Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Tester Diagnostyczny.

17 Sie 2022 11:18

Witam.

Chciałbym zapytać jakiego testera diagnostycznego używacie do diagnostyki maszyn budowlanych i ciężarówek? Chodzi mi o ogólny tester, który obsłuży marki JCB, Volvo, CAT, Liebherr itp?

Co sądzicie o TEXIE albo Fcar?

Re: Tester Diagnostyczny.

19 Sie 2022 19:07

Żaden nie obsłuży wszystkich w pełnym zakresie, uniwersalne testery jak TEXA czy JALTEST nie posiadają możliwości pełnej komunikacji, co najwyżej odczyt błędów i to z kiepską a wręcz wprowadzająca w błąd interpretacją. Jedynie firmowe interfejsy z oryginalnym oprogramowaniem dają szansę na prawidłowe działanie, pełną diagnostykę i obsługę programowania np wtryskiwaczy , kalibrację pomp, zaworów itp

Re: Tester Diagnostyczny.

21 Sie 2022 15:52

Nie do końca się zgodzę mechanior.

Uniwersalne na pewno nie potrafią tyle co fabryczne testery, ale mówienie, że potrafią tylko odczytać błędy to przesada.
Mam texe, błędy ogarnia i fakt, że często ma śmieszne interpretacje. Ale za to mam podgląd parametrów pracy silnika, skrzyni czy ogólnie maszyny.
Koduję wtryski, kalibruję podzespoły, wypalam dpfy. Przy diagnostyce silnika mam też różne możliwości współpracy z nim i testowania go.
Softu nie zgram ani nie wgram do sterownika.

Nie chcę texy znowu jakoś bronić, ma masę swoich wad. Ale w pewnych zastosowaniach jest dobrym kompromisem.
Gdybym chciał fabryczne testery do całego sprzętu który naprawiam, to 100k by brakło po zakupie części z nich, a gdzie odnawianie licencji i update wszystkiego.
Bo zakładam, że gadamy cały czas o legalnym dostępie.

Re: Tester Diagnostyczny.

21 Sie 2022 22:48

Mam troszkę inne podejście do tematu, uważam że nie da się naprawiać wszystkiego dobrze, skupienie się na jednej marce a nawet na jednym typie maszyn czy zakresie tonażu ułatwia życie, no ale nie znam twojej motywacji - każdy "orze jako może".
Mam akurat to szczęście (może pecha?) że CAT produkuje taką ilość różnego "dziadostwa" że nie da się ogarnąć wszystkich maszyn, a co dopiero bawić się w inne marki.

A co do legalności to w zdecydowanej większości NIE MA SZANS na uzyskanie legalnej licencji jeśli nie jesteś autoryzowanym serwisem. Ale to chyba wiesz.

Jakich maszyn dotyczą twoje doświadczenia z TEXA? Jestem ciekaw czy daje sobie radę w tym zakresie który opisałeś z każdą marką czy tylko z wybranymi? Znasz możliwości współpracy z CATem?

Re: Tester Diagnostyczny.

22 Sie 2022 06:28

Właśnie jestem po prezentacji TEXY, jak na uniwersalny sprzęt połączył się i z Fuchsem, catem, classem oraz volvo:) Szału nie robi, ale błędy czy też podgląd parametrów silnika jest OK. Chyba w tych pieniądzach nie ma nic lepszego

Re: Tester Diagnostyczny.

22 Sie 2022 10:38

A JALTEST?

Re: Tester Diagnostyczny.

22 Sie 2022 10:39

Jaltest nie sprawdzałem. Pierwsze słyszę o takim sprzęcie

Re: Tester Diagnostyczny.

25 Sie 2022 20:03

Generalnie się zgadzam z Tobą mechanior, naprawianie jednego rodzaju/typu/marki byłoby na pewno mniej problematyczne i łatwiejsze do ogarnięcia.
Plus wszystkie profity związane z byciem ekspertem w danym sprzęcie.

Stety/niestety u mnie się potoczyło inaczej i aktualnie ciężko byłoby mi się zdecydować na jedną rzecz.

Czy szczęście czy pech, to zależy od tego czy bliżej Ci do optymisty czy pesymisty :D

Ale powiedz sam, nie zdarzyło/zdarza Ci się robić przykładowo takiego perkinsa 1104 z innych maszyn niż Cat? Przecież to jest w co trzeciej maszynie na placu budowy.

Generalnie są marki lepiej i gorzej obsługiwane. Zaznaczam też, że nie mam porównania do testerów fabrycznych.
Z Catem to jakiś czas temu miałem m315f, z problemami z scr, podgląd temperatur, ciśnień, stanu pracy na bieżąco bez problemu. W jakiejś ładowarce Cata podobnie.

Z ciągnikami grupy SDF czasami są problemy, ale to bardziej była wina sposobu diagnostyki w grupie SDF który trochę odbiegał jakiś czas temu od reszty i diagnostyka wyglądała trochę jak wiersz poleceń otwarty w texie. Ale działała.
W takim JD super, masa kalibracji, testów.

Jak będę przy jakimś Cacie, to mogę Ci sprawdzić to dokładniej. Generalnie jest masa opcji których jeszcze nie używałem, bo nie było potrzeby.

Re: Tester Diagnostyczny.

28 Sie 2022 22:57

No ja obsługuję prawie wyłącznie markę CAT a ponieważ CAT jest właścicielem Perkinsa od roku bodajże 2003 to dziwnym zbiegiem okoliczności ten sam interfejs obsługuje jedno i drugie

Re: Tester Diagnostyczny.

05 Lis 2022 12:19

Czy ma ktoś doświadczenie z testerem vocom w maszynach Volvo z silnikiem kubota?
Wyślij odpowiedź