wibako

11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Moderator: wujek616

11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez petero4 » 24 Lis 2021 22:02

Marka i model maszyny: MECALAC 11CXi
Rok produkcji: 1995r

Witam wszystkich. Maszyna MECALAC 11 CXi 1995r. Mam pytanie dotyczące zaworu umieszczonego pod pokrywą (przykrękana na 4 śruby, ta przed silnikiem) która to ma oryginalny otwór aby można było dostać się do niego ręką. Moje pytanie brzmi, do czego ów zawór ma służyć?, nie ruszałem go bo po prostu nie mam pojęcia a nigdzie nie mogę znaleźć jego opisu -oznaczenia. Będę wdzięczny za podpowiedź do czego on służy. Pozdrawiam

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Reklama

simmet

11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez Kamal » 10 Gru 2021 11:35

Stabilizacja maszyny.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: 11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez petero4 » 10 Gru 2021 12:23

Witam , tylko że stabilizację maszyny mam w panelu sterowaną poprzez włącznik który to aktywuje stabilizację i blokuje się wtedy przechył tyłu względem przody czy tam odwrotnie na przegubie, chyba że chodzi o inną stabilizację , postaram się jak odkręcę pokrywę wstawić zdjęcie , bo nic mi do głowy nie przychodzi, dziękuje za zainteresowanie

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez Kamal » 11 Gru 2021 21:23

A ten włącznik do sam z siebie stabilizuje maszynę? Przecież musi zadziałać na zawór hydrauliczny. A bardziej konkretnie na jego cewkę.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: 11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez petero4 » 20 Gru 2021 12:25

Tak , ten włącznik poprzez cewkę i jej elektrozawór stabilizuje maszynę , tylko jest zawór z zamknięciem ręcznym i właśnie ten nie wiem do czego ma służyć , teraz trochę pogoda kiepska i maszyny nie używam , tak jak pisałem podeślę zdjęcie , będzie to wyrażniej widać bo sam nie mogę tego rozkminić

petero4
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 08 Wrz 2019 23:19

Maszyna: w trakcie kupna-EDIT: kupiona

Firma: własna działalność - nie związana z kopaniem wykopami itd . do własnych potrzeb


Re: 11CXi '95 Zawór pod pokrywą

Postprzez Kamal » 23 Gru 2021 22:43

Jest też zawór holowania maszyny.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej