Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

VOLVO EW 140 Słaba jazda

25 Paź 2011 22:30

no tak sprawdzę jeszcze skrzynie na poszczególnych biegach, dzięki za podpowiedz. Może nie wszystko stracone

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 00:31

w tej skrzyni są tylko SPRZĘGŁA, nie ma żadnego hamulca, hamulec jest w zwolnicach, wystarczy zmierzyć ciśnienia

pomiar ciśnienia na silniku wykonuje się w warunkach ZABLOKOWANEJ JAZDY bo to jest największy opór, to samo robimy po porządnym zagrzaniu hydromotoru

jeśli na silniku ciśnienie jest ok to jeszcze dochodzi sprawdzenie położenia płyty czy na pewno wraca do odpowiedniego wychyłu
(im większy wychył tym większa moc silnika )

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 09:11

Jakiej płyty bo jestem zielony w tym temacie i jak się to mierzy?

Re: VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 18:44

Wg. mnie na 99% jest 1 sprzęgło i 1 hamulec- tak wynika z dokumentacji tez skrzyni - HL70.

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 18:47

to sugerujesz że hamulec może trzymać? i jak sprawdzić czy trzyma?

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 18:59

Jeszcze przy jeździe do przodu po puszczeniu pedału jazdy koparka hamuje chyba normalnie (silnikiem), przy jeździe do tyłu po puszczeniu pedału jazdy normalnie się toczy aż sama się zatrzyma.

Re: VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 19:07

Głowy sobie uciąc nie dam że jest tam ten hamulec - osobiście nie rozbierałem tego - możliwe że mechanior ma rację.Trzeba pomierzyc ciśnienia czy odpowiednio dochodzą w odpowiednim momencie.Co do płyty to chodzi o tarcze wychylną w silniku - zmienia ona chłonność silnika w zależności od obciązenia- może tam coś być mechaniczne usrane -trza sprawdzić.

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 19:28

Rozbiorę silnik i sprawdzę, serwis chce 20tys za silnik po regeneracji wiec będę musiał chyba sam się zabrać. A tarcza wychyla się tylko przy żółwiu na pozostałych biegach jest ustawiona tak samo tylko biegi zmieniają się w skrzyni?

VOLVO EW 140 Słaba jazda

26 Paź 2011 22:38

HL 70 posiada 2 sprzęgła od 2 biegów mechanicznych, efekt zablokowania (zahamowania) skrzyni jest osiągany ponieważ zawsze bez ciśnienia na sprzęgłach są one ZASPRZĘGLONE więc po zgaszeniu silnika i wyłączeniu prądu (stacyjki) na skrzynię nie idzie ciśnienie więc cały układ napędowy jest zablokowany
włączenie 1 biegu odbywa się przez podanie oleju na sprzęgło biegu 2 by go rozpiąć, i odwrotnie: by włączyć 2kę podajemy ciśnienie na sprzęgło 1ki
w niektórych maszynach da się włączyć BIEG TERENOWY (CREEPER / ŚLIMAK) na I oraz II biegu mechanicznym skrzyni, w nowszych jest to elektronicznie zablokowane
włączenie biegu I podczas jazdy na II jest uniemożliwione przez specjalny układ hydrauliczny z pompą zębatą, dopóki nie zwolnisz poniżej określonej prędkości zawór nie puści oleju na odpowiednie sprzęgło
BIEG TERENOWY zwany PEŁZAJĄCYM jest realizowany na drodze zmiany CHŁONNOŚCI hydromotoru, większy wychył płyty powoduje wzrost pojemności roboczej silnika (cm3 / 1 obrót) a tym samym mocy kosztem prędkości

Re: VOLVO EW 140 Słaba jazda

30 Lis 2011 01:04

I jak kolego udało Ci się rozwiązać problem z tą maszyną??

VOLVO EW 140 Słaba jazda

30 Lis 2011 02:02

Jeszcze się za to nie zabrałem. Kopaczka cały czas robi i nie mam kiedy, może jak śnieg spadnie to się wezmę. Wydaje mi się że będą to jednak zawory szokowe. Miałem mieć inne na podmianę ale nie udało się także będę je musiał wyjąć i zawieść gdzieś do sprawdzenia. Post cały czas aktualny także jeśli rozwiąże problem to dam znać co było :) .

VOLVO EW 140 Słaba jazda

13 Gru 2011 14:17

Po wyjęciu zaworów okazało się, że oringi na czole zaworów nie istnieją tzn. z jednego zostały jakieś strzępy i w sumie to nawet nie z całego tylko z 1/3 a drugi oring cały ale zdeformowany. Wymieniłem je na nowe i kopaczka śmiga, a co najważniejsze to reaguje prędkością na regulacje zaworów szokowych. Teraz tylko odpowiednie ich ustawienie i chyba będzie ok :D

VOLVO EW 140 zawory szokowe

13 Wrz 2014 17:44

gdzie znajdują się zawory szokowe i jak je sprawdzić bo mam problem z jazdą jest wolna serwis wymienił wszystkie czujniki i cewki i nic nie pomogło

VOLVO EW 140 Słaba jazda

14 Wrz 2014 00:34

Regulamin czytałeś?

Re: VOLVO EW 140 Słaba jazda

13 Sie 2021 13:24

Witam.
Koparka Volvo EW140A skrzynia ZF 2HL-70, problem polega na tym ze jazda koparką słabła aż do momenty kiedy całkiem stanęła, po rozebraniu okazało się uszkodzone łożysko w skrzyni( te małe w aluminiowej obudowie), tarczki sprawdzone i były ok. Po ok miesiącu kolejny problem, znów słabnie, zginął zając, potem żółw i został tylko ślimak. Rozebrane i szlak trafił małe tarczki, wymienione na nowe :tarczki i przekładki. Biegi sie znalazły, są wszystkie , teraz szumi w skrzyni biegów i gwałtownie hamuje po zwolnieniu pedału jazdy. Pomocy
Wyślij odpowiedź