wibako

Ubywa olej Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Ubywa olej Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Postprzez mimirud » 13 Lut 2022 00:11

Marka i model maszyny: bandit 1290xp
Rok produkcji: 2006

Zgłaszam sie do was z problemem, z szybko ubywającym olejem w silniku perkins 3054. Ale od początku. W moim rebaku był silnik cat c4.4(perkins 3054). który postanowil wybuchnąć.... tzn. urwał się tłok i korba rozwaliła wszystko dookoła. poszukałem trochę i udało mi sie kupić w okazyjnej cenie silnik perkins 3054 który już był wymontowany z jakiejś maszyny. po lekkich przeróbkach osprzetu typu linka gazu, gaszak(u mnie to było sterowane z pulpitu, elektrycznie). oraz dołożeniu mojej turbiny i mojego kolektora wydechowego, po ustawieniu rozrządu i sprawdzeniu drobnosetek, wymianie filtral oleju i oleju( w starym oleju w misie nie było opiłków) troche było walki z paliwem bo lekko sie dusił z powodu chyba pompki ale mniejsza o to. Udało się odpalić! ładnie się wkręca i czuć ża ma moc :) rąbie aż miło, ciśnienie oleju w normie. trochę wyrzuca wode z chłodnicy czyli jakby trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą( miałem podobny problem z poprzednim silnikiem, chyba gdzieś robi delikatny przedmuch) ale kij z tym, da sie robić tylko trzeba robić przerwy na dolewanie żeby nie ugotować ;) znam temat ;). zastanawia mnie jedno...... gdzie sie podziewa olej? skubaniec przez godzine pracy znika miara na bagnecie czyli litr albo więcej jak to możliwe? z tłumika lekki dymek tylko, czarny albo raczej troche szary taki. ale ledwie widoczny. nie jest to nowy silnik wiec musi lekko przykopić .... aaa on nie ma żadnych katalizatorów ani dpf..... jeszcze stary dobry sprzęt ;) wycieków nie ma widocznych.... wlałem ceratex firmy liqui moly ale nie pomogło :(. poprzedni właścicel silnika twierdził że stał on parę lat na półce.... ale jest sprawny. fakt odpalił chodzi ale olej znika. Panowie i panie co sprawdzić? gdzie szukać? może wystarczy go rozruszać i przepłukać jakimiś płukankami? na razie chodził jakieś 2h w robocie i tak szybko liccząc to na 3litry ropy jakies 0,7l oleju? i go nie widać na wydechu. muszę jakoś przelecieć na tym do wiosny :) później bedzie jakiś remont ;)
PS. uważajcie kupując takie silniki jak macie pompę elektroniczną... trzeba zwrócić uwagę na gniazdo w bloku na czujnik obrotów ;P. ja kupiłem silnik bez tego gniazda, i teraz musze dokładać koło zębate na wał i wybić zaślepkę.... ale na razie przerobiłem na reczne sterowanie ;)

-- 13 Lut 2022 00:11 --

zapomniałem dodać ;) z góry dzięki za jakiekolwiek porady i rady ;) są dla mnie bardzo pomocne

mimirud
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Lut 2022 22:39

Maszyna: bandit, manitou, komatsu

Firma: rudpol


Reklama

simmet

Re: problem Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Postprzez dawidg2 » 13 Lut 2022 03:30

Pierścienie zastane pewnie. Albo był sprawny ale do remontu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Ubywa olej Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Postprzez mimirud » 13 Lut 2022 12:10

Dzieki za odpowiedz. jak myślisz? jakieś płukanki do oleju wystarczą żeby rozruszać te pierścienie? czy lać coś bezpośrednio na tłoki od strony wtrysków? a może trzeba się też zaworom przyjrzeć? nie powinien on mega dymić na niebiesko przy takim spalaniiu oleju?

mimirud
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Lut 2022 22:39

Maszyna: bandit, manitou, komatsu

Firma: rudpol


Re: Ubywa olej Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Postprzez dawidg2 » 13 Lut 2022 13:14

Ciśnienie sprężania zmierz. Są różne sposoby, nafta na cylindry, olej napędowy tez rozpuszcza itd.

Płukanka też coś może dac. Pisałeś że lekko dymi więc może tak go spala że nie daje niebieskiego dymu.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Ubywa olej Silnik perkins 3054, Rebak bandit 1290xp

Postprzez mimirud » 14 Lut 2022 20:49

porobię jeszcze nim parę godzin....i powlewam te płukanki żeby go trochę jeszcze podratować.... a w lecie będzie trzeba szykować kasę na remont. słyszałem że podobno ceramizer może też trochę uratować sytuację ale zastanawiam się czy skubany nie uszkodzi jakiś podzespołów? próbował ktoś ceramizera? dawidg2 dzieki za odpowiedz... trochę ten temat kuleje. może by go przenieść do innego działu? np. co do remontu tego silnika to chyba tuleje nie są w nim wymienialne.... jutro zrobię zdjęcie starego bloku w nim tuleje są ze sobą połączone

mimirud
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 Lut 2022 22:39

Maszyna: bandit, manitou, komatsu

Firma: rudpol


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej