Strona 1 z 1

pompa wtryskowa

PostWysłany: 03 Wrz 2021 09:33
przez bob0987
Marka i model maszyny: komatsu pc20

Witam mam pytanie dotyczące koparki komatsu galeo pc20 z silnikiem yanmar 3d82ae chodzi mi o pompe wtryskową a dokładnie jak ją wyjąć i czy po wyjęciu koło zębate sie nie przestawi i zostanie na swoim miejscu za wszystkie rady z góry dziękuje.

pompa wtryskowa

PostWysłany: 06 Wrz 2021 20:21
przez Tokyokiller
Witam
Musisz odkręcić pokrywę rozrządu żeby zobaczyć koło zębate pompy, zrobić znaki na kole od pompy i kole napędzającym pompę.Następnie na obudowie pompy oraz obudowie koła zamachowego masz znaki jak pompa jest ustawiona względem obudowy rozrządu. Zapamiętaj, zrób zdjęcie albo zrób swoje znaki. Później musisz odkręcić koło od pompy paliwa (tylko jedna nakretke która jest na samym środku nie ruszaj pozostałych śrub)Po odkręceniu uważają żeby nie upuścić nakrętki w rozrząd. Zdejmij koło od pompy odkręć śruby mocujące pompę. Oczywiście odkręć najpierw wszystko co przeszkadza w wyjęciu tej pompy.

Re: pompa wtryskowa

PostWysłany: 12 Wrz 2021 09:44
przez bob0987
Witam dzięki kolego za oddzew pompa wyjęta wysłana do regeneracji i niestety okazało sie że dwie sekcje tłoczące beka plus regeneracjia wtrysków koszt wszystkiego szok 4,950 zł masakra,ciekawe jak pompa wróci czy trzeba będzie ustawiać zapłon czy na starych znakach będzie dobrze ?