wibako

Olej hydrauliczny na litry

Wszystkie inne "wiejskie" maszyny.

Olej hydrauliczny na litry

Postprzez dariusz62 » 03 Wrz 2022 21:45

Marka i model maszyny: Wózek widłowy toyota 42-7FGF15
Rok produkcji: 2006

Dzień dobry,
Potrzebuję wymienić w widlaku olej hydrauliczny. Producent (Toyota) nie zaleca żadnego konkretnego. Jedyne co to musi spełniać normę VG32 i tyle. Do układu wchodzi 27l. Chciałem zakupić olej FUCHS'a bo z tego co się orientuje, jest to jedna z lepszych marek no i pojawił się problem ponieważ najmniejsze ilości jakie sprzedaje ten producent to bańka 20l. Nie kupię 2 baniek bo ten wózek pracuje u mnie może ze 20mth rocznie więc nie będę wymieniał oleju w hydraulice co rok czy co dwa lata. A jak postoi mi dłużej to też się już nadawał do kolejnej wymiany nie będzie. Więc 27l wleję a 13l pójdzie później na zlewkę. Bez sensu. Pieniądze wywalone w błoto bo ten olej tani nie jest. Dlatego może ktoś z Was mi podpowie, czy są jakieś sklepy, sprzedające ten olej na litry z beczki tak żebym mógł zakupić sobie konkretną ilość? Szukałem już sam ale nie mogę nic znaleźć. Ewentualnie może polecicie mi jakiś inny olej spełniający tą normę ale taki, który będzie można zakupić w mniejszych ilościach. Wiem że Orlen robi ale do olejów z Orlenu nie mam przekonania i mam z nimi różne doświadczenia. Ewentualnie jeszcze widzę że jest taki olej jak MANNOL i oni mają bańki 20l i 10l. Słyszał ktoś z Was o nim? To coś dobrego czy raczej klasa olejów z Orlenu i do FUCHS'a mu daleko?

dariusz62
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 Sie 2021 22:46

Maszyna: Ursus

Firma: Gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej