wibako

Tester Diagnostyczny.

Moderator: mechanior

Tester Diagnostyczny.

Postprzez INBAP » 17 Sie 2022 11:18

Witam.

Chciałbym zapytać jakiego testera diagnostycznego używacie do diagnostyki maszyn budowlanych i ciężarówek? Chodzi mi o ogólny tester, który obsłuży marki JCB, Volvo, CAT, Liebherr itp?

Co sądzicie o TEXIE albo Fcar?

INBAP
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sie 2022 08:28

Maszyna: Różne

Firma: INBAP


Reklama

simmet

Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez mechanior » 19 Sie 2022 19:07

Żaden nie obsłuży wszystkich w pełnym zakresie, uniwersalne testery jak TEXA czy JALTEST nie posiadają możliwości pełnej komunikacji, co najwyżej odczyt błędów i to z kiepską a wręcz wprowadzająca w błąd interpretacją. Jedynie firmowe interfejsy z oryginalnym oprogramowaniem dają szansę na prawidłowe działanie, pełną diagnostykę i obsługę programowania np wtryskiwaczy , kalibrację pomp, zaworów itp
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez szymonl » 21 Sie 2022 15:52

Nie do końca się zgodzę mechanior.

Uniwersalne na pewno nie potrafią tyle co fabryczne testery, ale mówienie, że potrafią tylko odczytać błędy to przesada.
Mam texe, błędy ogarnia i fakt, że często ma śmieszne interpretacje. Ale za to mam podgląd parametrów pracy silnika, skrzyni czy ogólnie maszyny.
Koduję wtryski, kalibruję podzespoły, wypalam dpfy. Przy diagnostyce silnika mam też różne możliwości współpracy z nim i testowania go.
Softu nie zgram ani nie wgram do sterownika.

Nie chcę texy znowu jakoś bronić, ma masę swoich wad. Ale w pewnych zastosowaniach jest dobrym kompromisem.
Gdybym chciał fabryczne testery do całego sprzętu który naprawiam, to 100k by brakło po zakupie części z nich, a gdzie odnawianie licencji i update wszystkiego.
Bo zakładam, że gadamy cały czas o legalnym dostępie.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez mechanior » 21 Sie 2022 22:48

Mam troszkę inne podejście do tematu, uważam że nie da się naprawiać wszystkiego dobrze, skupienie się na jednej marce a nawet na jednym typie maszyn czy zakresie tonażu ułatwia życie, no ale nie znam twojej motywacji - każdy "orze jako może".
Mam akurat to szczęście (może pecha?) że CAT produkuje taką ilość różnego "dziadostwa" że nie da się ogarnąć wszystkich maszyn, a co dopiero bawić się w inne marki.

A co do legalności to w zdecydowanej większości NIE MA SZANS na uzyskanie legalnej licencji jeśli nie jesteś autoryzowanym serwisem. Ale to chyba wiesz.

Jakich maszyn dotyczą twoje doświadczenia z TEXA? Jestem ciekaw czy daje sobie radę w tym zakresie który opisałeś z każdą marką czy tylko z wybranymi? Znasz możliwości współpracy z CATem?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez INBAP » 22 Sie 2022 06:28

Właśnie jestem po prezentacji TEXY, jak na uniwersalny sprzęt połączył się i z Fuchsem, catem, classem oraz volvo:) Szału nie robi, ale błędy czy też podgląd parametrów silnika jest OK. Chyba w tych pieniądzach nie ma nic lepszego

INBAP
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sie 2022 08:28

Maszyna: Różne

Firma: INBAP


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez mechanior » 22 Sie 2022 10:38

A JALTEST?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez INBAP » 22 Sie 2022 10:39

Jaltest nie sprawdzałem. Pierwsze słyszę o takim sprzęcie

INBAP
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 17 Sie 2022 08:28

Maszyna: Różne

Firma: INBAP


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez szymonl » 25 Sie 2022 20:03

Generalnie się zgadzam z Tobą mechanior, naprawianie jednego rodzaju/typu/marki byłoby na pewno mniej problematyczne i łatwiejsze do ogarnięcia.
Plus wszystkie profity związane z byciem ekspertem w danym sprzęcie.

Stety/niestety u mnie się potoczyło inaczej i aktualnie ciężko byłoby mi się zdecydować na jedną rzecz.

Czy szczęście czy pech, to zależy od tego czy bliżej Ci do optymisty czy pesymisty :D

Ale powiedz sam, nie zdarzyło/zdarza Ci się robić przykładowo takiego perkinsa 1104 z innych maszyn niż Cat? Przecież to jest w co trzeciej maszynie na placu budowy.

Generalnie są marki lepiej i gorzej obsługiwane. Zaznaczam też, że nie mam porównania do testerów fabrycznych.
Z Catem to jakiś czas temu miałem m315f, z problemami z scr, podgląd temperatur, ciśnień, stanu pracy na bieżąco bez problemu. W jakiejś ładowarce Cata podobnie.

Z ciągnikami grupy SDF czasami są problemy, ale to bardziej była wina sposobu diagnostyki w grupie SDF który trochę odbiegał jakiś czas temu od reszty i diagnostyka wyglądała trochę jak wiersz poleceń otwarty w texie. Ale działała.
W takim JD super, masa kalibracji, testów.

Jak będę przy jakimś Cacie, to mogę Ci sprawdzić to dokładniej. Generalnie jest masa opcji których jeszcze nie używałem, bo nie było potrzeby.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez mechanior » 28 Sie 2022 22:57

No ja obsługuję prawie wyłącznie markę CAT a ponieważ CAT jest właścicielem Perkinsa od roku bodajże 2003 to dziwnym zbiegiem okoliczności ten sam interfejs obsługuje jedno i drugie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Tester Diagnostyczny.

Postprzez Rafalskii » 05 Lis 2022 12:19

Czy ma ktoś doświadczenie z testerem vocom w maszynach Volvo z silnikiem kubota?

Rafalskii
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 Paź 2022 20:22

Maszyna: Cat 432f2

Firma: Disesel system


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej