wibako

Volvo EC25 wolne ruchy

Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez Tomek neuson » 10 Lut 2022 11:03

Maszyna: Volvo EC25, Pel-Job EB250 Nr seryjny: 28110197
Typ: 281
Godziny: 4200

Witam. Koledzy mam problem z moją kopaczką. Maszyna ma siłę nawet bez gazu bez problemu podniose się na lemieszu i ramieniu ale jej ruchy są strasznie wolne. Obrót w dwie strony i wysięgnik boom są szybkie. Wszystkie filtry paliwo powietrze hydraulika olej wymieniłem na nowe. Olej hydrauliczny też Nowy ale nie pomogło to nic. Jazda działa na żółw i zająć ale nie powala prędkością jazdy. Najwolniejsze jest przyciaganie ramienia trwa to na maksymalnych obrotach około 5-6 sekund.Nie ma żadnych wycieków. Kupiłem manometr do 250bar i po dociagnieciu do końca każdej funkcji ciśnienie zamyka go do końca. Ciśnienie na sterowaniu podczas ruchu tez jest ok. Proszę Was o pomoc. Gdzie szukać?

-- 09 Lut 2022 09:23 --

Dodam jeszcze że na ile umiałem to posprawdzałem takie rzeczy jak hydroakumulator. (Po zgaszeniu silnika i włączeniu zapłonu płynnie opuszam wysięgnik na ziemię). Pedał dodatkowych funkcji w podłodze też nie jest zablokowany. Dołożenie dodatkowej funkcji joistickiem, lemieszem lub jazda nie przyspiesza pracy maszyny

-- 09 Lut 2022 19:03 --

Ciag dalszy. Dziś po przeglądaniu się maszynie cały dzień zauważyłem pewną zbieżność. Rozdielacz jest z boku maszyny i jest jakby podzielony na dwie części. Pompa hydrauliczna u mnie jest tloczkowa nachi piston dwustrumieniowa i teraz tak jeden waz z pompy jest wpiety do tego pierwszego rozdielacza i na nim jest obrot lemiesz i wysiegnik boom. I te funkcje sa szybkie. Natomiast do tego drugieg jest wpiety drugi waz z pompy i jakby właśnie funkcje w tym rozdzielaczu czyli ramie łyżķa i jazda są powolne. Czy możliwe że padła jedna część pompy ? Czy to są właśnie te dwa strumienie dobrze to rozumiem ? Czy mogę na próbę zamienić te węże i zobaczyć czy szybkość funkcji się zamieni ? Na końcu tego rozdielacza jest jeszcze wpiety 3 wąż od pompy zębatej.

-- 10 Lut 2022 10:03 --

Rano zamienilem węże ale dalej bez zmian..

Tomek neuson
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 Lut 2018 21:10

Maszyna: Volvo EC25.Pel job Eb250

Firma: własna


Reklama

simmet

Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez zeppelin zm 15 » 10 Lut 2022 13:34

Skoro jest bez zmian problem leżeć w zaworze przelewowym w rozdzielaczu. Trzeba by zrobić pomiar ciśnienia.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez Tomek neuson » 19 Lut 2022 23:06

Jak zlokalizować ten zawór. ?

-- 19 Lut 2022 22:06 --

zeppelin zm 15 napisał(a):Skoro jest bez zmian problem leżeć w zaworze przelewowym w rozdzielaczu. Trzeba by zrobić pomiar ciśnienia.
kolego czy możesz doradzić jak to zlokalizować?
Załączniki
20220209_173549.jpg

Tomek neuson
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 Lut 2018 21:10

Maszyna: Volvo EC25.Pel job Eb250

Firma: własna


Re: Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez zeppelin zm 15 » 20 Lut 2022 12:59

Z prawej strony rozdzielacza od góry, kontra na klucz i środkiem gwint na klucz imbusowy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez Building Service » 27 Mar 2022 22:17

Kolego i jak udało się coś zrobić. Mam ten sam problem koparka ec50. Przyjechał serwisant z volvo i też nic nie zaradził. Koparka stoi już dwa miesiące i w moim regionie nikt nie chce się podjąć. Cena złomu wysoka. Po mału mnie to denerwuje bo zamiast zarabiać to stoi i generuje kolejne koszta. Najłatwiej wysłać pompę do regeneracji tylko że koszt nie mały i nie wiadomo czy coś pomoże.

Building Service
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Mar 2022 22:12

Maszyna: Volvo ec50

Firma: Building Service Michał Sobański


Re: Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez Tomek neuson » 28 Mar 2022 13:03

Ja tez dalej niestety wisze w próżni. Masz dokładnie ten sam problem ? Co zrobił serwisant z volvo jak przyjechal?

-- 28 Mar 2022 12:03 --

Czy u Ciebie stali się to nagle ? Czy stopniowo ?

Tomek neuson
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 Lut 2018 21:10

Maszyna: Volvo EC25.Pel job Eb250

Firma: własna


Re: Volvo EC25 wolne ruchy

Postprzez Building Service » 28 Mar 2022 21:15

Serwisant pochodził do okoła koparki i powiedział że nigdy nie robił takiej i nie wie co może być najlepiej przyjechać do nich po nową. Ja taką dostałem w rozliczeniu za robotę stała całą zimę teraz zrobiłem cały serwis i wyszło że nie chodzi jak należy. Mogę wymontować pompę i zawieść do sprawdzenia ale nie wiem czy to to a stracę kupę czasu i pieniądze. Ale raczej się tak skończy. Czekam na info czy coś udało się zrobić.

Building Service
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Mar 2022 22:12

Maszyna: Volvo ec50

Firma: Building Service Michał Sobański


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej