wibako

mtz belarus za i przeciw

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

mtz belarus za i przeciw

Postprzez łukasz.s » 19 Gru 2007 11:27

koleżanki i koledzy przymierzam sie do zakupu nowego ciągnika i jednym z typów z racji niskiej ceny jest mtz belarus.Z racji tego że moi sąsiedzi maja takie maszyny wiem ze są to ciągniki bardzo wytrzymałe i bezawaryjne szczególnie silnik. Chciałem kupic model z 90 konnym silnikiem z turbo i wzmocnionym podnośnikiem boscha,ponieważ ten normalny pewnie będzie miał wycieki jak u starszych modeli i oczywiście przód na krzyżakach.
Prosze o podzielenie sie opiniami na temat tych ciągników.
z góry dziekuje i pozdrawiam łukasz.

łukasz.s
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Gru 2007 11:14
  • Miejscowość: okolice radomska

Reklama

simmet

Postprzez Klawek » 19 Gru 2007 21:56

Jeżeli już to tylko mtz z Białorusi orginalny. Nie kupuj skladaka montowanego w Pronarze, bo z tego badziewia leje sie jak ......
Znajomi kupili, ale każdy gdzie indziej i wyszło na jaw że mtz orginalny z Białorusi jest w miare dobry natomiast ten z polski to kupa złomu, pozatym ten z białorusi jest ciut tańszy

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez łukasz.s » 19 Gru 2007 22:20

dzieki za szybka odpowiedz ale to akurat wiem znajomy ma takiego pronara 90km turbo 2001 rok i jak go zobaczyłem to moja 30 letnia sześćdziesiątka ma czystrzy silniik. Leje sie z tego jak z starej k...Myślę dokładnie o orginalnym belarusie 90km tutbo albo tego 80km z tprzodem na krzyżakach wczoraj znajomy rolnik kupił więc zobacze na wiosnę jak bedzie mu sie sprawował w polu bo teraz raczej będzie sporadycznie do transporu.
pozdrawiam

łukasz.s
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Gru 2007 11:14
  • Miejscowość: okolice radomska

Postprzez Bartek » 20 Gru 2007 20:40

Ze słuchu wiem że przednie mosty się w nich sypią...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez łukasz.s » 21 Gru 2007 18:09

Sypią się ale mosty stożkowe, a ja mam zamiar kupic belarusa na moście krzyżakowym(belkowym)karrera i wtedy podobno niema sie co popsuc w połączeniu z wzmocniona hydraulika boscha to niezły ciągniczek-podobno ale szukam opinij osób które takowy posiadaja i podzielą się spostrzeżeniami. :faja:

łukasz.s
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Gru 2007 11:14
  • Miejscowość: okolice radomska

Postprzez rumun19 » 23 Gru 2007 18:32

Witam:)A nie zastanawiałes sie nad czyms lepszym ze stajni np NH, czy JD??Ciągniki sa droższe,ale napewno komfort i jakos wykonania ich w porównaniu z Belarusem to niebo,a ziemia:)Ciagnik sie kupuje na kilkanascie lat,wiec warto sie dokładnie zastanowic,a jak wiadomo nie nalezy sie cena kierowac tylko,ale i własnym zdrowiem,gdzie komfort gra wielka role:)A tak nawiasem to Gdzie dokładnie mieszkasz??Okolice Radomska ale woj łódzkie??

Awatar użytkownika
rumun19
Pomocnik operatora

  • Posty: 96
  • Rejestracja: 20 Cze 2006 21:44
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez łukasz.s » 24 Gru 2007 10:23

Tak województwo Łódzkie 4 km od Przedborza a 35 km od Radomska.Myślałem nad new hollandem ale niestać mnie na niego tymbardziej na Jd lub Fendta.Mam zaufanie do rosyjskiej techniki i raczej przy niej zostanę ze względu na jej prostotę i łatwośc obsługi + wszystkie naprawy będę w stanie wykonać sam lub przy małej pomocy mechanika ze względu na brak Komputera tzw ehr.
Pozdrawiam

łukasz.s
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 19 Gru 2007 11:14
  • Miejscowość: okolice radomska

Postprzez misiekjmajka » 22 Lut 2008 14:16

to nie są złe traktory jak nie będziesz nim cudów wyprawiał to bedziesz miał. Jak sie dba to sie ma...
Jak łyżka ma wszystkie zęby, to i operator się cieszy...

misiekjmajka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 06 Sie 2007 15:59
  • Miejscowość: częstochowa

Postprzez jdpremium » 19 Mar 2008 13:25

Jeżeli mieszkasz 4 km od Przedborza,to czyżby wies Strzelce Małe czy może w druga strone??Bo ja tam mam rodzine i dom wiec duuzzoo wiem...
pozdrawiam(to ja rumun19 tylko nie pamietam hasła...)

jdpremium
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Mar 2008 13:21
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez lordkubus » 14 Kwi 2008 00:16

ojciec kiedys miał mtz kupił nówkę z agromy i spisywał sie w tak sobie..... ja ci kolego polece fortschnita niemiecka porządna konstrukcja bardzo mało awaryjny majac kiedys pare ursusów 16.... i 1224 remonty były co zimę heh a ten fortschnit nie do zajechania jest 125km i w porównaniu z 1224 to nie bo a ziemia kabina w miarę wyciszona i można powiedzieć troszkę komfortowa jak chcesz to mam teraz do sprzedania 1614 kirowa jak lubisz ruską technike i mf9240

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Postprzez mivhal » 14 Kwi 2008 21:39

łukasz.s napisał(a):Mam zaufanie do rosyjskiej techniki i raczej przy niej zostanę ze względu na jej prostotę i łatwośc obsługi + wszystkie naprawy będę w stanie wykonać sam lub przy małej pomocy mechanika ze względu na brak Komputera tzw ehr.



Jak nie będziesz mógł kluczem to weźmiesz większy młotek i od razu sie naprawi XD miałem pożyczoną kiedyś ruską przyczepę niby 8 ton ładowności była na balonach, ale tak naprawdę to ładowało sie ok 14 ton (masa całkowita wynosiła ok 17 ton) :) szkoda że nie było gdzie już ładować bo tylko osiadła na resorach i nawet dobrze po asfalcie jechała. nic sie nie wygieło nie pękło itp. Może znajdę fotkę tej przyczepy to wkleje.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej