wibako

Minikoparka 2,5-3tony

Minikoparka 2,5-3tony

Postprzez Arcio » 13 Mar 2019 17:14

hyrla napisał(a):Każda pompa w Takeuchi ma swoje zadanie: jedna zębata odpowiada za jazdę, druga zębata odpowiada za obrót wieży i podnoszenie lemiesza, dwa wielotłoki odpowiadają za ramię kopiące oraz hydraulike na ramieniu.

To Twoja wersja, a moja jest taka:
Dwa wielotłoki??? - nazwijmy to fachowo: jedna dwustrumieniowa pompa tłoczkowa jest odpowiedzialna za zasilanie jazdy (po jednym strumieniu dla każdej gąsienicy) i dodatkowo w/w pompa tłoczkowa zasila z jednego strumienia górny siłownik, a z drugiego siłownik podnoszenia oraz siłownik łyżki.
hyrla, dokończ do czego są te zębate pompy bo przecież liznąłeś temat :D
hyrla napisał(a):To już kwestia konstrukcyjna, uważasz że firma produkująca maszyny budowlane od 1963r nie miałaby tego na względzie i dawałaby zbyt małe kubatury siłowników? Idąc dalej sprawdźmy przewody hydrauliczne - na zbyt małych nic po kubaturze siłowników.

Piszemy o tempie pracy za które odpowiadają bezpośrednio: kubatura siłowników i wartość przepływu (wydajność) i o sile kopania, która zależy od średnic rur w siłownikach i ciśnienia w układzie hydraulicznym więc co do tego mają przewody hydrauliczne????
hyrla napisał(a):Próbowałeś konkretnie Takeuchi? Jak długo nią pracowałeś?

Próbowałem każde Takeuchi od 015 do 145 (miałem te maszyny u siebie w większej ilości) z dwójek dopiero zgłębiam temat miałem u siebie tylko 216 i 228 - już powiedziałem: super maszyny, ale nie dla mnie (długa dupka).

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Minikoparka 2,5-3tony

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Mar 2019 21:48

Tak mi pod koniec roku ofertę wysłał handlowiec na VIO o wadze 2,5-2,7 t. i zwykłe małe siedzenie to dziadowskie co się dupa poci
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Minikoparka 2,5-3tony

Postprzez Toro KM » 01 Lut 2021 16:56

Cześć wszystkim, stoję przed wyborem nowej minikoparki w wadze ok 2500-2700 kg. Testowałem juz kilka maszyn.
Kubota kx27
Bobcat e27
Yanmara sv26
Yanmara vio 26 i vio27,
Moje odczucia są takie:
Vio yanmara sa bardzo ciasne w kabinie, mam 178 cm wzrostu i ważę ok 90kg a czułem się jak Gortat w Tico, przy kopaniu łącząc kilka ruchów na raz ramie praktycznie się zatrzymywało. Z zewnątrz ok ale drzwi łamane na dwa razy wyglądały dość słabo i trzeba było pierd**** by się rozłożyły i zatrzasnęły.
Sv 26 byla zupełnie inna, silniejsza bardzo stabilna, w kabinie bylo dość miejsca a maszyna pracowała bez zastrzeżeń. Ale mam wrażenie że czas się tam zatrzymał w roku 2000, stacyjka jak w ursusie, gaz na "kiju" jeśli chodzi o Lemiesz to tez bardzo duża wajcha wygląda to tak jak bym musiał się mocno postarać by to ruszyć z miejsca a chodziło normalnie, pedały do o jazdy bardzo delikatne i noga jest je ciężko rozłożyć, nawet licznik jest naprawdę biedny... Za to opinie maja bardzo dobre

Kubota kx27 miała naprawdę duża kabinę, proporcjonalnie sterowanie, środek wykonany lepiej jak w yanmarze lecz węższa o 10 cm, silnik pracował naprawdę rewelacyjnie, cicho i równo z kopaniem i kilkoma ruchami na raz nie bylo problemu ale juz bardziej nia bujało podczas pracy skarpowka bez podparcia niz w yanmarze. Zauważyłem ze nie ma chyba hamulca obrotu , bo podczas odkładania urobku i wracania w miejsce startowe jako jedyna przelatywała delikatnie dalej niz było to planowane ale fabryczna gwarancja 3 lata badz 3000mth to duży plus.

Bardzo dobre na mnie wrażenie zrobił Bobcat
Maszyna mimo ze zero obrotowa miała bardzo przestronna kabinę, i bardzo przyjemnie wykonaną, czuć było ze jest sie w maszynie z 2020 roku, świetna widoczność maszyna dość stabilna, i szybka, nie brakowało siły podczas kopalnia i jazda była dość szybka, z zewnątrz prezentuję sie moim zdaniem najlepiej oraz miała największy zasięg z testowanych maszyn, fabryczne przystosowanie pod "kciuk" i pływający Lemiesz to fajnie dodatki...
I to był by mój faworyt ale często spotykam w internecie opinie ze bobcat to dno itp... ze siłowniki maja za male średnicę... Ja podczas testów nie odczułem by cos było nie tak, dziś dowiedziałęm sie od łasciciela że miały jakis problem z obrotem kabiny i wymienił bobcaty na kuboty..... Czy sa na forum operatorzy pracujący na tych maszynach i moga sie podzielić opinią na temat tych maszyn??
Jest to dla mnie spory wydatek i nie chciał bym sobie strzelić w kolano...

Toro KM
Nowicjusz

Maszyna: O&K 1.1
Ditch Witch RT45

Firma: Toro


Minikoparka 2,5-3tony

Postprzez Arcio » 01 Lut 2021 17:15

Toro KM napisał(a):fabryczna gwarancja 3 lata bądź 3000mth to duży plus

Tak, to niech Ci jeszcze napiszą na kartce czego dotyczy ta gwarancja bo może się okazać, że niczego nie dotyczy, a cokolwiek się stanie to będzie Twoja wina.
Napisz np do jakiegoś dilera Yanmara z prośbą o zestawienie co podlega gwarancji. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Minikoparka 2,5-3tony

Postprzez marsyl » 08 Lut 2021 00:51

Witam. Szukam opini o Bobcat E27 . Bobcat ma swietny leasing fabryczny i to mnie sklania do kupna tej maszyny.
Ale jak sama maszyna sie sprawuje nie wiem.
Prosil bym o pomoc jesli ktos mial do czynienia z taka maszyna

marsyl
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Sty 2021 14:04

Maszyna: YANMAR SV20

Firma: BRUK-MAX


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej