wibako

Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez pejter » 24 Lis 2020 23:45

Witam, oglądałem w weekend cat 428b , silnik na moje ucho ok, ładna praca, mocna jazda i hydraulika na dwójce szedł w hałdę ziemi jak dzik, turbo suche, silnik 3054 perkins suchy, zero wycieków można napisać rdzewieje a nic się nie poci.

Ale tam wajcha od operacji przedniej łyżki miała spory luz na boki tak że przy zamykaniu dochodziła do kolana i nie działało w niej sprzeglo. To co też zauważyłem nie wiem ale wg. obrazka wychodzi na to że ma jeszcze poziomowanie jak się weźmie bardziej lewarek w lewo ale czy to faktycznie mają serie B z 96r? I jak się weźmie max do przodu to że jest luzna np do równania ziemi.

Wiadomo jak to w B spawany wysiegnik z jednej strony, noi spadania ramię na tyle wrzucam foty bo czekam na opinie. Ruchy tylu dosyć szybkie i mało luzu. Luzy na tylnych kołach i mokre troszkę krzyzaki z przodu w moscie przy kołach. Jakieś porady co jest jeszcze ważne?

1606045664945.jpg
IMG_20201122_124426.jpg

IMG_20201122_135009.jpg

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Reklama

simmet

Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez gruszon18 » 25 Lis 2020 08:11

Perkinsa nie łatwo zamęczyć jak wycieków nie widać i z odmy nie wali olejem to jeszcze pewnie pochodzi. Ogólnie to dałeś mało informacji na temat sprzętu bo o ile model jest to przecież cena zazwyczaj jest adekwatna do zużycia maszyny więc i wymagać czasem za dużo nie można. Popatrz sobie dobrze na wycieki z siłowników, czy rozdzielacze całe ramię czy spawane . Jaki stan węży, Przepatrzysz sobie teraz wszystko to będziesz mógł ewentualnie targować cenę lub przygotujesz się na wydatki czy remonty.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez pejter » 25 Lis 2020 10:42

Odma czyli ten wąż co wychodzi z pokrywy zaworow był mokry ale olej z niego nie ciekły, na wysokich obrotach było widać że się z niego nazwijmy kopci taki efekt jak w samochodzie sie wyciągnie bagnet oleju to czasem widać tzw przedmuch. Nie wiem jak to bo winno być w cat.

Przedni wysiegnik spawany z jednej strony, rozdzielacze można powiedzieć suche może przedni lekko zapocony. Stała wywindowana max w górze tzn na otwartej przedniej lyzce i do góry i max tylne stopy i tak z 15min to nic się nie działo.

Na rame nie patrzyłem, węże znajdzie się coś do wymiany na pewno ten przy przednim siłowniku do otwierania i zamykania łyżki plus ten siłownik jest do uszczelnienia, w rekinie oba silowniki spawane tzn przy uszach.

tylne ramie jak widać na foto też spawane a czemu to gość nie pamięta mowi ze. Może to pękło jak wybijali bolec przy tulejowaniu,

są luzy na pod porach tzn jak je wypuszcze i rozciagne tyle ramie wezmę takie ruchy lewo prawo i puszczę to maszyna tańczy przez chwilę, ślizgi są ale przerobione to znaczy na te z jcb czyli wstawione blachy i wkrecane są te slizgi takie kółka gość powiedział że to przerobili bo mniej zabawy z wymiana, po prostu wykrecasz , wkrecasz nowe i tyle.

Środek ok, przesów tylnego ramienia działa bez zarzutu. Most tylny suchy, chamulce ok robione jakieś 3lata temu. Niestety nie ma już ogłoszenia bo gość na moja prośbę ściągnął i jeszcze nie dodał bo czeka na moja decyzje.

Co z tą wajcha od operacji przedniej łyżki to nie wiem. Ogólnie gość wczoraj do mnie zadzwonił i jest nadzwyczaj spoko bo mówi że zrobi mi jeszcze wskaźnik paliwa bo nie działa a w sumie tego nie uzgadnialismy tylko przy ogkedzknach mu to za rzuciłem, ma mi poprawić te podpory i zerknąć to tej wajchy.

A i nie działa sprzeglo w tej własnie wajsze od przedniej łyżki.

Ale dziwne to ze ustaliłem że ma mi poprawić 3rzeczy a on dzwoni że jeszcze zrobi mi gratis wskaźnik paliwa i postara się ogarnąć właśnie je wajchę. Co myślicie?

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez zeppelin zm 15 » 25 Lis 2020 11:50

Koleś może jest po prostu uczciwy i tyle.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez gruszon18 » 25 Lis 2020 16:47

No po tym co piszesz to maszyna dość w dobrym stanie. Ile mth może mieć jaki to rok, jaki osprzęt jeszcze do niej? No i cena jeśli to nie tajemnica.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez pejter » 25 Lis 2020 19:53

96r 22000mth, szybkozłacze, skarpówka, 60, 40 łyżka. Cena 55

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez gruszon18 » 25 Lis 2020 20:36

To próbuj jeszcze coś uczknąć jak uważasz że warto. Jak powie ze niżej nie zejdzie to powiedz ze żeby dobić targu musi coś puścić

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez dzierzan » 26 Lis 2020 18:25

pejter napisał(a): To co też zauważyłem nie wiem ale wg. obrazka wychodzi na to że ma jeszcze poziomowanie jak się weźmie bardziej lewarek w lewo ale czy to faktycznie mają serie B z 96r?


Poziomowanie było w tych CATach, ale żeby działało to musi być jeszcze taki pręt na przednim osprzęcie, a to już biały kruk.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez pejter » 06 Gru 2020 09:04

Hej, pręta nie widzę, ale czy to urządzenie nie jest czasem elementem samopoziomowania?

IMG_20201205_145537.jpg


IMG_20201205_145603.jpg


IMG_20201205_145610.jpg

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez dzierzan » 06 Gru 2020 20:00

To są elementy tego systemu, ale do całości brakuje jeszcze tego pręta, widać go dobrze na tym zdjęciu:
Image

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez pejter » 06 Gru 2020 23:02

Kurcze mam smak to ogarnąć, bo skoro mam system to może wystarczy dorobić pret, ale teraz nasówa się pytanie gdzie go montować do czego itp no chyba że każda B ma ten system na wyposażeniu a tylko 1na 50 ma to kompletne to już inna sprawa i może nie potrzebnie się napalam że brakuje mi tylko pręta.... :D

pejter
Pomocnik operatora

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 06 Sty 2020 23:01
  • Miejscowość: Myszków

Maszyna: Cat 428B

Firma: może kiedyś "u siebie"


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez saklawi » 07 Gru 2020 21:45

Poziomowanie to najmniejszy problem i tak się tego nie używa

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez gruszon18 » 08 Gru 2020 00:43

A czy ja wiem. Ja bym korzystał cały czas z takiej opcji. Szczególnie przy załadunku kruszywa etc. Każda opcja to często ułatwienie, trzeba jedynie wykorzystywać wyposażenie z wyobraźnia

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez saklawi » 08 Gru 2020 22:28

Szczerze to ja widzę zastosowanie do tego jedynie gdyby nabierać materiał na równym placu i w miarę twardym a jak się nabiera w terenie to wiadomo jak są nierówności to trzeba zawsze łyżkę pod takim katem ulozyc jak teren, ja to mam u siebie ale w innej koparko-ladowarce i to moje odczucia może inni bardziej z tego korzystają i doceniają to. Bardziej tez miałem na myśli tylko to, że nie jest to moim zdaniem największa wada sprzętu gdy takiego systemu brak bo mogą być gorsze wady na które trzeba uważać i mogą być kosztowne.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Re: Cat 428 B prośba o ocenę i co wajcha od przodu

Postprzez dzierzan » 10 Gru 2020 20:42

pejter napisał(a):Kurcze mam smak to ogarnąć, bo skoro mam system to może wystarczy dorobić pret, ale teraz nasówa się pytanie gdzie go montować do czego itp no chyba że każda B ma ten system na wyposażeniu a tylko 1na 50 ma to kompletne to już inna sprawa i może nie potrzebnie się napalam że brakuje mi tylko pręta.... :D


Założenie że 1 na 50 ma to kompletne to taki mocny optymizm :lol: Ja nigdy nie widziałem 428B z tym prętem, Mechanior chyba kiedyś wspominał że miał jednego klienta z takim CATem we wzorowym stanie i z prętem :D Więc nawet chcąc dorobić to nie masz skąd wziąć wzoru, a zakładając że nowy będzie dostępny to pewnie kosztuje miliony monet.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej