Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

18 Lis 2020 18:40

Marka i model maszyny: Komatsu PW 130 ES 6k
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: 130ES-6K-K34133

Wiatm!
Na skrzyni, tuż przy dużym silniku od jazdy jest odpowietrznik i z niego zaczą się lać olej. Sprawdziłem poziom oleju w tej drugiej części, do której przykręcone są wały napędowe i ten mniejszy silnik- był stan. Odkręciłem oba korki spustowe zlokalizowane w tej okrągłej( walcowatej) częsci skrzyni, do której przykręcony jest ten duży silnik i spuściłem zgromadzony tam olej. Włączyłem jazdę i na szybkim biegu pojawił się wyciek (lało się ciurkiem) z tego korka spustowego zlokalizowanego dalej od silnika. Przy puszczaniu pedału jazdy wyciek sie powiększał. Na moje oko wycieki z silników do obiawów nie pasują. Albo cieknie coś co jest w środku tej skrzyni( coś o czym nie wiem :D ) bo dochodzi tam jakiś wąż albo jeszcze ta mała pompka / silnik zamontowana na górze.
Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu.
Z góry wszystkim dziękuję i pozdrawiam.

Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

18 Lis 2020 18:52

Te korki masz na myśli ?
Image

Re: Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

18 Lis 2020 19:13

Wygląda to tak jak na zdjęciu. Dwa normalne korki do spuszczania oleju na klucz ampułowy.
Załączniki
IMG_20201118_180214_1CS.jpg

Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

19 Lis 2020 19:10

Cieknąć może z uszczelniacza na wałku w którymś z hydromotorów, uczczelniacza na wałku pompki lub że sprzęgła. Jeśli cieknie tylko na zającu to puściły uszczelnienia na koszu sprzęgłowym czyli skrzynia do wyjęcia.

Re: Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

20 Lis 2020 16:35

Ciekło tylko na zającu. Skrzynia wyciągnięta. Zniszczeniu uległ mniejszy z oringów na tłoku sprzęgła. Proszę jeszcze o pomoc w doborze wymiarów tych oringów, bo znając zycie to bedzie pewnie jakić calowy dziwoląg. Jak macie możliwość to podajcie tez wymiary oringów na tłoku hamulca to bym wymienił przy okazji.
Z góry dziękuję.

Komatsu wyciek ze skrzyni biegów

20 Lis 2020 17:03

Przecież to nie chińczyk tylko Komatsu, zadzwoń do serwisu pewnie mają na stanie.
Wyślij odpowiedź