Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

blokuje lewe koło

20 Gru 2021 22:12

Marka i model maszyny: New Holland B110-4PS
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: N7GH10005

Witam mam problem typu zauważyłem wyciek oleju z simeringu przy lewej zwrotnicy (tu jak wchodzi krótka półoś od mostu). Rozebrałem wszystko wymieniłem simering oraz tulejke mosiężną ponieważ była lekko zjechana. Przy okazji wymieniłem jeszcze łożyska na zwrotnicy góra+dół bo były lekkie luzy. Złożyłem wszystko mała próba i niby ok przy wolnej jezdzie, ale jak zacząłem szybciej jechac w pewnym momencie zaczęło delikatnie blokować koło czuć było opór. Z bólem zjechałem na baze ale zaczęło troche dymić się ze zwrotnicy i przepaliło lekko simering i znów zaczął kapać olejem....Ponownie ta sama próba wymiana tulei + simering i to samo. Przejrzałem wszystko od A do Z i jest brak luzów oprócz jednego... otóż ruszając całym kołem w lewo i prawo jest delikatny luz chyba na tych łożyskach co są na piaście. I stąd moje pytanie czy taki luz może mieć wpływ na całą tą akcję?bo ja juz nie wiem co robić...będe bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

blokuje lewe koło

27 Gru 2021 22:35

Sprawdź pompki hamulcowe oraz przewody hamulcowe

blokuje lewe koło

16 Sty 2022 08:40

Witam troche pozno ale....problem został rozwiązany. Całym winowajcą był simering piasty niby on był dobry ponieważ nie przepuszczał oleju i było sucho ale miał drobny luz i dzięki temu koło delikatnie tańczyło(minimalne luzy). Efektem tego było to że półoś krótka delikatnie tarła po tulejce aż blokowało i paliło uszczelnienie na zwrotnicy. Pozdrawiam
Wyślij odpowiedź