wibako

blokuje lewe koło

blokuje lewe koło

Postprzez sss9 » 20 Gru 2021 22:12

Marka i model maszyny: New Holland B110-4PS
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: N7GH10005

Witam mam problem typu zauważyłem wyciek oleju z simeringu przy lewej zwrotnicy (tu jak wchodzi krótka półoś od mostu). Rozebrałem wszystko wymieniłem simering oraz tulejke mosiężną ponieważ była lekko zjechana. Przy okazji wymieniłem jeszcze łożyska na zwrotnicy góra+dół bo były lekkie luzy. Złożyłem wszystko mała próba i niby ok przy wolnej jezdzie, ale jak zacząłem szybciej jechac w pewnym momencie zaczęło delikatnie blokować koło czuć było opór. Z bólem zjechałem na baze ale zaczęło troche dymić się ze zwrotnicy i przepaliło lekko simering i znów zaczął kapać olejem....Ponownie ta sama próba wymiana tulei + simering i to samo. Przejrzałem wszystko od A do Z i jest brak luzów oprócz jednego... otóż ruszając całym kołem w lewo i prawo jest delikatny luz chyba na tych łożyskach co są na piaście. I stąd moje pytanie czy taki luz może mieć wpływ na całą tą akcję?bo ja juz nie wiem co robić...będe bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Reklama

simmet

blokuje lewe koło

Postprzez kwak » 27 Gru 2021 22:35

Sprawdź pompki hamulcowe oraz przewody hamulcowe
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


blokuje lewe koło

Postprzez sss9 » 16 Sty 2022 08:40

Witam troche pozno ale....problem został rozwiązany. Całym winowajcą był simering piasty niby on był dobry ponieważ nie przepuszczał oleju i było sucho ale miał drobny luz i dzięki temu koło delikatnie tańczyło(minimalne luzy). Efektem tego było to że półoś krótka delikatnie tarła po tulejce aż blokowało i paliło uszczelnienie na zwrotnicy. Pozdrawiam

sss9
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 02 Sty 2011 14:57
  • Miejscowość: Kielce

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej