wibako

EW160D '12 Piszczy alarm ale brak komunikatu na wyswietlaczu

EW160D '12 Piszczy alarm ale brak komunikatu na wyswietlaczu

Postprzez Operator,od2009 » 24 Lis 2021 22:47

Marka i model maszyny: Volvo EW 160 D
Rok produkcji: 2012
Numer seryjny: S/N VCEW160DC00220126

Witam wszystkich,
Panowie mam pytanie, problem z moją koparka jest tego typu ze podczas pracy w koparce zaczyna piszczeć alarm z przerwami, w równych dostępach. Po wyłączeniu koparki i uruchomieniu ponownie sygnał czasami nie powraca aż do kolejnego dnia.
Moje pytanie czy miał ktoś z Was może coś podobnego? Czy jest możliwe ze ktoś w koparce usunął błąd tak aby niebył on widoczny na wyswietlaczu a został tylko sam sygnał?
Koparka sprowadzona ze Szwecji osobiście, podczas oględzin gdy byłem tam na miejscu tego nie było pierwszy raz się zaczęło w kraju.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Operator,od2009
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Lis 2021 22:29

Maszyna: Volvo EW160d

Firma: FHU Roboty Ziemne M.G


Reklama

simmet

Re: EW160D '12 Piszczy alarm ale brak komunikatu na wyswietl

Postprzez Dziki Drwal » 20 Kwi 2022 19:25

Witam dziś pojawiło się u mnie to co Pan pisze u siebie, do tego swieci kontrolka hamulca i miga wykrzyknik oraz pipczy.
Podejrzewam coś z hamulcami z instrukcji wyczytałem, że z byt niskie ciśnienie w układzie hamulcowym. W samochodzie bym pomyślał, że zbyt mało płynu hamulcowego, lecz tu niewiem a poziom oleju jest w normie co prawda przy dolnym stanie patrzą na wężyk.
Hamulce hamują dobrze, maszynę mam od 2 miesięcy i pierwszy raz coś takiego, stała ponad 10 dni nie odpalana i może coś zaśniedziało przy jakimś czujniku.
Dziś tylko posprawdzałem czy nic nie cieknie, ale czysto i sucho, błędów i komunikatów brak, czekałem nawet z 20 min i przejechałem z 2 razy po 10 metrów przód - tył ale nic.
Wyłączałem hebel i odpalałem z 4 razy ale cały czas świeci i pipczy
Zacznę jutro od uzupełnienia oleju do poziomu około max i zobaczę.
Czy Pan doszedł o co chodzi ?
Pozdrawiam Dziki Drwal.

Dziki Drwal
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 Kwi 2022 19:13

Maszyna: Volvo EW160D

Firma: Prywatne


Re: EW160D '12 Piszczy alarm ale brak komunikatu na wyswietl

Postprzez Operator,od2009 » 20 Kwi 2022 19:38

Witam, u mnie w koparce problem sam znikł . Moja maszyna także długo stała , możliwe ze nie było gdzieś styku wilgoć zrobiła swoje .
Z tego co wiem Volvo nie cieszy się dobra elektronika która często szwankuje .

Operator,od2009
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 11 Lis 2021 22:29

Maszyna: Volvo EW160d

Firma: FHU Roboty Ziemne M.G


Re: EW160D '12 Piszczy alarm ale brak komunikatu na wyswietl

Postprzez Dziki Drwal » 20 Kwi 2022 19:45

A jaki poziom oleju masz na minimum czy raczej max.

-- 20 Kwi 2022 19:45 --

Ja podejrzewam jakąś pierdołę może kabel może coś innego fakt, ze stała i dziś tylko przepakowywałem bo przeszkadzała i zaniepokoił mnie ta kontrolka i brzęczyk pipczący .
Ale nic się wcześniej nie działo nie świeciło , a najlepsze , że niema żadnych błędów, tylko ta kontrolka od hamulców i pipczenie.
Jak jutro dojdę to dam znać . Pozdrawiam i dzięki za szybki odzew.

Dziki Drwal
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 Kwi 2022 19:13

Maszyna: Volvo EW160D

Firma: Prywatne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej