wibako

PC12R8 '02 Jazda

PC12R8 '02 Jazda

Postprzez Mateoo13 » 14 Maj 2020 20:23

Marka i model maszyny: Komatsu pc 12r8 minikoparka
Rok produkcji: 2002

Witam kupiłem nimi koparkę wcześniej nie miałem styczności z mini koparkami tylko koparko ładowarki i mam problem ponieważ wcześniej koparka skręcała teraz nie chce skręcić ani w lewo ani w prawo a jazda przód tył działa na jednym lewarku nie mam pojęcia co się dzieje może ktoś pomóc?z góry dziękuję

Mateoo13
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Maj 2020 20:59

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Reklama

simmet

Re: Jazda

Postprzez 8x8 » 14 Maj 2020 21:03

Podnieś na lemieszu i ramieniu tak aby gąsienice były ponad ziemią i sprawdź czy się kręcą, olej hydrauliczny jest?

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Jazda

Postprzez Mateoo13 » 14 Maj 2020 21:12

Podniosłem się na łyżce od boku na stronę której lewarek nie działa i też nie chciał ruszyć nawet bez obciążenia druga kwestia to przy pompie był wymieniany wąż trochę oleju wyciekło lecz na wskaźniku poziomu oleju stan jest trochę niższy niż był czyli ciut niżej połowy kolejna sprawa to mam zbiornik pod klapą silnika taki biały z wężem idącym na dno tego zbiornika lecz chyba jest to zbiornik płynu chłodniczego koparka teraz po zgaszeniu silnika ma sztywne oba lewarki od jazdy nie można ruszyć nimi ani na milimetr nawet pojedynczym z nich ani rusz

-- 14 Maj 2020 21:12 --

Jeśli koparka jest cała w podniesiona to na jednym lewarku równocześnie jadą obie strony lewa i prawa natomiast ani jedną ani drugą nie da się obrócić a ta jedna strona nie reaguje wcale

Mateoo13
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Maj 2020 20:59

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Jazda

Postprzez 8x8 » 14 Maj 2020 21:22

Sprawdź czy lewarki wysuwają suwaki sekcji, pewno wszystko jest pod podłogą, czy coś nie wpadło i blokuje jak nie to trzeba sprawdzić sekcje rozdzielacza.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Jazda

Postprzez Mateoo13 » 14 Maj 2020 21:26

Czyli nie będzie to problem z napędem ani pompą? dziwne jest to dla mnie ponieważ kilka minut przed tym koparka normalnie skręcała itp lewarki chodziły bez zarzutu a gdzie modę szukać tych sekcji rozdzielacza?

Mateoo13
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Maj 2020 20:59

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Jazda

Postprzez 8x8 » 14 Maj 2020 21:31

zwolnice się kręcą to raczej napęd ok, a to ze na jednym lewarku to albo przeciek pomiędzy sekcjami albo usterka mechaniczna od lewarków do sekcji. maszyna jest tak potężna że sekcji raczej nie przeoczysz :menel:
po drodze do zwolnic jest jeszcze złącze hydrauliczne ale wtedy drugi lewarek też powinie działać.
Ostatnio edytowany przez 8x8, 14 Maj 2020 21:37, edytowano w sumie 1 raz

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Jazda

Postprzez Mateoo13 » 14 Maj 2020 21:36

Wcześniej trochę stukało przy skręcie ponieważ w jednym miejscu jest pęknięta gąsienica jest to nie wielki ubytek ale jest będę musiał zakupić nową ale naprężyłem gąsienice (dobity smar przez dolomitkę)i później problem ustąpił jednak po chwili właśnie stało się tak jak jest opisane wyżej, czy naprawa będzie będzie kosztowna i czasochłonna czy jestem w stanie zrobić to samemu?

Mateoo13
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Maj 2020 20:59

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Jazda

Postprzez 8x8 » 14 Maj 2020 21:41

nie naciąga się przerwanych gąsek :potluczony:, zluzuj tą gąsienicę.

Autor postu otrzymał pochwałę

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Jazda

Postprzez Mateoo13 » 14 Maj 2020 21:47

Rozumiem,a odpowiedź na całą resztę ? Trudno się dziwić nocy nigdy wcześniej nie miałem styczności z niczym co mogło by mieć gąsienice pracowałem w firmie na vJCB 3CX ale tu nie ma porównania żadnego poza tym naprawy prócz smarowania i sprawdzenia stanu ogólnego robił serwis a teraz kupiłem własną mini koparkę i wiadomo że pewnie trzeba będzie w niej coś robić ponieważ nie jest nowa,a jakiś kontakt jest w razie jakiś pytań?

Mateoo13
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 Maj 2020 20:59

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Jazda

Postprzez 8x8 » 15 Maj 2020 11:49

Mateoo13 napisał(a):Rozumiem,a odpowiedź na całą resztę ?

czy będzie kosztowna? czy poradzisz sobie sam? nie wiem, zakładam że to usterka sterowania, a pompa i zwolnice ok :mrgreen:
tak więc sprawdź jak lewarki przesuwają suwaki sekcji.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: PC12R8 '02 Jazda

Postprzez Premod » 11 Lis 2020 10:32

A tak z ciekawo$ci tą mini to cza$em nie brałe$ w Łagowie??

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej