wibako

Fastrac 1135 '96 zawieszenie tył

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Fastrac 1135 '96 zawieszenie tył

Postprzez mf50h » 10 Lut 2021 12:00

Marka i model maszyny: Jcb fastrac 1135
Rok produkcji: 1996

Witam, mam pewien problem z zawieszeniem tył. Wysokość od osi do poduszki ustawiona jest dobrze, akumulatory 4 wymienione na nowe. Po uruchomieniu ciągnik sie poziomuje, ogólnie poziomowanie dobrze działa regulatory wysokości wyczyszczone. Problem polega na tym że jak mam z przodu załozony pług do odśnieżania to na nierównościach pojawia się mocne uderzenie z tyłu. Amortyzatory wysuwają się maksymalnie powodując uderzenie, czyli kończą swój zakres pracy. Odwrotnie czyli na ściskanie działają dobrze. Co może być przyczyną takiego zachowania? Czy akumulator przy bloku zaworowym załączający wom ma tez wpływ na pracę zawieszenia?

mf50h
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 Sty 2018 13:47
  • Miejscowość: Koszalin

Maszyna: Terex-Fermec 860 Elite

Firma: Gospodarstwo rolne własne


Reklama

simmet

Re: Fastrac 1135 '96 zawieszenie tył

Postprzez Doktor jcb » 08 Kwi 2021 23:02

Z tego bloku zaworowego z chyba są cewki na podnoszenie i opuszczanie. Może te potencjometry nie działają właściwie. Gubią sygnał i komputer wysterowuje na max. Czasem jak coś pierdola potencjometry ciągnik tańczy razu w górę raz w dół. Może trzeba skalibrować. Nie będę ci pisał jak się kalibruje bo za dużo pisania. Druga sprawa że musisz najpierw wstępnie za pomocą komputera widzieć wartosc lewego i prawego i ustawić przez przekręcanie tymi pręcikami od czujnikow. Potem wchodzisz w kalibrację podnosisz go wstawiasz klocki właściwej grubości opuszczasz go na nie zatwierdzasz i wyjmujesz klocki. Po sprawie podjedź do serwisu lub kogoś od maszyn i poproś o kalibrację zawieszenia.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej