wibako

Centralne Smarowanie

Groenevelde/BEKA/SKF

Centralne Smarowanie

Postprzez Rafał Bąk » 28 Kwi 2021 23:14

Marka i model maszyny: Liebherr LH 24 M Litronic
Rok produkcji: 2017

Witam.
Prawdopodobnie zapowietrzyłem układ centralnego smarowania. Poziom smaru zszedł do bardzo niskiego poziomu i na wyświetlaczu pojawiła się żółta kontrolka ostrzegająca o niskim poziomie smaru w zbiorniku, więc smar uzupełniłem do połowy zbiornika. Po jakichś dwóch tygodniach od tego zdarzenia okazało się, że centralne smarowanie nie działa.
Czy wiecie może jak można przywrócić układ do sprawności? Dodam, że ta czerwona łopatka w środku zbirnika zachowuje się jak zawsze i przy ręcznym włączaniu cykl się rozpoczyna i po chwili kończy jak wcześniej, ale smaru nie podaje.

Rafał Bąk
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2021 23:03

Maszyna: Liebherr LH 24 M Litronic

Firma: Collard LTD


Reklama

simmet

Centralne Smarowanie

Postprzez dawidg2 » 28 Kwi 2021 23:44

a co dałeś za smar?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Centralne Smarowanie

Postprzez lukas76pl » 29 Kwi 2021 19:04

Smarowania nie zapowietrzysz. Nawet jakby brakło smaru to tłoczek nie popchnie powietrza -jest za rzadkie. Teoretycznie jeżeli smaru było mało to powinna się centralka wyłączyć ale jeżeli się nie wyłączyła to mogło przytrzeć tłoczek z pompy. A poza tym tak jak pisze kolega powyżej jaki smar dałeś a jaki był wcześniej?
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Centralne Smarowanie

Postprzez Rafał Bąk » 30 Kwi 2021 22:20

Jutro jak nie zapomne to sprawdze co to za smar bo nawet nie pamiętam. Jaki firma kupiła takim smaruje, ale wydaje mi się, że powinien być odpowiedni do centralnego smarowania bo takich maszyn jeszcze kilka mamy więc myśle, że o tym pomyśleli.
Pytanie zadałem bo mi mechanik powiedział, że to wina rozdzielacza przy zbiorniku i że bardzo ciężko go naprawić i trzeba by go wymienic na nowy co mi się wydaje jakąś ściemą i tak trafiłem na to forum co mnie bardzo cieszy bo widze, że sporo przydatnych rzeczy można się tu dowiedzieć, o których wcześniej nawet nie myślałem jakby chociaż czy smar jest odpowiedni ;)

Rafał Bąk
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2021 23:03

Maszyna: Liebherr LH 24 M Litronic

Firma: Collard LTD


Re: Centralne Smarowanie

Postprzez rysiekk82 » 13 Lut 2023 23:01

Odkręć przewody bezpośrednio na smarownicy i włącz aż smar zacznie pompować i skręć z powrotem

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej