wibako

Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Moderator: mechanior

Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez Paprix » 07 Sty 2022 12:59

Witam wszystkich jestem posiadaczem mini koparki JCB 8015 z 1997 roku na manualnym sterowaniu (bez dzojstików)kupilem ją w tragicznym stanie zdekompletowaną np brak kompletnego ramienia . Jak sie mozecie domyslac węże hydrauliczne zwisaly niezabezpieczone wkopane w ziemię .Teraz musi zadzialac wasza wyobraznia w kabinie jest brak silnika obrotu oczywiscie ktos kto to wymontowywal zostawil niezabezpieczone wejscia prawdopodobnie z "rotation unit" tak że brakuje calej džwigni lewej prawdopodobie do podnoszenia ramienia . I tu jest teraz moje pytanie. Jako ze calkowicie podłączone sa silniki jazdy wraz z dźwigniam chcialbym w pierwszej kolejnosci uruchomic tylko gąsienice. Podlaczony kompletnie jest też lemiesz i siłownik skrętu ramienia. Czy da rade wylączyc jakoś uklad hydrauliczny w ten sposob aby pozostawic tylko na poczatek silniki jazdy ? Moja pompa jest 3 sekcyjna z zasilaniem wspolnym wiem ,ze silniki jazdy są zasilane z 2 sekcji co z trzecią sekcją jak ja zabezpieczyc w sensie złączyc wyjscie z pompy do wejścia?
Fahowcem w dziedzinie hydrauliki nie jestem spoko ale poradze sobie bo jet to mój projekt jak narazie uruchomilem silnik juz zapala od strzala ale nie bylo kolorowo np w zbiorniku paliwa bylo cos w rodzaju błotka paliwowego . Prosze o każda rade ale nie taką zostaw to nie warto itp .
Załączniki
Screenshot_20211008-140637_Chrome.jpg
Schemat hydrauliczny

Paprix
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 07 Sty 2022 12:01

Maszyna: JCB 8015

Firma: Fastwind


Reklama

simmet

Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez dawidg2 » 07 Sty 2022 13:25

Podłącz wylot pompy do zbiornika. Bo jak zrobisz wlot z wylotem to zagrzeje olej i będzie pewnie kawitacja co nie jest dobre.

Albo zaślepiaj nie używane wyjścia z rozdzielaczy korkami.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez Paprix » 07 Sty 2022 13:32

A czy jak zostawie podlaczona 3 sekcje tzn wszystkie sekcje beda podłączone od strony silnika i nppozostawie węze od siłownikow niezabezpieczone wleje olej hydrauliczny do zbiornika i odpale silnik załóżmy ze nie dotykam żadnej dżwigni absolutnie od niczego czy po odpaleniu silnika zacznie tryskac mi olej z węzy czy dopiero po naciśnięciu jakiejkolwiek wajchy ? Jezeli załozmy że bedzie bedIe tryskal olej z węży ramienia czy mode poprostu zalożyc zaslepki na pojedyncze węże ? Silowników jeszcze niemam czy trzeba je jakos zmostkowac?

Paprix
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 07 Sty 2022 12:01

Maszyna: JCB 8015

Firma: Fastwind


Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez dawidg2 » 07 Sty 2022 16:06

Tryskać nie powinno ale poleci. Możesz węże też zmostkować za rozdzielaczem.

Tylko jak były w ziemi to się jeszcze do czegoś nadają? mógł piach wlecieć, woda, ja bym najpierw je przepłukał.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez Paprix » 07 Sty 2022 18:14

Pytam teorytycznie czy powinno leciec nigdy wczesniej nie mialem do czynienia z hydrauliką w pojazdach. Jestem natomiast tehnikiem turbin wiatrowych i nigdy przenigdy nie zostawiłbym takich węzy jakie sie tu w tej koparce znajdują. Zanim cokolwiek uruchomie z pompą i olejem hydraulicznym wszystko dokladnie bedzie wyczyszczone a węze te nie nadaja sie i tak do uzytku. Moje pytanie bardziej bylo w sensie tego czy musze jakos rozłączac te sekcje które nie mają na końcach siłownikow . Ale rozumien że jak już odłącze węze od rozdzielacza to wystarczu je innymi czystymi wężami zmostkowac ? Czy moze byc ich tylko zaślepienie i jak bym przez przypadek nacisnol jakąs dzwignie to powinien zadzialac zawór przeciażeniowy lub przelewowy. Nie mam w planach rozbierania na części rozdzielaczy ,a jedynie poodkrecam weze ktore do nich są podłączone. Podejrzewam że brud bedzie tylko w wężach może do 30 cm ich dlugosci od odkreconego silownika . Wszystkie zwisaly w dól wiec w dalszych partiach węża i w samych rozdzielaczach nie powinno nic sie znajdowac. Gorzej jest z "rotation unit ponieważ weże odkręcone byly a a gwinty patrzą w góre i nie były niczym zabezpieczone. Wiem lapiecie sie za głowe co ja tu piszę ,ale ja potrzebuje jedynie porady jak zrobic żeby bylo ok i bezpiecznie reszte na pewno ogarne sam . Mam 2 schematy poglądowy ktory dodalem i jeszcze szczegółowy . Poglądowy mam juz w malutkim paluszku co gdzie i jak . A ze szczegółowym postudjuje popatrze i jakos ogarnę .

Paprix
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 07 Sty 2022 12:01

Maszyna: JCB 8015

Firma: Fastwind


Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez dawidg2 » 07 Sty 2022 19:48

Zaślepienie czy zrobienie obejścia z jednego króćca to na jedno prawie wychodzi. Przy obejściu nie zadziałają przeciążeniówki.

Paprix napisał(a):Gorzej jest z "rotation unit ponieważ weże odkręcone byly a a gwinty patrzą w góre i nie były niczym zabezpieczone.
przekładnia obrotu? będzie trzeba przejrzeć, ewentualnie wymienić jak woda w środku narobiła bałaganu

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Potrzebna porada z odcieciem hydrauliki JCB mini

Postprzez Paprix » 07 Sty 2022 20:29

Dzieki za porade zaślepienie czy obejśćie ... wiem juz na czym stoje . Tak chodzi mi o przekładnie obrotu nie wiedzialem jak to nazwac tak prawde mówiac . W wodą nie powinno byc raczej problemu bo kopareczka jest z kabiną i pelno gratów w środku było wiec jest szansa ze bedzie żyla . Ale raczej do przeglądnięcia . Dziekuje wszystkim za porady temat mogę uwazac za zamknięty . Dodalem jeszcze foto żeby zobrazowac Wam z czym mam do czynienia. Pozdrawiam
Załączniki
20211004_083343.jpg

Paprix
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 07 Sty 2022 12:01

Maszyna: JCB 8015

Firma: Fastwind


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej