siłą rzeczy nie ma tak dużo zleceń. Jeżeli chodzi o rynek w UK to i tak pracy na ten sprzęt jest sporo i to przez cały rok. Warunek tylko trzeba mieć angielskie uprawnienia. A takie można zdobyć np w Empire Training Services. Spokojnie mogę polecić tą firmą bo mają w ofercie kursy po polesku i mają swoje centrum egzaminacyjne co ułatwia sprawę

irekiiroirek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 Sie 2020 09:46

Maszyna: Catepillar

Firma: AAAAAA


jakie uprawnienia zrobić?

Postprzez dariuszdomachowski1 » 19 Maj 2021 14:44

Na twoim miejscu zrobiłbym uprawnienia na koparko - ładowarkę. Na budowach ten sprzęt jest częściej spotykany niż zwykłe koparki i myślę, że znacznie łatwiej będzie znaleźć pracę. http://www.firmabhp.pl/poszukujesz-komp ... matycznej/

dariuszdomachowski1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Maj 2021 14:34

Maszyna: katalog branżowy

Firma: katalog branżowy


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej