wibako

Pomoc przy zakupie Mecalac 12 MTX

Moderator: wujek616

Pomoc przy zakupie Mecalac 12 MTX

Postprzez Kijcun » 01 Sty 2022 17:43

Witam wszystkich forumowiczów.

Planuje zakup Mecalaca z Rototiltem i znalazłem jednego ale na Litwie.
https://machineryline.pl/-/sprzedaz/kop ... 4967978000

Główne pytanie brzmi czy on jest warty tej ceny.
Czy możne lepiej zakupić w PL np. takiego
https://www.otomoto.pl/oferta/mecalac-1 ... DRW5k.html?

Mecalaca planuje wozić na lawecie ciąganej za Manem 4x4, prace na usługach.

Nic bardziej uniwersalnego nie znalazłem od Mecalaca, a możne wy macie jakieś inne propozycje uniwersalnej koparki lub coś na sprzedaż.

Pozdrawiam
Łukasz

Kijcun
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 08 Lis 2021 21:10

Maszyna: JCB 16-C1

Firma: MARMAX


Reklama

simmet

Pomoc przy zakupie Mecalac 12 MTX

Postprzez picek » 02 Sty 2022 11:58

to zależy, czy dla ciebie, to są duże czy małe pieniądze.
W polsce zawsze szybciej zapytasz o szczegóły - no chyba że znasz techniczny jezyk angielski.
w polsce masz szanse sprawdzić maszynę - jakiegoś dobrego mechanika jesteś w stanie wynająć na 1 dzień.
ta w polsce nie wiem ile ma MT ale opony nowe i jazda wymieniona na nową- może ktoś podpowie ile takie rzeczy wytrzymują.
W polsce jak się obserwuje ogłoszenia to 99% maszyn jest sprowadzanych i 90% przez handlarzy. Sam rozglądam się za macalakiem ale starszym (bo z praktyki wiem, że nikt świeżych maszyn nie sprzedaje bez potrzeby). Handlarze kupują malują i sprzedają. Nie mają pojęcia często o stanie technicznym (nie dziwi mnie to bo oni nie są mechanikami) Jak pojeździsz i pooglądasz 10-15 maszyn to już będziesz widział różnice. Niby jest kilka firm które mówią że maszyna została przez nich sprawdzona, ale jak się zapytasz o gwarancję na główne podzespoły to się temat zamyka. ogólnie kupując trzeba mieć zapas pieniędzy na naprawę i jeszcze przed zakupem znaleźć dobrego mechanika co to będzie umiał naprawiać.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Pomoc przy zakupie Mecalac 12 MTX

Postprzez dawidg2 » 04 Sty 2022 18:23

Kijcun napisał(a):Planuje zakup Mecalaca z Rototiltem i znalazłem jednego ale na Litwie.
https://machineryline.pl/-/sprzedaz/kop ... 4967978000


ma głowicę na stałe podpiętą, nie zawsze jest to dobre. Wygląda w miarę.


picek napisał(a):opony nowe i jazda wymieniona na nową- może ktoś podpowie ile takie rzeczy wytrzymują.


opony nie duży koszt a działają na kupującego zachęcająco. To że wymienione to mogło coś się podziać z wady materiału, pytanie dlaczego wymiana i czy nie zasyfiło hydrauliki śmieciami.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej