wibako

brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez oloaro » 22 Lis 2020 21:10

Marka i model maszyny: Fastrac 3230
Rok produkcji: 2009

Witam, wszystkich na forum.
Mam taki problem z maszyną JCB Fastrac 3230- maszyna trochę postała nieeksploatowana i wyładowały się akumulatory. Po wymianie akumulatorów maszyna normalnie działała ,a na drugi dzień jak postała znowu to pojawił się brak reakcji na wrzucanie biegu. Po dłuższej diagnostyce w elektryce i pneumatyce ,gdzie wydaje się wszystko w porządku wytypowałem chyba komputer.
Objawy są takie, że za każdym razem po trzecim naciśnięciu sprzęgła bez znaczenia z jakiego biegu się rusza maszyna nie pozwala wrzucić kolejnego biegu . Po resecie przekręcając kluczyk znowu trzy razy sprzęgło i to samo i tak w kółko.
Może coś się rozprogramowało w komputerze i komputer nie odbiera sygnału i wchodzi w tryb serwis -nie wiem. Proszę o pomoc w temacie , bo nie wiem co mam dalej z tym robić. Wszystko wydaje się sprawne - jest powietrze i elektryka oraz wszystkie biegi działają.
Pozdrawiam Mariusz

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Reklama

simmet

Re: brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez 8x8 » 22 Lis 2020 22:04

jaka skrzynia?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez oloaro » 22 Lis 2020 22:31

Powershift P-tronic

-- 22 Lis 2020 23:31 --

Może się komputer rozprogramował i ma cały czas błąd i dlatego po trzecim naciśnięciu sprzęgła blokuje biegi.
Miałem po szybkim rozruchu małe spięcie na komputerze i elektryk lutował dwa piny , po tym maszyna jeździła normalnie ale jak postała to na drugi dzień właśnie taki objaw cały czas.

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez dawidg2 » 22 Lis 2020 22:46

Odpalałeś prostownikiem z rozruchem?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez oloaro » 22 Lis 2020 23:00

Tak niestety . :cry:

-- 23 Lis 2020 00:00 --

Tylko dziwne jest to ,że po polutowaniu tych pinów i po wymianie akumulatorów maszyna cały dzień jeździła bez zastrzeżeń zrobiliśmy kilka kursów z piaskiem . Dopiero na drugi dzień od początku jak odpaliliśmy ciągnik to od razu taka usterka ,że nie dało się jechać , bo po trzecim naciśnięciu sprzęgła nie można było już wrzucić biegu , bo pneumatykę odcinało. Jak się wyłączyło ciągnik to znowu trzy razy można było wcisnąć sprzęgło i koniec- nie ważnie na którym biegu .
Na początku nie wiedzieliśmy ,że tak się dzieje po trzecim naciśnięciu sprzęgła ,kierowca zgłaszał ,że z trójki na czwórkę nie może wrzucić i myśleliśmy ,że to problem z elektryka lub pneumatyka -ale wszystko zostało sprawdzone.
Potem jak rozebraliśmy podłogę i jeździlśmy , to było widać ,że po trzecim dotknięciu sprzęgła pneumatyka biegów nie przesunęła się (ten latacz górny od wysokich biegów).

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez Jamar » 22 Lis 2020 23:19

Raczej bez diagnostyki komputerowej się nie obejdzie.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1399
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez oloaro » 23 Lis 2020 18:59

Witam jestem po diagnostyce , kosztowało mnie to 1400 zł -trzy godziny cos sprawdzał na laptopie mechanik z JCB.
Po diagnostyce dalej nic nie wiem .Błąd jak się wyświetlał cały czas na pulpicie T061 (dopiero mi dzisiaj powiedział pracownik), tak dalej się wyświetla. Ponoć to coś z brakiem komunikacji pomiędzy ecu ,a czujnikami -chodzi o prędkość i to akurat się chyba potwierdza. Dziwne ,że diagnosta w kompie widzi to samo co my normalnie na pulpicie -myślałem ,że po podpięciu do kompa i programu będzie mógł ten błąd szczegółowo przeanalizować co do niego doprowadza ??? Ale serwis nic więcej nie umie zdiagnozować.
Jest tak ,że jak pracownik jedzie na ok 1000 obrotów to może sobie biegi dowolnie przełączać ale jak wejdzie na 1200-1300 obrotów - jedzie szybciej to odcina biegi i miga N i M lub H zależy na którym zakresie jedzie. Wygląda to na sprzeczne komunikaty ze sterownika pulpitu i czujnika prędkości i dlatego wywala błąd i odcina.
Teraz nie wiem czy wymieniać czujniki ale chyba nie w nich problem tylko z komunikacja , może kable gdzieś przerwę mają na wiązce -nie wiem?
Serwis może zamówić czujniki ale jak moje będą dobre to i tak każą zapłacić i tak w kółko. Ni wiem co mam dalej robić ogólnie spodziewałem się czegoś więcej podpięciu do kompa ,że będę wiedział nie tylko co błąd oznacza ale co do niego doprowadza czy czujniki czy panel , czy inny element ? Wychodzi na to ,ze nie opłaca się podpinać lub , diagnosta nie umie korzystać z programu i nie umie dalej wejść w program aby przejść dalej do szczegółów , bo to po Angielsku przecież;(

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Re: brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez 8x8 » 23 Lis 2020 19:34

T061 Czujnik położenia pedału sprzęgła: przekroczenie zakresu sygnału

podaje niewłaściwy sygnał.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: brak reakcji przy wrzucaniu biegu w Fastracu 3230

Postprzez oloaro » 23 Lis 2020 20:21

To wykluczyłem , jednak to cos z komunikacją i prędkością

oloaro
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 05 Sty 2013 01:01

Maszyna: cat 428e


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej