wibako

System awaryjny Liebherr 902

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

System awaryjny Liebherr 902

Postprzez Gucio2077 » 02 Gru 2012 22:03

Marka i model maszyny: Liebherr 902
Rok produkcji: 1992

Mam pytanie dotyczące systemu awaryjnego,czy koparka Liebherr 902 Litronic posiada jakiś "bajer"który pozwala np. w przypadku awarii elektroniki zjechac np z wykopu czy uruchomić poszczególną funkcję. Miałem przypadek, że nawaliła mi koparka a dokładnie jedna cewka i zostałem nad wykopem z podniesionym wysięgiem bez możliwości zrobienia żadnego ruchu. Przyjechał gościu z serwisu który poszedł od razu do cewek które znajdują się po prawej stronie (przy pompie) coś tam pogrzebał i na chwilę ruchy się włączyły. Okazało się że jedna cewka miała za małą wydajność i była do wymiany ale kiedy go zapytałem co zrobił no to nie chciał mi powiedzieć a o pokazaniu nie wspomnę. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Wiem że niektóre koparki posiadają przełącznik na tryb pracy awaryjnej który pozwala na uruchomienie ruchów w przypadku awarii sprzętu ale jako że nie jestem szczęśliwym posiadaczem DTR-ki to nie mam pojęcia czy moja maszyna tak ma.

Gucio2077
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Gru 2012 21:41

Maszyna: Liebherr902Litronic


Reklama

simmet

System awaryjny

Postprzez Pomoc Liebherr » 03 Gru 2012 00:21

cewke wysterował i dla tego miałes ruchy
Naprawa maszyn LIEBHERR dojazd cała PL 669-304-322

SERWIS MOBILNY na terenie całego kraju

SerwKop@wp.pl

Pomoc Liebherr
Operator

  • Posty: 325
  • Rejestracja: 20 Sty 2012 11:13
  • Miejscowość: Żyrardów
  • Pochwały: 17

Maszyna: Liebherr


System awaryjny Liebherr 902

Postprzez mechanior » 04 Gru 2012 23:16

ręcznie przełączył cewkę sterowania pompą ("złamał" jej rdzeń przesuwając go) w pozycję stałej wydajności
niestety w tej pozycji elektronika nie reguluje pompy więc mogą wystąpić pewne niedogodności w użytkowaniu: duszenie silnika, brak precyzyjności w ruchach i wzrost zużycia paliwa

właśnie dzisiaj miałem okazję robić przegląd w A904C więc sobie ją troszkę obejrzałem
a jaka jest różnica między sygnałem LS a LR ?

w tej którą oglądałem jest jeszcze za prawym podłokietnikiem wyłącznik komputera i ręczne sterowanie obrotami (2005)

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


System awaryjny Liebherr 902

Postprzez Gucio2077 » 04 Gru 2012 23:30

No to trochę mi się rozjaśniło dzięki za podpowiedzi.

Gucio2077
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 02 Gru 2012 21:41

Maszyna: Liebherr902Litronic


System awaryjny Liebherr 902

Postprzez mechanior » 05 Gru 2012 11:00

zrób zdjęcie komory pompy z widocznym blokiem sterowania i cewkami to zaznaczymy o co chodzi...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: System awaryjny Liebherr 902

Postprzez pawpi » 10 Gru 2012 22:57

Przy braku jakiegokolwiek ruchu padła cewka ciśnienia sterowniczego. Normalnie na maszynie z tego okresu najczęściej na jeździe są nakręcone metalowe kapturki, zamiast plastikowych na górze cewki. -1 lub 2. W przypadku dysfunkcji, ręczenie można wkręcić trzpień, tym samym wyzwolić zawór. W ekstremalnych przypadkach cienkim śrubokręt. Wystarczy by sprawdzić, czy to pomoże.
Twoja maszyna nie ma jeszcze konsoli zewnętrznej do regulacji obrotów silnik i załączenia cewki sterowniczego przez przełącznik. Tylko nowsze maszyny są w nią wyposażone. Blok przy którym serwisant grzebał to blok ciśnienia sterowniczego na nim w większości maszyn Liebherr znajduje się sterowanie cewki ciś. sterowniczego/hamulca obrotu/cewki ls i lr /os wahliwa/hamulec jazdy. Wszystko zależne od modelu i wyposażenia.

pawpi
Fizol

  • Posty: 34
  • Rejestracja: 05 Sie 2012 00:17
  • Miejscowość: Pomorskie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej