wibako

Dobijanie ciśnienia na pedał hamulca, słaba jazda

Dobijanie ciśnienia na pedał hamulca, słaba jazda

Postprzez bartek4401 » 03 Mar 2020 11:01

Marka i model maszyny: Komatsu PW 130 7k
Rok produkcji: 2007

Witam panowie. Wiem ze podobny temat istnieje ale nie było w nim rozwiązania mojej sprawy. Moja koparka co 10 sekund około dobija ciśnienie na pedał hamulca. Gdy tylko odpalam maszynę piszczy mi komputer i wyświetla błąd E20 który swieci się non stop i muszę guzikiem wyłączyć dźwięk bo inaczej by piszczała nieustannie. Gdy tylko wcisnę hamulec który działa bardzo dobrze odrazu zaczyna piszczeć komputer i muszę znów wyciszać. Ponadto czasami gdy odpalę maszynę i chce ruszyć to muszę czasami dwa albo trzy razy puścić pedał jazdy i nacisnąć bo maszyna tak jakby była „zaciśnięta” i jak już puści to jest ok. Gdy poruszam się po ulicy to średnia prędkość wychodzi może 10 km/h. Po prostym jeszcze jakos jedzie ale gdy widzi górkę to zwalnia bardzo mocno praktycznie do prędkości żułwia. Panowie powiedzcie czy jedno z drugim ma jakiś związek? O co chodzi z tym błędem ? I czy koparki kołowe aż tak bardzo zwalniają I czy da się przełożyć coś „ na krótko „ by sprawdzić co trzeba wymienić?

bartek4401
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Sie 2019 11:08

Maszyna: Komatsu PW 130-7K

Firma: Działalność Własna


Reklama

simmet

Dobijanie ciśnienia na pedał hamulca, słaba jazda

Postprzez zeppelin zm 15 » 03 Mar 2020 11:34

To że co chwilę dobija ci ciśnienie będą puste hydroakumulatory.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Dobijanie ciśnienia na pedał hamulca, słaba jazda

Postprzez bartek4401 » 03 Mar 2020 16:09

Może to mieć wpływ na jazdę? I czy da się nabić takie akumulatory i jaki mniej więcej jest tego koszt?

-- 03 Mar 2020 15:09 --

Może to mieć wpływ na jazdę? I czy da się nabić takie akumulatory i jaki mniej więcej jest tego koszt?

bartek4401
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 25 Sie 2019 11:08

Maszyna: Komatsu PW 130-7K

Firma: Działalność Własna


Re: Dobijanie ciśnienia na pedał hamulca, słaba jazda

Postprzez Jamar » 08 Mar 2020 22:37

Pierwszy problem to niskie ciśnienie w układzie hamulcowym. Drugi problem to E20, który jest błędem ogólnym od transmisji, może to być wszystko od czujnika prędkości przez kable i cewki do ciśnienia na sprzęgłach.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1399
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej