wibako

Wyciek oleju w wibratorze zagęszczarki.

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Wyciek oleju w wibratorze zagęszczarki.

Postprzez dellphi » 10 Maj 2022 21:36

Witam ponownie koleżanki i kolegów.
Mój problem dotyczy wycieku oleju z wibratora zagęszczarki LG300 na Hatz 1B30. Ewidentnie przedmuch na łączeniu z płytą. Z rok temu odnotowałem wyciek po raz pierwszy: zdjąłem wibrator, powierzchnia styku wibratora z płytą czysta, bez zadziorów, rdzy itp., złożyłem go na loctite i pół roku spokój. Przy kolejnym wycieku sprawdziłem łożyska: nie szumią, nie wyją, baryłki na miejscu, przy ręcznym obrocie brak wyczuwalnego oporu i luzów. Kilka tygodni temu kolejny wyciek, wymieniłem śrubę wlewu oleju (ta z góry z kołnierzem gumowym, pełniąca podobno również funkcję odpowietrzenia). I dzisiaj kolejny wyciek...sprawdziłem organoleptycznie temperaturę wibratora ale nie wyglądał na jakoś mocno przegrzany. Z ciekawości minimalnie poluzowałem śrubę zlewu oleju, w pewnym momencie było można usłyszeć psss...czyli łącznie płyta - wibrator wydaje się szczelne...
I w związku z powyższym:
1. Czy spotkaliście z podobnym przypadkiem ? Czy może to być powodowane gotowaniem sie oleju przez przytarte łożysko...nawet jeżeli wizualnie i słuchowo łożyska wydają się być OK ?
2. Czy może to być efekt zbyt dużej prędkości obrotowej silnika (to chce jeszcze zweryfikować przed kosztowną wymianą łożysk) ?
Pozdrawiam, Adam
Nie wiem...ale się wypowiem

dellphi
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Wrz 2020 20:02

Maszyna: lg500, lg300, lg 200, 2050, cf2, cf3 i parę innych.

Firma: DellGroup


Reklama

simmet

Re: Wyciek oleju w wibratorze zagęszczarki.

Postprzez Kamal » 18 Maj 2022 09:07

Zdarza się że pęka która śruba trzymająca wibrator a później pojawia się wyciek. A i boczne dekle czasem puszczają.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej