wibako

Problem z rewersem w ubijarce

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez skrzatster » 07 Wrz 2011 13:39

Witam mam mały problem z ubijarką rewersyjną. Mianowicie ubijarka chodzi tylko w jedną stronę (do tyłu) gdy przeciągam dźwignie w pozycje do ubijania w drugą stronę ubijarka stoi w miejscu. Zaobserwowałem także że aby ubijarka poruszała się do tyłu trzeba ustawić dźwignie nie na samym końcu ale tak lekko ją odchylić od normalnej pozycji bo jak się da za daleko to ubijarka staje w miejscu. I moje pytanie czy ktoś wie w czym może leżeć problem? Bo mi się pomysły skończyły. Namieszałem trochę w opisie ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Jeżeli chodzi o model ubijarki to nie mam niestety pojęcia wiem jedynie że jest napędzana jednocylindrowym silnikiem Hatz-a
Pozdrawiam

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Reklama

simmet

Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez wojtek11 » 07 Wrz 2011 14:39

Jeżeli ubijarka sterowana jest mechanicznie linką to trzeba wyregulować albo przy manetce lub przy samym wibratorze. Jeśli sterowanie hydrauliczne problemem jest uszczelniacz w tłoku zmiany kierunku jazdy. Wrzuć fotke maszyny będzie łatwiej ci pomóc.

wojtek11


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez skrzatster » 07 Wrz 2011 18:32

Przepraszam brakło tej informacji ubijarka jest sterowana hydraulicznie na którym tłoczku na to patrzeć ten przy rączce czy co jest przy wibratorze?

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez bundy11 » 07 Wrz 2011 21:27

Przy wibratorze jest dekiel z jednym przewodem hydraulicznym, odkręć go i w tulei dekla chodzi bolec z gumowym uszczelniaczem. Zwróć uwagę na tuleje czy nie zniszczona w środku.

bundy11


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez skrzatster » 08 Wrz 2011 07:15

A powiedzcie i jeszcze jak ten tłoczek wyciągnąć bo po odkręceniu dekla i próbie wyciągnięcia tłoczek ten nie chce wyjść jakby był o coś zaczepiony. Druga sprawa jak w wibratorach są montowane przeciw wagi? czy są montowane że się schodzą mniej więcej tak |)(| czy są ustawione do siebie przeciwnie? o tak |) |) Mam z tym problem gdyż nie ja rozbierałem tą ubijarkę a potem kazali poskładać : /

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez bundy11 » 08 Wrz 2011 10:34

Może być zabezpieczone segerem, a co do kół zębatych powinny być znaki, jeżeli brak to przed rozebraniem trzeba zaznaczyć. Wklej foto wibratora to powiem jak ustawić

bundy11


Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez szeryf26 » 09 Wrz 2011 19:29

Witam
Tłoczka nie wyciągniesz bo musisz rozebrać wibrator a przeciwwagi jak wyciągniesz wibrator i obrócisz go do góry dnem to przeciwwagi powinny wisieć swobodnie do dołu, a tłoczek powinien byc wtedy na środku w pozycji neutralnej chodzi o to żebys go wyciągnął i pchnął. Jeżeli chcesz wymienic na tłoczku uszczelniacz to wymień sobie tez przy rogach na dyszlu i wlej olej ale nie za dużo bo znów nie przesterujesz
Pozdrawiam jak jakies bedziesz miał problemy to chetnie pomoge

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez skrzatster » 25 Kwi 2012 18:05

Odświeżę temat bo wtedy postanowili zaniechać roboty z tą ubijarką a teraz doszli do wniosku że może jednak. Tym razem wiem już że jest to Wacker 2950. Dzięki koledze szeryf26, wiem że do przestawienia są przeciw-wagi (widoczne na zdjęciu trochę zniszczone bo powodem tamtej awarii było to że się odkręciła śruba) Tylko tak czy do przestawienia ich muszę wybić łożysko trzymające pierwszą od lewej przeciw-wagę?
Image
Druga sprawa co do uszczelnienia (gumki na tłoczku) czy założyłem ją dobrze? czy może ta szersza strona uszczelnienia powinna być z drugiej strony?
Image
I jeszcze jedno jak po skręceniu wszystkiego nalać tego oleju żeby to wszystko chodziło? Chodzi mi o to że wiem że tam w rączce i do poziomu tylko problem jest taki że nie zmienia to pozycji tłoczka w ogóle i nie wiem co z tym zrobić (uszczelnienie w tym "przełączniku" też wymienione).
Z góry dzięki

skrzatster
Operator

  • Posty: 299
  • Rejestracja: 07 Gru 2009 21:39
  • Miejscowość: Zawoja
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KH 66
Renault Midlander S110


Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez szeryf26 » 25 Kwi 2012 20:02

witam jeżeli chcesz ustawić przeciwagi to po pierwsze one muszą byc na dole (odwrotnie jak na zdjeciu), odkręc te po lewej przeciwagi i rozbij z łożyska to sobie poustawiasz, a jeżeli tłoczek nie zmienia swojej pozycji to musisz rozebrec ten wałek po prawej na zdjecu (oczywiscie tam gdzie jest tłoczek) uszczelnienie na tłoczku jest dobrze założone.
albo tak te przeciwagi jak patrze na zdiecie to muszą byc na dole a tłoczek powinien byc ustawiony wtedy neutralnie tzn na srodku jak bedzie ustawiony na srodku to wtedy przytrzymaj przeciwagę po prawej i wtedy wciskaj tłoczek do środka a przeciwaga powinna sie obrócić o pół obroty i jest to dobrze ustawione na razie tyle bo sie rozpisałem pozdrawiam i napisz co i jak?
czesc

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez Waldekkw1 » 27 Sie 2020 21:21

Witam serdecznie .wziąłem się za naprawę zagęszczarki dynapac lg200 czy może ktoś pomóc .przestała pracować do przodu .do tyłu pracuje dobrze.

-- 27 Sie 2020 21:21 --

Jeżeli szeryf26 będzie mógł podpowiedzieć będę wdzięczny.

Waldekkw1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 Sie 2020 21:11

Maszyna: Dynapac lg 200

Firma: Styl bud


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez Klamot » 12 Lis 2020 00:10

Witam. I jak udało się rozwiązać problem? Mi gościu zmieniał łożyska i po złożeniu delikatnie do tylu idzie i delikatnie do przodu. I nie wiem czy te przeciw wagi trzeba ustawić czy co

Klamot
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Lis 2020 00:07

Maszyna: Dynapac lg200

Firma: Kam Bruk


Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez dellphi » 16 Lis 2020 14:45

Cześć, przeciwwagi się ustawia, w mniejszych zagęszczarkach przeciwwagi i pin powinny być na godzinie 12, w większych np. LG500, LG700 są markowania na kołach zębatych.
Jak jedzie tylko to tyłu, w pierwszej kolejności sprawdziłbym hydraulikę rewersu (poziom oleju, działanie pompy). Rewers sterowany jest pinem połączonym tłoczkiem, w momencie jazdy w przód tłoczek wysuwa się pod ciśnieniem oleju, zmieniając kierunek jazdy do tyłu hydraulika nie pompuje oleju pod tłoczek tylko wchodzi w tryb przelewu a za cofanie tłoka odpowiada sprężyna. Dla tego w momencie kiedy zagęszczarka jedzie w tył a ma problem z jazdą do przodu w pierwszej kolejności kontroluje się hydraulikę.
Nie wiem...ale się wypowiem

dellphi
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 08 Wrz 2020 20:02

Maszyna: lg500, lg300, lg 200, 2050, cf2, cf3 i parę innych.

Firma: DellGroup


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez komodore » 11 Gru 2020 12:37

Mam bomag bpr 55/60. Remontowałem płytę, łożyska i wszystkie uszczelnienia w płycie i na tłoku. Maszyna poskładana. Śmiga aż miło, ale tylko do przodu. Jak włączę rewers to rusza do tyłu i po chwili staje w miejscu. Jak mocno docisnę rewers na maksa to zaczyna znowu jechać do tyłu. Przełączenie na jazdę w przód działa poprawnie, choć też trzeba mocno docisnąć. Olej nowy, odpowietrzony układ. Jeszcze nie rozbierałem góry, może macie jakiś pomysł.

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez slawek44 » 04 Lis 2021 14:37

Witam. Jakiś czas temu wymieniałem łożyska w zagęszczarce wacker (modelu nie pamiętam, duża 300 kg). Po wymianie zagęszcza dobrze, ale jest problem z kierunkami pracy, zamiast iść do przodu idzie do tyłu i na odwrót. Co mogłem zrobić źle? Z góry dziękuję za pomoc.

slawek44
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Lis 2021 14:32

Maszyna: Wacker

Firma: Kruk-Serwis


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez komodore » 07 Lis 2021 21:52

WItam,
myśle że źle wagi poskładałeś. sprawdz znaki

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Re: Problem z rewersem w ubijarce

Postprzez szymkowiak01 » 07 Mar 2024 18:46

Kod: Zaznacz wszystko
Mam bomag bpr 55/60. Remontowałem płytę, łożyska i wszystkie uszczelnienia w płycie i na tłoku. Maszyna poskładana. Śmiga aż miło, ale tylko do przodu. Jak włączę rewers to rusza do tyłu i po chwili staje w miejscu. Jak mocno docisnę rewers na maksa to zaczyna znowu jechać do tyłu. Przełączenie na jazdę w przód działa poprawnie, choć też trzeba mocno docisnąć. Olej nowy, odpowietrzony układ. Jeszcze nie rozbierałem góry, może macie jakiś pomysł.



Mamy podobne problemy. Dopiero jutro będę rozbierał ubijarkę, taką jak Twoja.
Czy poradziłeś sobie z tym?

Jak będzie coś ciekawego, to wrzucę zdjęcia.

szymkowiak01
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 07 Mar 2024 18:44

Maszyna: Bomag bpr 55/65 D

Firma: USŁUGI INSTALACYJNO-BUDOWLANE EDYTA I ROMAN ŁYŻWA DANUTA I ZENON SZYMKOWIAK SPÓŁKA JAWNA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej