wibako

Dynapac lg300 Jakie powinno być ciśnienie robocze w rewersie

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Dynapac lg300 Jakie powinno być ciśnienie robocze w rewersie

Postprzez Abdul.strzegom » 30 Kwi 2023 07:14

Marka i model maszyny: Zagęszczarka dynapac lg300
Rok produkcji: 1998

Witam. Pomimo że wymieniłem uszczelniacz na wałku, olej, wszystko łącznie z pompą rozebrałem, wyczyściłem i uszczelniem zagęszczarka wciąż jeździ tylko do tyłu. Podejrzewam że nabroilem rozbierając rozdzielacz. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju na zasilaniu rewersu? Jak szukałem odpowiedniego na ,,oko" to olej wepchnęlo do wibratora. Ratunku

Abdul.strzegom
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2023 23:35

Maszyna: Atlas Terex 1304

Firma: Fukus kruszywa


Reklama

simmet

Re: Dynapac lg300 Jakie powinno być ciśnienie robocze w rewe

Postprzez mgrrybak » 18 Gru 2023 09:19

Abdul.strzegom napisał(a):Marka i model maszyny: Zagęszczarka dynapac lg300
Rok produkcji: 1998

Witam. Pomimo że wymieniłem uszczelniacz na wałku, olej, wszystko łącznie z pompą rozebrałem, wyczyściłem i uszczelniem zagęszczarka wciąż jeździ tylko do tyłu. Podejrzewam że nabroilem rozbierając rozdzielacz. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju na zasilaniu rewersu? Jak szukałem odpowiedniego na ,,oko" to olej wepchnęlo do wibratora. Ratunku


Ciśnienie oleju w układzie hydraulicznym powinno wynosić: 35 bar (3,5 MPa) – dla zagęszczarek LG 140/160/200.
Nie mam do Twojej, ale będzie podobne jak nie identyczne.
Jak olej uciekł do wibratora to masz uszkodzony uszczelniacz na tłoku przełącznika.

mgrrybak
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Kwi 2022 12:29

Maszyna: BPR 30/38-3

Firma: E


Re: Dynapac lg300 Jakie powinno być ciśnienie robocze w rewe

Postprzez Abdul.strzegom » 18 Gru 2023 09:26

Hej. Dzięki za odpowiedź, ale post jest dość stary i udało mi się dojść do sedna problemu. Uszczelniacz na skoczku wymieniałem kilkukrotnie, nawet na zamówienie robiłem nadwymiarowe myśląc że poprostu oryginalne nie są w stanie uszczelnić tłoczka bo się na tyle wytarł. Okazało się że kierownikiem całego zamieszania był simering na pompie hydraulicznej który przy obciążeniu pompy nie trzymał ciśnienia i olej pompował do wibratora. Po wymianie simeringa na nowy wszystko wróciło do normy może komuś się przyda taka informacja bo ja niestety musiam dojść do tego sam a nie znalazłem ani wzmianki na temat simeringa na żadnym forum. Pozdrawiam

Abdul.strzegom
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 Kwi 2023 23:35

Maszyna: Atlas Terex 1304

Firma: Fukus kruszywa


Re: Dynapac lg300 Jakie powinno być ciśnienie robocze w rewe

Postprzez mgrrybak » 18 Gru 2023 09:39

Abdul.strzegom napisał(a):Okazało się że kierownikiem całego zamieszania był simering na pompie hydraulicznej który przy obciążeniu pompy nie trzymał ciśnienia i olej pompował do wibratora.


Rzeczywiście raz miałem taki przypadek i zapomniałem o takiej możliwości.

mgrrybak
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 05 Kwi 2022 12:29

Maszyna: BPR 30/38-3

Firma: E


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej