wibako

Liebherr Litronic 900 zawiesz się

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr Litronic 900 zawiesz się

Postprzez Dawidunio » 17 Sie 2021 18:28

Cześć,

jestem szczęśliwym posiadaczem koparki kołowej Liebherr Litronic 900 z 1996 roku. Niestety od jakiegoś czasu koparka zawiesza mi się podczas pracy. Na pulpicie zapalają się dwa przyciski, żadna funkcja nie jest dostępna, joysticki są nieaktywne, luźne. Zawieszenie trwa kilka sekund lub kilka minut, czasami muszę ją wyłączyć i po odczekaniu 5 minut błąd znika, aż do następnego wystąpienia. Czasami to zawieszenie pojawia się kilka razy w ciągu godziny, a inny razem jeden raz na osiem godzin pracy. Nie znalazłem żadnej przyczyny kiedy się tak dzieje, nie mogę też wywołać tego błędu przez co serwis czy wizyta u mechanika kończy się odpowiedzią: "ja to muszę widzieć". Dołączam zdjęcie, które przyciski się zapalają gdy wchodzi w stan zawieszenia. Wyświetlacz został rozbity kamieniami, bo jakimś małolatą się za bardzo nudziło, jednak do niedawna nie miało to żadnego wpływu na pracę. Nie posiadam instrukcji do tej maszyny, może tam jest opisane, gdzie mam znaleźć przyczynę. Jeżeli ktoś takową posiada, chętnie odkupię. Maszyna całkiem zdrowa jak na swój wiek, niestety przy tym działaniu staje się mniej przydatna, a jesteście już dla mnie jedną ostatnich nadziei drodzy forumowicze. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i radę jak przywrócić maszynę do działania.
Załączniki
wyswietlacz koparka.jpg

Dawidunio
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 17 Sie 2021 17:49

Maszyna: Liebherr

Firma: własna


Reklama

simmet

Liebherr Litronic 900 zawiesz się

Postprzez lukas76pl » 17 Sie 2021 19:35

Jedynie co możesz sprawdzić czy w momencie awarii do pulpitu dochodzi zasilanie - wtyczka na 2 kable ale najprawdopodobniej problem jest w samym pulpicie. Można spróbować go naprawić
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Liebherr Litronic 900 zawiesz się

Postprzez Dawidunio » 20 Sie 2021 10:48

Czy te zapalające się dwa guziki również wskazują jakiś błąd poza pulpitem czy to przez to, że jest uszkodzony, akurat te dwa się zapalają?

Dawidunio
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 17 Sie 2021 17:49

Maszyna: Liebherr

Firma: własna


Liebherr Litronic 900 zawiesz się

Postprzez lukas76pl » 20 Sie 2021 17:35

Jeżeli nie zapala się guzik z dżojstikiem ( od sterowania ) to tamte bez tego guzika nie zgasną
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej