wibako

Zagęszczarka Bomag bpr 55/65 D 2005. Brak jazdy

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Zagęszczarka Bomag bpr 55/65 D 2005. Brak jazdy

Postprzez komodore » 24 Mar 2021 19:28

Marka i model maszyny: Bomag bpr 55/65
Rok produkcji: 2005

Witam,
mam dziwne objawy co do jazdy zagęszczarki.
Zagęszczarka jak jest zimna to jedzie do przodu 4-5m i zaczyna klepać w miejscu. Jak jest gorąca to klepie od początku.
Myślałem że problem ze sterowaniem, ale już próbowałem wszystkiego, wymieniłem wszystkie uszczelnienia, wąż przedmuchałem, bez poprawy.
Już w pewnym momencie zgłupiałem więc zlałem cały olej ze sterowania co powinno spowodować że zagęszczarka powinna jechać tylko do przodu.
Nic, zero efektu. Olej w płycie sprawdziłem, jest poziom. Jedyne co jeszcze kombinuje to to że w płycie olej za gęsty i opór płyta daje. Pasek się grzeje niemiłosiernie, choć to może być powodem bardzo wyrobionego koła pasowego w wibratorze.
Obroty silnika sprawdzałem. Bez obciążenia 3770, pod obciążeniem 3550.
Zgłupiałem. Zagęszczarka jeszcze 2 m-ce temu chodziła poprawnie, przyjechała na magazyn i takie kwiatki.

Macie jakieś pomysły?

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Reklama

simmet

Zagęszczarka Bomag bpr 55/65 D 2005. Brak jazdy

Postprzez Marchles » 16 Kwi 2021 20:50

Jaka wersja sterowania jazdą?

Uszczelniacz i dwa prowadzące w tłoku wymieniłeś?
Oleju tam wchodzi 0,5 l do płyty.

Daj znać jak ogarnąłeś już temat.

Marchles
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 15 Mar 2020 22:27

Maszyna: John Deere, Case IH.

Firma: Kurt Konig


Re: Zagęszczarka Bomag bpr 55/65 D 2005. Brak jazdy

Postprzez komodore » 18 Kwi 2021 11:47

Wymieniłem wszystkie uszczelniacze, ten tłokowy na tłoku i prowadzący też. Te uszczelniające od strony mechanizmu zmiany też, mechanizm jest z jedną rączka zmiany. Uszczelniacz na tłoku w płycie też nowy i założony w odpowiedni sposób.

Temat rozwiązany ale przepraszam że zapomniałem napisać.

Problemem okazał się stary i gęsty to powodowało nadmierny opór płyty i dlatego powoli biła bo powodowało brak posuwu. Drugim powodem było wyrobione koło pasowe wibratora. Gdy policzyłem matematycznie stosunek obrotów koła napędowego do wtórnego to wychodziło i potem zmierzyłem obroty miernikiem laserowym to wychodził poślizg ok 20-25% to daje zbyt wolne obroty i płyta nie ma posuwu. Wymiana oleju i koła pasowego rozwiązała problem.

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Re: Zagęszczarka Bomag bpr 55/65 D 2005. Brak jazdy

Postprzez stasikowski61 » 31 Sie 2022 13:14

Witam
Mam identyczny model, u mnie problem jest inny ucieka olej z dyszla do wibratora, możesz podpowiedzieć jak wymienić te uszczelnienia? no i możesz podać jakiś namiar na nie? mam tą płytę od kilku miesięcy, nigdy nie miałem do czynienia z serwisem takiego sprzętu
Z góry dziękuje

stasikowski61
Pomocnik operatora

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 13 Maj 2013 21:08

Maszyna: CAT 428E 2008Rok


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej