wibako

tuleje metalowe czy mosięzne

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Postprzez tomec » 24 Sie 2007 10:34

nie nie rozumiem :/ tokarzem nie jestem,ale przekaze te info mojemu tokarzowi,dziekuje

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Reklama

simmet

Re: tuleje metalowe czy mosięzne

Postprzez Szkworc » 31 Paź 2007 22:39

tomec napisał(a):powiedzcie mi : mamy dylemat ,zrobilismy miesiac temu tuleje jajowate do lyzki i znajomi mi mowia ze metalowe tuleje sa lipne i trzeba mosiezne jak wy robicie? jakie wstawiacie? bo z ojcem sie kloce ze musimy zrobic mniejszy obwod na sworzniu i wstawic ladne okragle tuleje moziezne,jak z wytrzymaloscia czy one sa samosmarujace?musimy co rok zmieniac chlopaki smaruja metalowe raz dziennie a powinni chyba dwa razy ...mozecie mi powiedziec po ile u was jest mosiadz bym kupil jak u nas drozsze,prosilbym o telefon i opinie co do tych tulei jak najszybciej



co znaczy jajowate tuleje?
to ze brazowe zalozysz to wcale nieznaczy ze mozesz przestac smarowac. tylko ze zywotnosc brazowego zestawu jest gdzies 3 razy wyzsza.
szkworc

Szkworc
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 09 Paź 2007 21:25
  • Miejscowość: Krapkowice

Postprzez Bartek » 01 Lis 2007 09:53

Dokładnie, nawet jak tuleje bendziesz miał ze złota i platyny to co nie bendą potrzebowały smaru :D :?:

Raz mi taki pseudo tokarz sworzeń obrabiał :evil: Musiałem kupic nowy sworzeń 7 tys zł i nowe tuleje :evil: Bo jak darł sworzeń wszystko...

Teraz jest już klawo...
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez tomec » 02 Lis 2007 16:44

to co nastepnym razem brozowe czepiac tuleje i nie zakladac metalowych??bo co rok musze wymieniac....ale teraz sporo koparka robila i sie nie wydziera zobacze jeszcze

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Postprzez Ralf » 30 Gru 2007 21:30

Wiem, że ojciec zakładał do linówki KM-ki brązowe tuleje na wierze bo wiadaomo że tam nikt ich nie bezie smarował . Kiedys chciałem żeby mi przetoczyli sworzeń z waryńskiego na mniejszy to tokarz powiedział że tego nóz nie chwyci .W koncu kupiłem nowy sworzeń i tuleje -stalolwe oryginalne do Hanomag 250zł są konkretne a te co wcześniej zrobił mi ze zwykłej stali sie poprostu zaczynją wycierać, chociaż je smarujemy ,a poza tym oryginały smaruje się z przyjemnością natomiast dorobione ciężko :wall:
Nowe nie znaczy zawsze lepsze

Ralf
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 Kwi 2007 08:46
  • Miejscowość: nie daleko

Maszyna: CAT 906,JCB 3cx Super,Komatsu D37-E2,ABG 128


Postprzez agil » 30 Gru 2007 21:47

To wszystko panowie zalezy z jakiego materialu wam dotocza te tuleje bo jezeli z jakiegos kiepskiego materialu to zywotnosc ich bedzie bardzo krotka, ale jezeli bedzie to porzadna stal gatunkowa i beda one smarowane i zrobione przez naprawde tokarze a nie jakas pizde za czopke sliwek, to beda one mialy dluga zywotnosc:) Braz ma wiekszosc zytownosc ale tez cena duzo wysza samego materialu. No ale tu wszystko rozmawiamy jezeli smarujemy normalnie regularnie maszyne bo bez tego to po co tulejki dorabiac na jedno wychodzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez tomec » 02 Sty 2008 17:55

agil a jak utwardza mi tuleje to dluzej mi te tuleje pozyja?czy nie ma sensu przeplacac z tym?bo sworzen nie utwardzamy bo taniej wychodzi potem zrobienie drugiego niz go utwardzac

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej