Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Mecalac 12mxt słaba jazda

24 Maj 2021 20:34

Gdy koparka się nagrzeje ledwo co jedzie.

Re: Mecalac 12mxt słaba jazda

16 Sie 2021 23:27

Witam. Podbijam temat. Pompa jazdy i hydromotor po regeneracji. Na zimnym oleju jeździ bez problemu. Po rozgrzaniu nie może ruszyć z miejsca- trzeba się odpychać łyżką. Może ktoś z użytkowników podpowie gdzie szukać dalej.

Mecalac 12mxt słaba jazda

22 Sie 2021 08:57

Sprawdż max obroty po rozgrzaniu silnika.

Mecalac 12mxt słaba jazda

22 Sie 2021 09:45

Obrotomierz nie działa ale operator mówił że: „ brakuje mu obrotów „

Mecalac 12mxt słaba jazda

22 Sie 2021 11:18

Wyreguluj cewkę gaszenia

Mecalac 12mxt słaba jazda

22 Sie 2021 18:47

Czy ktoś na forum wie gdzie zlokalizować przekaźnik , bezpiecznik blokady hamulca w mecalac 12 mxt starszy model. Jeżeli tak proszę o podpowiedź- zaoszczędzi mi to sporo czasu. To jest prawdopodobnie przyczyna problemu z jazdą w mojej maszynie . Cewka gaszenia tez będzie sprawdzona .

Mecalac 12mxt słaba jazda

22 Sie 2021 19:15

Kolego Janusz84, z tego co wiem to hamulce są tylko hydrauliczne (zarówno zasadniczy jak postojowy). Zasadniczy może być zblokowany w czasie pracy elektromagnesem umieszczonym pod pedałem hamulca. Blokada albo trzyma pedał, albo nie. takie jest jej zadanie. Jeżeli chcesz ją odłączyć, to pod blachą osłonową pod kabiną masz wtyczkę.
Jak szukasz schematu to znajdziesz w tym dziale w moich postach.
Pozdrawiam i powodzenia

Re: Mecalac 12mx słaba jazda

05 Lip 2022 09:09

Mam ten sam problem silnik chodzi dobrze obroty ok więc z nim nie ma problemu ale jak się zagrzeje olej, do maszyna nie chce jechać. Stawiam że albo filtry pompy jazdy zajebane albo nie wiem, 6/8 miesięcy temu był na regulacji i zapierdalam jak dziki

-- 05 Lip 2022 09:09 --

dzwoniłem na serwis i mówią że to pompa jazdy się już kończy, regeneracja ponad 20 k
Wyślij odpowiedź