wibako

Manitou skrzynia spicer COM-T4-2012 niskie ciśnienie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Manitou skrzynia spicer COM-T4-2012 niskie ciśnienie

Postprzez Wojtek111 » 23 Lut 2023 21:28

20230222_194656.jpg
Miejsce wpięcia manometru
Marka i model maszyny: Manitou 425cp
Rok produkcji: 1990

To mój pierwszy temat tutaj więc witam wszystkich:)
Mam problem z ładowarką teleskopową Manitu 425 a dokładnie ze skrzynią SPICER COM-T4-2012
Problem polega na niskim ciśnieniu i braku pełnej mocy. Oto krótka historia...
Kupiłem ją do naprawy, po regeneracji sprzęgła hydrokinetycznego zaczęła jeździć lecz nie ma takiej mocy jaką powinna mieć (tak ze 2 lata). Zaczęła mieć problemy z ruszaniem po zmianie kierunku jazdy do przodu czy do przodu, czym bardziej rozgrzana tym gorzej. Zmieniłem pompę jazdy ale nic nie dało, dopiero na tym forum wyczytałem o pękniętej sprężynie w zaworze i to było to (zawór koło cewki po prawej). Dowiedziałem się również o pomiarze ciśnienia i tak: (wartości w barach)
Ciśnienie na filtrze od obrotów jałowych 10 tuż przed max obrotami dochodzi do 12
Ciśnienie w miejscu strzałki (jak na zdjęciu) zależne od obrotów, nie ważne kierunek, czyli pewnie idzie na sprzęgło konwerterowe - zaczyna się od 1 i przy ful obrotach dochodzi do 11.
Ciśnienie na skrzyni z tarczkami (sprzęgła przód lub tył pomiar taki sam) obroty jałowe 9 i dopiero przy max obrotach podnosi się do 10bar
Który zawór odpowiada za utrzymanie głównego ciśnienia, czy są regulacje ciśnienia na tarczki kierunku jazdy i na sprzęgło hydrokinetyczne?
Podpowie ktoś jak podnieść główne ciśnienie...

Wojtek111
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Sty 2023 10:49

Maszyna: Manitou 425

Firma: Gosp. Rolne


Reklama

simmet

Re: Manitou skrzynia spicer COM-T4-2012 niskie ciśnienie

Postprzez Damian1122 » 03 Maj 2023 08:59

Część mam podobny problem z tą samą skrzynią. Wymieniłem pompę jazdy, koszyk sprzęgłowy (wymienione uszczelnienie),nowe tarczki. Po podłączeniu wszystkiego nie chce ruszyć ani do przodu ani do tyłu. Czy dałeś radę ze swoją skrzynią?

Damian1122
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 03 Maj 2023 08:57

Maszyna: Manitou m230cp

Firma: U siebie


Re: Manitou skrzynia spicer COM-T4-2012 niskie ciśnienie

Postprzez Marcinm53 » 11 Sty 2024 17:10

Witam też mam problem ze skrzynia a mianowicie gdzie dostanę części do kosza (tarczki przekladki uszczelniacze) nigdzie nie mogę znaleźć

Marcinm53
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Sty 2024 17:05

Maszyna: Manitou Mt 425CP

Firma: Gorpodarstwo


Re: Manitou skrzynia spicer COM-T4-2012 niskie ciśnienie

Postprzez Sebastian Dukarski » 23 Lut 2024 09:14

Ta skrzynia występuje w starszych Cat 428

Sebastian Dukarski
Operator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej