wibako

11CX '89 stabilizacja?

Moderator: wujek616

11CX '89 stabilizacja?

Postprzez densdar » 28 Gru 2022 10:44

Marka i model maszyny: Mecalac 11cx
Rok produkcji: 1989

Witam panów mam od pewnego czasu 11cx staruch ale na potrzeby własnej budowy wystarczy trochę ma luzy ale powoli daje rady ostatnio woziłem palety z bloczkami a że są u nas trochę górki to były i przechyły. Problem jest taki że nigdzie nie mam wyłącznika do stabilizacji, czy w tych starych cx była stabilizacja jeśli tak to może ktoś podpowie gdzie. 11cx 1989 rok, podpory po bokach

densdar
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2022 19:18

Maszyna: Mecalac 11cx

Firma: działalność gospodarcza


Reklama

simmet

Re: 11CX '89 stabilizacja?

Postprzez dawidg2 » 28 Gru 2022 19:02

sprawdź czy masz przy przegubie pod blachą co zakrywa pompy. U mnie z 87 roku nie było.

Kabinę masz kanciatą czy zaokrągloną? ile dałeś tak orientacyjnie?

Autor postu otrzymał pochwałę

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: 11CX '89 stabilizacja?

Postprzez densdar » 30 Gru 2022 14:02

Kupiłem na potrzeby własne maszyna widły łyżka załadunkowa skarpówka i dwie łyżki do kopania 80 i 50. zaplacilem 38 tys. myślę że nie przepłaciłem. Powymieniałem filtry oleje na razie nic więcej nie robiłem muszę ja teraz znaczy zimą wymyć i trochę poprawić eststycznie, oprócz tego wszystko chodzi. Już się trochę odrobiła wszystkie roboty ziemne związane z fundamentami dla córki zrobiła nie trzeba było czekać aż jakiś łaskawca przyjedzie. Dodam że nie jesrem zawodowym operatorem tylko samoukiem. Moja maszyna do podnoszenia łap bocznych ma jeszcze dżojstiki lewo prawo po bokach, dzięki za podpowiedz sprawdzę i kliknę pochwałę muszę sprawdzić jak to się robi bo jestem nowicjusz.

densdar
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2022 19:18

Maszyna: Mecalac 11cx

Firma: działalność gospodarcza


Re: 11CX '89 stabilizacja?

Postprzez dawidg2 » 30 Gru 2022 18:25

Ogólnie te maszyny od jakiś 15-20 lat mają stałą cenę. To stare dobre maszyny, ale trzeba dbać o nie. Obecnie już nie do tyrania na dużych budowach ale jak koło domu to spoko maszynka chodź trzeba się z nią zaprzyjaźnić dobrze by nie stresowała.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej