wibako

Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez emajsterkowicz » 25 Kwi 2021 22:26

Witam

proszę o pomoc w naprawie zagęszczarki BOMAG BPR 50/55 D, ROK PRODUKCJI NIE ZNANY, SILNIK: HATZ ES79, WAGA: 395 KG.

Kupiłem zagęszczarkę z luźną linką na dole przy płycie brakowało klina i śruby zaciskowej.
Wsadziłem klin i śrubę zagęszczarka jedzie ochoczo do tyłu do przodu skacze w miejscu jedynie podczas schodzenia z obrotów chwile skacze do przodu.
Odkręciłem śrubę kontrolną w płycie olej wypływa więc stan jest (nie wiem czy postawiłem na równym terenie idealnie).

Gdzie szukać problemu?
Jak regulować linkę? Wajcha od siebie to posuw w tył do siebie w przód na środku luz?
Ktoś posiada może DTR do takiej zagęszczarki?

Na poniższym zdjęciu wskazuje czerwonym wskaźnikiem skąd wylatuje dym? Czym to mogę zaślepić? Zagęszczarka odpala bez problemu nie chcę tylko by zasysało kurz podczas pracy.

KOPCENIE Z ZAŚLEPKI.jpg


Niżej zdjęcia sterowania linką kierunków pracy.
Załączniki
DZWIGNIA ZMIANY KIERUNKU.jpg
DZWIGNIA STEROWANIA TYŁ.jpg
DZWIGNIA STEROWANIA.jpg

emajsterkowicz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Kwi 2021 21:55

Maszyna: Atlas z lata 70-80

Firma: emajsterkowicz


Reklama

simmet

Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez Kamal » 26 Kwi 2021 01:22

Linka jest regulowana. Pobaw się regulacja. W instrukcji jest tylko by ustawić równo jazdę przód tył.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez emajsterkowicz » 26 Kwi 2021 15:01

Wypiąłem linkę z gniazda przełączałem bezpośrednio za dźwignie w płycie przy pomocy brechy.
Rozumiem że wystarczy przesuwać w skrajne położenia dźwignie kierunku lewo bądź prawo? Czy do przodu może być gdzieś wcześniej przed skrajnym położeniem dźwigni w płycie? Przełączałem w skrajne pozycje działa bez zmian do tyłu pracuje prawidłowo do przodu zrobi kilka skoków schodząc z obrotów trzymając na obrotach klepie w miejscu.

emajsterkowicz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Kwi 2021 21:55

Maszyna: Atlas z lata 70-80

Firma: emajsterkowicz


Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez Kamal » 26 Kwi 2021 18:12

Więc wibrator żle złożony. Do rozbiórki.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez emajsterkowicz » 26 Kwi 2021 22:27

Jak to złożyć prawidłowo? Znajdę jakieś punkty symbole? Może być dokumentacja od innego modelu która mi wskaże jak to zrobić będę pierwszy raz tam grzebał.
Jaki olej i ile wlać do płyty?

-- 26 Kwi 2021 22:27 --

Poszperałem na stronie producenta http://www.bomag.com - BOMAG Electronic Parts Catalogue Light Equipmenthttps są schematy należy tylko podać model i nr seryjny polecam każdemu kto ma problem z maszynami tego producenta. Porada podając model BPR 50/55 D i nr seryjny nic nie wynalazło usuwając ostatnią literę z modelu "D" znalazło zagęszczarkę :).

Schemat czego spodziewać się więc mam nie wiem tylko jak ustawić przeciwwagi by zagęszczarka pracowała w oby kierunkach poprawnie?


SCHEMAT-PŁYTY-DOLNEJ.jpg

emajsterkowicz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Kwi 2021 21:55

Maszyna: Atlas z lata 70-80

Firma: emajsterkowicz


Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez Kamal » 26 Kwi 2021 22:38

Na znaki.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez komodore » 27 Kwi 2021 15:34

emajsterkowicz napisał(a):Jak to złożyć prawidłowo? Znajdę jakieś punkty symbole? Może być dokumentacja od innego modelu która mi wskaże jak to zrobić będę pierwszy raz tam grzebał.
Jaki olej i ile wlać do płyty?

-- 26 Kwi 2021 22:27 --

Poszperałem na stronie producenta http://www.bomag.com - BOMAG Electronic Parts Catalogue Light Equipmenthttps są schematy należy tylko podać model i nr seryjny polecam każdemu kto ma problem z maszynami tego producenta. Porada podając model BPR 50/55 D i nr seryjny nic nie wynalazło usuwając ostatnią literę z modelu "D" znalazło zagęszczarkę :).

Schemat czego spodziewać się więc mam nie wiem tylko jak ustawić przeciwwagi by zagęszczarka pracowała w oby kierunkach poprawnie?


SCHEMAT-PŁYTY-DOLNEJ.jpg


Masz znaki. Takie kropki na kołach zębatych. Przeciwwagi w pozycji neutralnej powinny "swobodnie zwisać. Ruszanie tłoczkiem wciskając lub ciągnąć powinno ruszać jeden wałek o 90stopni. Sprawdź łożysko na wałku od zmiany kierunku, mogą też być panewki. Może łożysko stawać kantem lub panewka jest wybita i to powoduje problem ze swobodną zmianą kierunku. Jak maszyna chodzi na funkcji która działa to pracuje i bije poprawnie?

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez mgrrybak » 05 Kwi 2022 12:36

Trochę odkopię temat. Mam BPR 30/38-3 i problem z przełączaniem. Działa "na odwrót". Manetka do przodu - jedzie do tyłu i odwrotnie. Był tylko demontowany tłok przełączający. Już próbowałem go przekładać o 180st, ale nie wychodzi. Jak to prawidłowo złożyć?

mgrrybak
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2022 12:29

Maszyna: BPR 30/38-3

Firma: E


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez komodore » 10 Kwi 2022 20:02

masz źle płyte poskładana.

komodore
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 24 Lis 2020 19:11

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-MASZ


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez mgrrybak » 20 Kwi 2022 09:55

No właśnie ale w czym problem? Nie rozbieraliśmy "rozrządu" tylko sam przełącznik. Przed demontażem wszystko działało jak trzeba. No dobra możemy rozebrać całe. Jest instrukcja ustawienia? Wacker i Dynapac w małym palcu, ale Bomag to u mnie raz na kilka lat i nie było takich problemów.

mgrrybak
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2022 12:29

Maszyna: BPR 30/38-3

Firma: E


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez Kamal » 20 Kwi 2022 22:12

Odpowietrz to raz, a sennik ma być na dole to dwa
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Zagęszczarka Bomag BPR 50/55 D. Jeździ tylko do tyłu.

Postprzez mgrrybak » 21 Kwi 2022 08:39

Wybacz, ale chyba pomyliłeś maszyny. Ten bomag ma przełącznik mechaniczny na lince. Nadal szukam instrukcji ustawienia "rozrządu" wibratora.

mgrrybak
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2022 12:29

Maszyna: BPR 30/38-3

Firma: E


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej