wibako

Samoczynnie opada ramię.

Samoczynnie opada ramię.

Postprzez konradkam » 11 Mar 2014 23:18

Marka i model maszyny: Volvo EW160c

Witam.
Jak w temacie. Samoczynnie opada boom i to dosyć szybko. Maszyna dosyć nowa więc raczej nie siłowniki. Wyposażona w zamki hydrauliczne więc może to ich wina? Ktoś pomoże?

konradkam
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 23:07
  • Miejscowość: Łódź

Reklama

simmet

Samoczynnie opada ramię.

Postprzez mechanior » 14 Mar 2014 11:12

trzeba posprawdzać to co napisałeś, zaślepić przewody przed zamkami i jak się da to później za
to że maszyna nowa nie znaczy że nie mogło dojść do uszkodzenia uszczelniaczy lub cylindra siłownika

spróbuj wyśledzić czy nie słychać gdzieś szumu przepływającego oleju albo czy któryś z elementów układu się nie nagrzewa bardziej niż inne
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Samoczynnie opada ramię.

Postprzez konradkam » 14 Mar 2014 22:32

Myślałem żeby podnieść boom do góry , wyłączyć silnik i odkręcić wszystkie przewody od zamka. Jeśli zamek jest ok to nie powinien wracać z niego olej kiedy siłownik opada. Mam też pytanie jeśli chodzi o przewody dochodzące do zamka. Nie mam schematu Volvo. Podpatrzyłem jak jest w Komatsu. Grubym dochodzi ciśnienie z rozdzielacza. Są tez trzy cienkie. Jeden sterujący z joystika, drugi to czujnik przeciążeniówki, trzeci idzie na zbiornik. Czy w Volvo jest tak samo?

konradkam
Pomocnik operatora

  • Posty: 95
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 23:07
  • Miejscowość: Łódź

Re: Samoczynnie opada ramię.

Postprzez Cortez » 15 Mar 2014 20:15

Tak samo kolego.

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Re: Samoczynnie opada ramię.

Postprzez Jamar » 16 Mar 2014 23:02

Nie proponuję odkręcać przewodów ciśnieniowych na podniesionym wysięgu. To co piszesz ma sens, ale jeśli zamek jest uszkodzony to zrobisz sobie lub komuś krzywdę.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Samoczynnie opada ramię.

Postprzez dezerter666 » 30 Mar 2023 17:56

konradkam napisał(a):Myślałem żeby podnieść boom do góry , wyłączyć silnik i odkręcić wszystkie przewody od zamka. Jeśli zamek jest ok to nie powinien wracać z niego olej kiedy siłownik opada. Mam też pytanie jeśli chodzi o przewody dochodzące do zamka. Nie mam schematu Volvo. Podpatrzyłem jak jest w Komatsu. Grubym dochodzi ciśnienie z rozdzielacza. Są tez trzy cienkie. Jeden sterujący z joystika, drugi to czujnik przeciążeniówki, trzeci idzie na zbiornik. Czy w Volvo jest tak samo?

Hej. Co było przyczyną u Ciebie? Udało się naprawić. U mnie w EW160D jest podobny problem i podobny układ sterowania siłownikiem.

dezerter666
Fizol

Maszyna: JCB 3CX 2006 i 2012


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej