wibako

Cat 428b - NIE POLECAM

Cat 428b - NIE POLECAM

Postprzez Cummins » 27 Lut 2020 00:22

Witam

Jechałem oglądać wczoraj ten sprzęt https://www.otomoto.pl/oferta/caterpill ... .html?#map

Nic by nie było złego gdyby nie opis "Sprzedam koparko-ładowarkę CATERPILLAR 428B 1995 rok motogodzin 09051 stan bardzo dobry!" Czy na pewno BARDZO DOBRY?
Chce bardzo krótko opisać sytuacje.

A więc tak - cena 62 tys - raczej pośrednia - nie szukam okazji - chce po prostu sprawny sprzęt i licze sie że z miejsca wsadzam około 5- 8 tyś. ale wiadomo im mniej tym lepiej. - Lepiej żeby to były sprawy które można rozłożyć w czasie.

Kilka zdjęć sprzętu w "bardzo dobrym " stanie ( kilka rozmów ze sprzedającym - i jestem nadal utwierdzany o dobrym stanie sprzętu)

IMG_20200225_150857.jpg



To tylko kilka zdjęć
I umieściłem tu ten post tylko dlatego że ktoś może tak jak ja chcieć pojechać obejrzeć i stracić czas - ja to traktuje bardziej jako doświadczenie bo jestem początkujący a wydaje mi się że wiele potrafiłem wywnioskować.

Pozatym : - zaczynając od przodu - Łycha

# Ramie łychy do kompletnego remontu lub wymiany - kilka potężnych pęknięć moim zdaniem już na wstępie ją eliminują z używania - zdaniem sprzedającego - " Przecież to nie ma znaczenia i można ją używać jeszcze obleci trochę" nosz kurw...
# 90 % przewodów poprzecieranych do oplotu i głębiej
# wiele połączeń samych przewodów hydr. nieszczelne - klejone taśmą... klejącą? - nie sprawdzałem czy to taśma ale coś podobnego....
# 3 szyby popękane mocno
# luzy pionowe na lewym przednim kole ( wlew do zwolnicy dawno nie ruszany) - nie zauważyłem wycieku. - sprzedający powiedział o luzie dopiero jak ten luz znalazłem
# Lewa część przedniego mostu ( regenerowane ucho ) standard
# Mokre rozdzielacze
# Rozpierdzielone przednie prawe wajchu od łychy - lata na wszystkie strony - o precyzji można zapomnieć i przez chwile nie wiedziałem za co one odpowiadają bo można było nimi obracać prawie w osi - luz około 15 cm
# Wycieki z okolic rozrządu
# Mocny wyciek płynu chłodniczego z otworów po śrubach z bloku - urwane lub hgw? śrub nie było od dłuuugiego czasu.
# Wyciek oleju z pod pokrywy zaworów - pierdoła ale jest.
# Pęknięty kolektor wydechowy
# Spawane tylne ramie przy koniku ( prawdopodobnie bardzo mocne uszkodzenie było wcześniej też, było spawane w innym miejscu podejrzewam jeszcze przez poprzedniego właściela i szlifowane - są ślady zamalowane.
# Paliwo na absolutnej rezerwie - zdaniem sprzedającego " lepiej nie jeździć bo jeszcze braknie paliwa " co skutkowało brakiem możliwości sprawdzenia w "akcji" poza jakimiś podstawowymi czynnościami.
# Dziwne zachowanie podczas ruszania - maszyna przy ruszaniu ciągnie tak jak by tylko lewą stroną czyli tak jak by nie było przekazywanej mocy na jakieś prawe koło - kantuje maszyne podczas ruszania - nie wiem jak to opisać.
# Ślizgi na teleskopie są - ale do wymiany
# Ślizgów na podporach - nie zauważyłem
# Luzy na koniku akceptowalne ale są. - może dowalone nakrętką żeby zmniejszyć - kto wie...
# Nie działa obrotomierz - Stall test zrobiony - ale nic nie wynika - obroty spadają ale o ile to już szklana kula powie. na oko i ucho o więcej niż mają.
# Ogólnie usłyszałem od sprzedającego że " jak nie pasuje to mam jechać i kończymy zabawę jeśli przyjechałem się tylko bawić i psuć sprzęt."
# Zdjęcia na ogłoszeniu zrobione w taki sposób by jak najmniej pokazać głównych bolączek.

Moja wycena sprzętu jest na poziomie 10 tyś zł max !
Szkoda mi tylko osoby która ją kupi bo będzie chciała nią porobić i coś popracować... ( Andżej to jebnie)
Dla mnie dyskwalifikacja.

Oczekiwałem szczerości od sprzedającego - bo pytałem przez telefon kilka razy co jej dolega i ogólnie o stan.
Nie oczekiwałem nowego sprzętu
Nie oczekiwałem Sprawnego sprzętu w 100%
Wiem że są to 26 letnie maszyny
Zrobiłem 400km - było warto - nabyłem kolejnego doświadczenia. lecz czas stracony bo chce tak czy siak kupić jakiś sprzęt.

ehhh koniec - moge dalej lać wode...
Dla zainteresowanych - mam więcej zdjęć mogę przesłać - zdjęcie tabliczki też.

PS: hmm - nie napisałem nic o zaletach.... no tak.... jest jakaś.... odpaliła....
Załączniki
IMG_20200225_153818.jpg
IMG_20200225_151457.jpg
Zaspawany / przyspawany wieloklin
IMG_20200225_150912.jpg
IMG_20200225_141740.jpg
IMG_20200225_144039.jpg
IMG_20200225_141916.jpg
IMG_20200225_141759.jpg

Cummins
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 20 Sty 2020 22:42

Maszyna: Kubota KX61-2 2003r

Firma: Dual


Reklama

simmet

Cat 428b - NIE POLECAM

Postprzez Seba350 » 29 Lut 2020 10:46

Wystaw ogłoszenie z takim samym tytułem i ceną i daj swoje zdjęcia i prawdziwy opis. Jak ma sie gówno to chociaż się nie pisze stan bdb ...
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Re: Cat 428b - NIE POLECAM

Postprzez sds7 » 03 Mar 2020 12:21

Bardzo dobry opis. Gdyby każdy z forumowiczów tak rzetelnie relacjonował swoje sprawy po sprzęt to wielu zaoszczędziłoby wyprawy na oględziny tego typu zwłok. Patrząc jak szczegółowo sprawdzasz maszynę to jest spora szansa że coś ciekawego kupisz. Powodzenia.

sds7
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 07 Gru 2007 18:22
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 2CX '03

Firma: samozatrudnienie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej