wibako

Rotor EngCon nie odczepia łyżki

Engcon, Steelwrist, Rototilt, SMP, Lehnhoff, Kinshofer

Rotor EngCon nie odczepia łyżki

Postprzez bartek4401 » 30 Sie 2019 18:08

Witam. Mam problem z odczepianiem łyżki od rotora Engcon. Posiadam koparkę kołową Komatsu pw 130-7k. Jest ona wyposażona w szybkozłącze KLEPP MEK i działa on z oryginalnym przyciskiem odblokowywania łyżki. Do niego założony jest rotator Engcon obrotno - pochylny który posiada też szybkozłącze hydrauliczne i do niego założona jest duża skarpówka. Próbowałem już wszystkich kombinacji i nie wiem jak obsłużyć to szybkozłącze. W skrócie mogę odczepić cały rotor z łyżką a samej łyżki nie. Mam w kabinie joysticki, przełączniki i Sterownik od rotora jak na zdjęciu. Na zdjęciu również sterownik który jest w rotorze i pali się na nim lampka zielona. Może jest ktoś kto miał z takim sprzętem styczność i wie jaka kombinacja mi to odblokuje ? :woot:

IMG_4915.jpg
Lewy joystick
IMG_4916.jpg
Prawy joystick
IMG_4917.jpg
lewa strona / oryginalny guzik od odblokowywania szybkozłącza
IMG_4918.jpg
prawa strona / po wyłączeniu przycisku EXTRA nie działa rotor
IMG_4920.jpg
sterownik na rotorze z lampkami
IMG_4923.jpg
ramie z rotorem, rotor podłączony pod linie młota

IMG_4923.jpg
ramie z rotorem, rotor podłączony pod linie młota


-- 30 Sie 2019 17:08 --

Problem rozwiązany. Dorobiłem sobie przełącznik i teraz wybieram albo funkcje obrotu albo po przełączeniu mam odbezpieczenie łyżki. Pozdrawiam.
Załączniki
IMG_4914.jpg
Sterownik

bartek4401
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Sie 2019 11:08

Maszyna: Komatsu PW 130-7K

Firma: Działalność Własna


Reklama

simmet

Re: Rotor EngCon nie odczepia łyżki

Postprzez malekm » 19 Lut 2020 21:24

Witam. Ponawiam temat, mam takie samo szybkozłacze, rotor, rozmieszczenie klawiszy, sterownik itd. Nie potrafię wypiąć łyżki ani całego rotora... Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam

malekm
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Kwi 2017 18:48

Maszyna: Cat 301,6c MF 750 Komatsu PW 160-7 Fadroma Ł220

Firma: PPHU Zbigniew Małek


Rotor EngCon nie odczepia łyżki

Postprzez bartek4401 » 21 Lut 2020 19:26

Spróbuj podłączyć sobie „na krótko” wtyczkę z cewki obrotu bądź pochyłu rotora pod cewkę która w rozdzielaczu obsługuje sekcje odczepiania. Może cewka nie działa, a jak działa to powinna odpiąć, potem po kablach dojdziesz do którego włącznika w kabinie idą.

bartek4401
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Sie 2019 11:08

Maszyna: Komatsu PW 130-7K

Firma: Działalność Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej