wibako

NH B100C '15 F4B Brak możliwości zmiany biegów podczas jazdy

NH B100C '15 F4B Brak możliwości zmiany biegów podczas jazdy

Postprzez Mon-PLAST » 16 Mar 2021 23:15

Marka i model maszyny: Nh b100c
Rok produkcji: 2015

Witam. Sprawa jest tego typu, że prawdopodobne sam przyczyniłem się do powstania problemu. Zaczęło się od tego że miałem spalony bezpiecznik od świateł pozycyjnych. Nie mogłem znaleźć opisu bezpieczników więc sprawdzałem wszystkie po kolei. Udało mi się znaleźć bezpiecznik odpowiedzialny za światła pozycyjne, jednak podczas sprawdzania znalazłem puste miejsce F4B na bezpiecznik. W sumie nie zauważyłem żeby coś w koparce nie działało, ale podumałem że skoro są dwa styki to jak włożę bezpiecznik nic się nie stanie... Otóż stało się... Podczas jazdy zginęła możliwość zmiany biegów (skrzynia power shuttle) i nie działa możliwość wysprzeglenia w czasie jazdy przyciskiem ja dźwigni od przedniej łyżki. Dzisiaj zagłębiłem temat na forum i okazało się że gniazdo F4B ma z tym wiele wspólnego. Bezpiecznik cały czas jest dobry, nie przepala się jednak napięcie jest tylko na jednej stopce. Pytania do mądrych kolegów z forum - co się zjexało??

Mon-PLAST
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Mar 2021 21:41

Maszyna: New holland b100c

Firma: Mon-Plast


Reklama

simmet

Brak możliwości zmiany biegów podczas jazdy

Postprzez mumin700 » 18 Mar 2021 10:42

Sprawdź przekaźnik K1
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


NH B100C '15 F4B Brak możliwości zmiany biegów podczas jazdy

Postprzez Mon-PLAST » 18 Mar 2021 14:14

Przekaźnik podmieniłem z sąsiednim i niestety dalej nie wysprzeglic maszyny w trakcie jazdy

Mon-PLAST
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Mar 2021 21:41

Maszyna: New holland b100c

Firma: Mon-Plast


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej