wibako

12MSX '09 problem z odpaleniem

Moderator: wujek616

12MSX '09 problem z odpaleniem

Postprzez 12345Leon » 20 Sty 2021 12:03

witam, mam problem z odpaleniem mecalac 12 msx 2009 r. gdy przekrece stacyjkę na rozruch to w ogóle nie ma żadnej reakcji, rozrusznik sprawdzałem na krótko i kręci się, wymieniona nowa cewka, akumulator naładowany chodź próbowałem też odpalać na rozruchu z prostownika i nic to nie dało, czy może to być wina alternatora? panowie z serwisu powiedzieli że jest do wymiany bo nie ma ładowania

12345Leon
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 27 Kwi 2020 16:39

Maszyna: Komatsu Wb97-s

Firma: Firma Mix


Reklama

simmet

mecalac 12 msx

Postprzez raudek » 20 Sty 2021 18:51

Witam
Sprawdź proszę czy po przekręceniu stacyjki w pozycję zapłon świeci się kontrolka ładowania.
Jeżeli się nie świeci to możliwe że uszkodzony jest regulator ładowania lub wirnik alternatora.
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


mecalac 12 msx

Postprzez wodzuwo » 20 Sty 2021 22:57

A co ma alternator wspólnego z rozrusznikiem.Sprawdż czy po przekręceniu kluczyka na rozruch pojawi się prąd na przewodzie tym cienkim który dochodzi do automatu rozrusznika, Jeżeli nie dochodzi to winna może być stacyjka.

wodzuwo
Fizol

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: Prywatna


mecalac 12 msx

Postprzez raudek » 21 Sty 2021 06:00

Szanowny kolego wodzuwo, sygnał z alternatora zapobiega próbą kręcenia rozrusznikiem w chwili kiedy silnik jest uruchomiony.
Zamiast podważać wiadomość można się czegoś nauczyć. Ja wcale nie wykluczam uszkodzenia stacyjki, jak i innych przyczyn, prosiłem jedynie o sprawdzenie podstawowej rzeczy.
Twierdzisz, że winna może być stacyjka, ja natomiast podejrzewam brak sygnału na przekaźnikach rozruchu po przekręceniu stacyjki. Brzmi podobnie - ale to nie jest to samo.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


mecalac 12 msx

Postprzez 12345Leon » 21 Sty 2021 06:30

witam Panów,wczoraj próbowałem odpalić maszynę na krótko kablami prosto do rozrusznika i nic to nie dało ,rozruszniki nie ma mocy przekręcić silnikiem zrobi może jeden obrót i staje,a gdy go wykręciłem i sprawdzałem na stole to kręcił normalnie .

12345Leon
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 27 Kwi 2020 16:39

Maszyna: Komatsu Wb97-s

Firma: Firma Mix


mecalac 12 msx

Postprzez zeppelin zm 15 » 21 Sty 2021 09:12

Na stole nie ma obciążenia. Albo rozrusznik kaput albo słaba masa między ramą a silnikiem jak na krótko nie ma siły kręcić...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


mecalac 12 msx

Postprzez 12345Leon » 21 Sty 2021 10:58

masa wyczyszczona i zakręcona dobrze ,wyciągnę rozrusznik i może do środka zajrzę ?

-- 21 Sty 2021 10:58 --

witam ,dziś odpaliłem na krótko maszynę ,akumulator łądował się całą noc i zakręcił normalnie ,na stacyjkę nie ma reakcji wogule nawet zgasić nią nie mogę czyli do wymiany będzie Aku i stacyjka ,dziękuję panom za podpowiedzi. :piwo:

12345Leon
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 27 Kwi 2020 16:39

Maszyna: Komatsu Wb97-s

Firma: Firma Mix


mecalac 12 msx

Postprzez raudek » 21 Sty 2021 19:03

Kolego, rozumiem że potrzebujesz pomocy, zadajesz pytania ale sam nie udzielasz odpowiedzi.
Jak przekręcasz stacyjkę w pozycję "0", to kontrolki gasną? Jeżeli tak to maszyna powinna wyłączyć się.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: mecalac 12 msx

Postprzez wodzuwo » 22 Sty 2021 00:54

raudek napisał(a):Szanowny kolego wodzuwo, sygnał z alternatora zapobiega próbą kręcenia rozrusznikiem w chwili kiedy silnik jest uruchomiony.
Zamiast podważać wiadomość można się czegoś nauczyć. Ja wcale nie wykluczam uszkodzenia stacyjki, jak i innych przyczyn, prosiłem jedynie o sprawdzenie podstawowej rzeczy.


Ja żadnej wiadomości nie podważam lecz tylko zadałem pytanie co wspólnego ma alternator do uruchomienia rozrusznika podczas gdy silnik nie jest uruchomiony a sprawdzenie podstawowej rzeczy w tym problemie to jest właśnie zasilenie urządzenia w odpowiednie prądy.
Na przyszłość to proponuję ci czytać posty ze zrozumieniem.
Z mojej strony to wszystko w tym temacie.
Pozdrawiam

wodzuwo
Fizol

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: Prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej