wibako

Liebherr 934 - 2 przewody zaślepione i dekiel przy pompie

Moderatorzy: PiatyElement, peckiel

Liebherr 934 - 2 przewody zaślepione i dekiel przy pompie

Postprzez Hubert_1 » 30 Sie 2022 11:06

Marka i model maszyny: Liebherr R934C HDSL Litronic
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: WLHZ0918HZC022387

Zaczyna mi się "pocić" w kilku miejscach w rejonie pomp hydraulicznych, drobne dwa przewody wymieniliśmy ale mam jeszcze 2 podejrzenia. Jednak mamy pewne wątpliwości więc prośba o pomoc, szczegóły zaznaczone na zdjęciu:

1) Po co są te dwa zaznaczone na czerwono przewody? One idą jak pokazują strzałki i są tam zaślepione przy ramie. Jeśli mam tam wyciek to może po prostu wstawić zaślepki przy korpusie pomp zamiast tych przewodów?

2) Na zielono zaznaczyłem dekiel, przykręcany jest na 2 imbusy. Co jest dalej, czy można samemu odkręcić aby wymienić uszczelkę czy po otworzeniu "wysypią" się nam "bebechy" i będzie problem?

2022.08.30 przewody przy pompie — kopia.jpg

Hubert_1
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2014 11:19

Maszyna: .

Firma: .


Reklama

simmet

Re: Liebherr 934 - 2 przewody zaślepione i dekiel przy pompi

Postprzez lukas76pl » 30 Sie 2022 20:17

Te przewody możesz zaślepić ale na ich końcach powinny być punkty pomiarowe co ułatwia pomiar ciśnienia. Może wystarczy wymienić kwadringi pod nimi. Ten dekiel możesz odkręcić , nic się nie wysypie tylko poleci olej - tam jest zwykły oring.

Autor postu otrzymał pochwałę
Łukasz 609654134

lukas76pl
Fachoperator

Maszyna: liebherr

Firma: Już własna
serwis, części , filtry LIEBHERR
609654134


Re: Liebherr 934 - 2 przewody zaślepione i dekiel przy pompi

Postprzez Hubert_1 » 31 Sie 2022 21:02

Dzięki! O kwadringach myślałem ale te węże też nie najlepiej wyglądają już. Będziemy obserwować i zobaczymy co z tego wyniknie.

Hubert_1
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 08 Lip 2014 11:19

Maszyna: .

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej